Ciężki wybór, co wybrać, co kupić

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bozydar1234
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 04 gru 2016, 14:42

Ciężki wybór, co wybrać, co kupić

Post autor: Bozydar1234 »

Witam,

Pytam ogółu bo sam nie mogę się zdecydować. Jakie auto byście wybrali teraz do lasu dla podleśniczego w kwocie do 30 000zł???? Silnik benzynowy bo jak w większości przypadku to bardzo krótkie odcinki, i w sumie blisko domu.

Wstępne poszukiwania wyłoniły Grand Vitare II, co o niej myślicie, może ktoś użytkuje, i wystawi opinie?

Teren łatwy, nizinny, drogi raczej dobre, sporadycznie zdarza sie jakieś większe "błotko"

Pozdrawiam:)
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Mam. Kupiona w roku 2011 (nowa). 2,4 benzyna. Przebieg nieduży - ok. 80k. Awarie:
- wymiana wodzików w skrzyni biegów. Naprawa seryjna/bezpłatna na zlecenie producenta. Nie zauważyłem usterki.
- pęknięta szyba przednia. Prawdopodobnie na skutek naprężeń. Nie było śladów kamieni/żwiru. Parę lat temu w szybę uderzył... bażant. Może wtedy jakieś naprężenia powstały.
- po 70 k - docisk sprzęgła. Wymiana z wyrównaniem koła zamachowego. Ca 2500
- akumulator.
Pali... przy jeździe z Najową 8-9. Bez Najowej - 10 :wink:
Jazda w terenie bez kłopotów. Blokady używałem może 3 razy przy wyciąganiu przyczepy z jeziora.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

po pierwsze primo, samochód do lasu dla podleśniczego za 30 tys ???!!!!!!
znaczy bogaty z domu i kto bogatemu zabroni :lol:
po drugie primo, skoro teren łatwy po co ci terenówka i do tego tak duża
po trzecie primo, skoro teren łatwy kup coś małego , bez napędów z ekonomicznym silnikiem i co najważniejsze tanie w naprawie. (fiat panda)
ps
co raz więcej znanych mi leśników -po chwilowym zachwycie nad 4x4 - wraca do osobówek, małych dostawczaków.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Moim zdaniem istotne jest to, czy to ma być drugie auto (głównie do lasu, do pracy), czy też bardziej uniwersalne - (jedyne - i do lasu i na trasę)?
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Re: Ciężki wybór, co wybrać, co kupić

Post autor: Fichtel »

Bozydar1234 pisze:...Teren łatwy, nizinny, drogi raczej dobre, sporadycznie zdarza sie jakieś większe "błotko"

Pozdrawiam:)
Kup Fiata SC z LPG...
na początek
POWAGA!!!
Ja ma tak, że "stać mnie" na dwa auta i jak jest sucho albo zamarznięte to poruszam się SC.
Ale jak rozkiśnie i prace mam na olsach i temu podobnych terenach zalewowych to jeżdżę "MIŚKIEM" 1991 2.5D ale poważnie wyposażony. Blokada mostu tylnego, wciągarka, lift, sprężarka to pompowania poduszek pod autem. - Takie auto kupisz za około 20tyś. Ważna jest Zdrowa rama, bo karoseria niech ma sobie dziury - aby do środka się nie lało :)
P.S. z tym "bogactwem" to tak, że taniej jest jeździć na LPG połowę sezonu, bo opłaty za SC są niewielkie a koszty remontów też nie bolą tak jak terenowego. Jedno co trzeba uważać... - to miska olejowa... :) - jeden silnik już poszedł na złom :) ale 40tyś po lesie zrobiłem i teren wcale nie taki łatwy.
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Bozydar1234
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 04 gru 2016, 14:42

Post autor: Bozydar1234 »

Chce kupić auto w miare uniwersalne, bo nie stac mnie utrzymywać dwóch. A zalozylem sobie taka kwotw, bo chce kupic cos w miare mlodego rocznikiem, a nie pchać się w kupno 20-kilkoletniego samochodu.
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

We w miarę łatwym terenie (Bory Tucholskie) dobrze sprawowała się nam każda osobówka. Od maluchów, przez "Saxofony", oczywiście Golfy :-), po terenówki wszelakiej maści.
Dziś uniwersalnie rozejrzałbym się za gazowanym subaru, albo do zagazowania. Jednak uważam - z czym się mogą niektórzy nie zgodzić - że osobne auto w teren warto mieć. Te wszystkie brudy, śmieci, zapachu(!!!) i klamoty jakie się wozi... prędzej czy później pomogą podjąć decyzję. Że o ewentualnej małżonce nie wspomnę :wink:
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

W mieście łatwo leśnika rozpoznać i auto niesprzedawalne, chyba że lakierowanie przed sprzedażą.
Mając 30 tys, wydałbym 3 tys na leśnowóz i 27tys na rodzinny. Radzę sprawdzić ceny części, np ile kpl amortyzatorów do Suzi a ile do w/w SC :lol:
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Blues Brothers pisze:W mieście łatwo leśnika rozpoznać i auto niesprzedawalne, chyba że lakierowanie przed sprzedażą.
Mając 30 tys, wydałbym 3 tys na leśnowóz i 27tys na rodzinny. Radzę sprawdzić ceny części, np ile kpl amortyzatorów do Suzi a ile do w/w SC :lol:
:spoko: :spoko: :spoko:
P.S. nie ma aut "uniwersalnych"
za 3 tyś to SC, GOLF, PANDA VAN - 2 miejsca ale w pace można manele wozić.
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
hymenofor
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 23:45
Lokalizacja: Z lasu..

Post autor: hymenofor »

Grand Vitara II spoko autko, jak teren lekki to spokojnie Ci wystarczy a i z rodzinką gdzieś pojechać też wygodne i sporo miejsca. Kup w benzynie, załóż LPG :) Miej na uwadze - lakier sie łatwo rysuje i bardzo miękkie blachy
ODPOWIEDZ