Pojazdy ATV i UTV dedykowane Braci Leśnej.

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170015
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Drogi kolego, ale nie za te pieniądze ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Polaris -AC
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 16:07
Kontakt:

Post autor: Polaris -AC »

Kolego Sten

Co znaczy drogo? Proszę określić co znaczy drogo dla mnie np jest drogo jak wczoraj finalizowałem zamówienie na full wypasie pojazd RANGER CREW900-6EPS Titanium Matte Metallic Quad z pełnym wyposażeniem, plus gąsienice, plus zestaw do odśnieżania - całość 1700000 zł nie pomyliłem liczby zer :D
Mamy też pojazdy od 34 000 zł brutto które spokojnie podołają wszelkim zadaniom w tzw normalnym terenie, w ciężkim promujemy pojazdy o olbrzymich możliwościach terenowych , oczywiście za inną cenę, zastosowane tam rozwiązania techniczne muszą kosztować.
Ja doradzam miedzy innymi potencjalnym klientom jaki pojazd dobrać do terenu i zadań.
W terenie górskim pojazdy muszą mieć zapas mocy, w ciężkim terenie też promuję pojazdy o odpowiednich walorach i wyposażeniu..
Darz Bór
Pozdrawiam Polaris AC
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170015
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Polaris -AC pisze:Kolego Sten

Co znaczy drogo?
Mam na myśli to, co już popełnili przedmówcy w tym temacie. To nie jest pojazd dla leśników. Prywatnie nikt pewnie go nie nabędzie, bo raz, że niepraktyczny, a dwa za te pieniądze można kupić terenówkę z dachem i ogrzewaniem, zakupy jako służbowe pewnie też nie miałyby miejsca, no chyba, że jak wyżej pisałeś do OHZ, ale też ktoś wyżej pisał, że nasza poczciwa 30 - tka też wjedzie bez mała wszędzie.
A w temacie służbowych, to przetargi i takie tam ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Jeszcze raz napiszę, że ten "drapieżny marketing" w PGL LP się NIE SPRAWDZI!!!

Jaka SZKÓŁKA? My nie prowadzimy chałupniczej produkcji
Czy np. sprzęt EGEDAL-a można zagregować z tym-czymś?

A bronę to ja i do DZIK-a (taki sprzęt bodaj na bazie S-a) za 2 tyś mogę uczepić

Uprzedzając wypowiedź na temat opcji - to pług i do 126p można "podczepić"...

:drunk:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Polaris -AC
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 16:07
Kontakt:

Post autor: Polaris -AC »

Dzień dobry
Kolego Fichtel zapewne tak można wszystko zrobić i Ursusem 30 i Dzikiem( sam miałem takiego :D )tylko to było dobre w latach 70/80.Proszę zobacz ja proponuję pojazd gdzie może siąść wygodnie 3 myśliwych( kierowca +2 osoby) z bronią ,pojazd jest o wiele bardziej dzielny terenowo od Ursusa 30, pojazd posiada moc 68 KM,na pojeździe jest uchylna skrzynia ładunkowa o nośności 450 kg, wyciągarka 2300 kg, automatyczna skrzynia biegów PTV,,
Pytanie czy nasze pojazdy mogą obsługiwać maszyny EGEDAL , odpowiedź brzmi nie, nie ta liga jesteśmy dedykowani do szkółkarstwa pod osłonami, namioty foliowe, szklarnie, gdzie EGEDALl nie wjedzie ze względu na gabaryty.
Chciałbym przedstawić jeszcze jeden sposób wykorzystania naszych pojazdów w Lasach Państwowych.
Nasze pojazdy mogą być wykorzystywana jako pojazdy gaśnicze( można na nich zamontować agregaty gaśnicze pianowe lub wysokociśnieniowe zamgławiacze. Pojazdy szczególnie polecam do gaszenia przy torach kolejowych , terenie górskim, i innym trudnym terenie.
Darz Bór POLARIS AC
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Zróbmy taki eksperyment myślowy:
a) nadleśnictwo dostaje w prezencie z przydziału jednego wypasionego Polarisa - jak nadleśniczy go wykorzysta ?
b) to samo, ale jako prezent dla Ciebie - leśniczego, podleśniczego - jak go wykorzystasz w związku z pracą ?
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5595
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Glaca, to zależy kto za TO płaci :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67151
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Glaca pisze:nadleśnictwo dostaje w prezencie z przydziału jednego wypasionego Polarisa
Widzę go jako maszynkę do ciągania agregatu pianotwórczego. Innych zastosowań nie potrafię sobie wyobrazić.
Glaca pisze:to samo, ale jako prezent dla Ciebie - leśniczego, podleśniczego
Do pracy? Nie wiem... Ja mam w lesie drogi, więc wolę samochód, ale ja stary jestem i sybaryta :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Polaris -AC
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 16:07
Kontakt:

Post autor: Polaris -AC »

Witam, dzień dobry.

Kolego Capricorn dziękuję za uporządkowanie dyskusji :D
Gwoli prawdy pojazdy RANGER XP 900 EPS( pojazd klasy UTV) są nośnikami agregatów gaśniczych, ciągnikami agregatów gaśniczych,ciągnikami są pojazdy klasy ATV(quady) SPORTSMAN XP 1000.
W obydwu przypadkach można połączyć funkcjonalność pojazdu np.wykorzystując jego możliwości rotacyjnie w zadaniach Straży Leśnej, OHZ, Ochrony p/ poż, chodzi tu o maksymalne wykorzystanie pojazdu. ( Tak się już dzieje w niektórych Nadleśnictwach gdzie dostarczyliśmy nasze pojazdy).
Nasze pojazdy doskonale sprawdzają się w akcjach poszukiwawczych zaginionych osób gdzie przecież uczestniczy nie raz, nie dwa kadra leśna. :D
Dziękuję
Darz Bór
POLARIS AC
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Bracia Grimm mieli bardziej realne fantazje...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Polaris -AC pisze:Dzień dobry
I ja witam!!! :)
Polaris -AC pisze:...Ursusem 30 ...i Dzikiem... było dobre w latach 70/80.
ale wtedy C330 w przeliczeniu kosztował tyle co Wasz pojazd teraz... a za 40 lat Wasz już jeździł nie będzie a i wspomnienia też nie takie jak 330... :D
Polaris -AC pisze:...Proszę zobacz ja proponuję pojazd gdzie może siąść wygodnie 3 myśliwych( kierowca +2 osoby) z bronią ....
Myśliwy to w teren jedzie 2-3dni/tydzień i to w sezonie. Z czego dojazd i powrót z "zasiadki" zajmuje mu góra 60 minut.
Leśniczy/Podleśniczy spędza minimum 5 dni w tygodniu w terenie - CAŁY ROK z czego jakieś 2-3 godziny na dobę w aucie.
Polaris -AC pisze:...jesteśmy dedykowani do szkółkarstwa pod osłonami, namioty foliowe, szklarnie, gdzie EGEDALl nie wjedzie ze względu na gabaryty...
Rozumiem, że chodzi o ten model z silnikiem elektrycznym?
Bo spalinowy w zamkniętych pomieszczeniach - to raczej dla wybranych... :wink:
A ile kosztuje wersja podstawowa tego z silnikiem elektrycznym?
I jak masa akumulatorów wpływa na ładowność?
Polaris -AC pisze:.... Nasze pojazdy mogą być wykorzystywana jako pojazdy gaśnicze( można na nich zamontować agregaty gaśnicze pianowe lub wysokociśnieniowe zamgławiacze. Pojazdy szczególnie polecam do gaszenia przy torach kolejowych , terenie górskim, i innym trudnym terenie.
Darz Bór POLARIS AC
A po sezonie demontaż?
To chyba koszta?


I tak jeszcze z innej beczki.
A ergonomia?
Pytam tak prywatnie bo sam oraz wielu kolegów zmaga się z dolegliwościami kręgosłupa...
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Glaca pisze:Zróbmy taki eksperyment myślowy:
a) nadleśnictwo dostaje w prezencie z przydziału jednego wypasionego Polarisa - jak nadleśniczy go wykorzysta ?
Ten co to lęka się o odwołanie - do zawiezienia Pani/a Dyrektora do OHZ-u? :wink:

Glaca pisze:b) to samo, ale jako prezent dla Ciebie - leśniczego, podleśniczego - jak go wykorzystasz w związku z pracą ?
Za darmo to bym jeździł!!!
Co ja durny - darowanemu koniowi w zęby nie zaglądam.
No chyba, że koszty napraw by mnie przerastały :] .
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Fichtel pisze:do zawiezienia Pani/a Dyrektora do OHZ-u?
Namaszczoną osobę otwartym pojazdem?! Narażając na wpływy (dosłownie!) atmosferyczne?!
Samobójstwo...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Blues Brothers pisze:Glaca, to zależy kto za TO płaci :lol:
Wyraźnie napisałem "prezent" aby dla odmiany skupić się wyłącznie na walorach użytkowych :)
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Piotrek pisze:
Fichtel pisze:do zawiezienia Pani/a Dyrektora do OHZ-u?
Namaszczoną osobę otwartym pojazdem?! Narażając na wpływy (dosłownie!) atmosferyczne?!
Samobójstwo...
Jak to Pawlak mawiał: Ty widzisz i Ciebie widzą... :D
ale zaraz zaraz to nie mówimy o tej wersji FULLWYPAS? :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Capricorn pisze:
Glaca pisze:nadleśnictwo dostaje w prezencie z przydziału jednego wypasionego Polarisa
Widzę go jako maszynkę do ciągania agregatu pianotwórczego. Innych zastosowań nie potrafię sobie wyobrazić
Jako wóz gaśniczy ? Hmm... ogranicza się największy atut - szybkość i dzielność terenową.
Osobiście chętniej bym go sprawdził LATEM jako pojazd patrolowy i do lokalizacji pożaru. Miałem do czynienia z podpaleniami, sprawca wjeżdżał w trudno dostępne miejsca jednośladem.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Glaca pisze:
Capricorn pisze:
Glaca pisze:nadleśnictwo dostaje w prezencie z przydziału jednego wypasionego Polarisa
Widzę go jako maszynkę do ciągania agregatu pianotwórczego. Innych zastosowań nie potrafię sobie wyobrazić
Jako wóz gaśniczy ? Hmm... ogranicza się największy atut - szybkość i dzielność terenową.
Osobiście chętniej bym go sprawdził LATEM jako pojazd patrolowy i do lokalizacji pożaru. Miałem do czynienia z podpaleniami, sprawca wjeżdżał w trudno dostępne miejsca jednośladem.
to może jednak używany CROSS...? :D - taniej i w stodole mniej miejsca zimą zajmuje :]
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67151
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Glaca pisze:Hmm... ogranicza się największy atut - szybkość i dzielność terenową.
Właśnie ta zdolność terenowa mi przyszła do głowy. Nie potrzebuje toto dróg, żeby dojechać z agregatem na miejsce pożaru. Autem wszędzie nie dojedziesz, natomiast motocyklem nie pociągniesz agregatu. W sumie pewnie można by do takich celów quada jakiegoś zaprząc ale próbujemy znaleźć jakąś niszę do lasu to wymyślam :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Fichtel pisze: to może jednak używany CROSS...? :D - taniej i w stodole mniej miejsca zimą zajmuje :]
To już mam :wink:
Polaris -AC
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 16:07
Kontakt:

Post autor: Polaris -AC »

Dzień dobry
Będę obecny na dwóch imprezach wraz z omawianymi tu pojazdami.
Cavaliada 2016 Lublin 04-07 02.2016
Cavaliada 2016 Warszawa 25-28 02.2016
Zapraszam kolegów oponentów do realnej a nie wirtualnej dyskusji.
Jeśli jest taka wola proszę o informację na pw, posiadam pulę zaproszeń dla VIP -ów , jestem jednym z organizatorów i wystawców tej imprezy.
Darz Bór
POLARIS AC
ODPOWIEDZ