A jeśli zlikwidujemy kilometrówkę?

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

crocidura pisze:Oczywiście wyrobił ją sobie dojeżdżając w pracy samochodem prywatnym, lub rowerem... ostatecznie wierzchem, lub "trampkonogami", nie zaś autem leśniczego/podleśniczego.
Tu dotykamy wierzchołka góry lodowej o nazwie "dojazdy do pracy". Ryczałt możemy wykorzystywać dowolnie, kilometrówkę - nie. Między innymi nie można (jeśli pracodawca na to nie zezwoli) ujmować dojazdów do pracy w ewidencji kilometrówki. Dlaczego? Otóż istnieje pogląd, że stawienie się w miejscu pracy należy do obowiązków pracownika. W związku z tym koszty dojazdu pracownika z domu do pracy nie powinny znaleźć się w ewidencji przebiegu pojazdu, gdyż nie jest to korzystanie z pojazdu na potrzeby działalności gospodarczej pracodawcy. Zasadniczo koszty dojazdu do miejsca pracy są kosztami pracownika. :)
Widzicie jak to dobrze mieć ryczałt a nie kilometrówkę ;)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

czy pomysł będzie ciepło przyjęty ? Nie - z prostej przyczyny: limity kilometrów są za wysokie, dzięki czemu jest to dodatek do pensji przeznaczany na inne cele
chętnie zrezygnuję z ryczału ( przeznaczanego na inne cele) na rzecz, służbowego samochodu z aktualnym limitem, lub wg faktycznych przebiegów :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Jako i ja :) Mieć w zadzie naprawy, paliwa, opłaty, opony i inne drobiazgi... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Capricorn pisze:Jako i ja :) Mieć w zadzie naprawy, paliwa, opłaty, opony i inne drobiazgi... :roll:
:D Do 1997 miałem słuzbowego poczciwego UAZ-a i bardzo sobie ten fakt chwaliłem...Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

i jeszcze jeden kamyczek:
http://moto.onet.pl/aktualnosci/zakaz-s ... ate/pxyv5w
Czyli może co młodsi doczekają np. gniazdka w dziupli :D
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
ODPOWIEDZ