Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy?

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy?

Post autor: trzezwylesnik »

Jak w temacie. Optymalne warunki no i cena. Co polecacie...?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67137
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Pytasz o firmę? To byłaby chyba reklama :roll:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170009
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jest taka porównywarka ofert w necie...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
wod4

Post autor: wod4 »

trzezwylesnik pisze:Co polecacie...?
Ja co roku idę do takiej pani- agenta ubezpieczeniowego, która ma przedstawicielstwo ze 30 firm ubezpieczeniowych. Ona sprawdza w komputerze oferta której firmy jest dla mnie w tym roku najkorzystniejsza... i tam się ubezpieczam...
Firmy ubezpieczeniowe mają tyle różnistych kryteriów (na przykład zagęszczenie ludności w danym województwie) wpływających na stawkę, że raczej nikt na forum Ci tego nie powie lepiej niż pani/pan agent...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170009
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

wod4 pisze:Ona sprawdza w komputerze oferta której firmy jest dla mnie w tym roku najkorzystniejsza... i tam się ubezpieczam...
Ma w ofercie wypowiedzenie umowy u dotychczasowego ubezpieczyciela?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
wod4

Post autor: wod4 »

Sten pisze:Ma w ofercie wypowiedzenie umowy u dotychczasowego ubezpieczyciela?
Oczywiście, co roku podsuwa mi do podpisania wypowiedzenie umowy "starej" firmie... Tydzień temu ubezpieczałem samochód, tak było...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170009
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Moja pańcia, czemuś niechętna temu była i zmieniłem ją na taką, która te sprawy sama załatwia ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105096
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

trzezwylesnik pisze:Co polecacie...?
Rankomat.pl Dzięki niemu znalazłem kiedyś ubezpieczenie o 30% tańsze niż dotychczas opłacane. Oczywiście skorzystałem ze znalezionej oferty. Po czym okazało się, że mój nowy ubezpieczyciel (MTU) to twór powołany przez "Hestię". A "Hestia" to był poprzedni mój ubezpieczyciel :lol:

PS. W październiku 2014 dokonali pełnej integracji ze STU Ergo Hestia. W wyniku tego oferta przedłużenia OC jaką przysłali to już nie zeszłoroczne niecałe 400 złotych ale dokładnie 503 złote (przy 10% zniżki za wpłatę jednorazową). :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

Piotrek pisze:Rankomat.pl
Nie jest zły, ale nie bierze pod uwagę mniej znanych TU. Dla znajomej najtaniej ostatnio wyszło w Axa Direct i CUK, jednak za 1,4 wyszło około 700 zł.
wod4 pisze:Firmy ubezpieczeniowe mają tyle różnistych kryteriów (na przykład zagęszczenie ludności w danym województwie) wpływających na stawkę, że raczej nikt na forum Ci tego nie powie lepiej niż pani/pan agent...
Dokładnie.........
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1023
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

wod4 pisze:Ja co roku idę do takiej pani- agenta ubezpieczeniowego, która ma przedstawicielstwo ze 30 firm ubezpieczeniowych. Ona sprawdza w komputerze oferta której firmy jest dla mnie w tym roku najkorzystniejsza... i tam się ubezpieczam...
Firmy ubezpieczeniowe mają tyle różnistych kryteriów (na przykład zagęszczenie ludności w danym województwie) wpływających na stawkę, że raczej nikt na forum Ci tego nie powie lepiej niż pani/pan agent...
Też mam taką panią; wystarczy tylko mówić "a może jeszcze jakieś tańsze?" i po kwadransie stawka ubezpieczenia schodzi o kilkadziesiąt zł poniżej pierwszej propozycji :)

Młody kierowca ma o tyle kiepsko, że przypada na niego niewiele zniżek, więc trzeba liczyć na promocje towarzystw ubezpieczeniowych. Zawsze coś się znajdzie, ale na cuda nie ma co liczyć.
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

wszystkie rady są Ok
ja bym podrzucił - odwiedź brokera ubezpieczeniowego (w postach przewijało sie to jako Pańcia) ale to wszystko pod warunkiem że ubezpieczasz swoje auto. jeśli to leasing ti już nie jest tak kolorowo bo właściciel leasingodawca ma różne kryteria które ma spełniać polisa i po ich uwzględnieniu najczęściej wybierasz pomiędzy 3 gór 5 firmami gdzie stawi różnią się po 10-50PLN
najlepiej zaś mieć znajomego jakiegoś dyrektora pionu sprzedaży lub coś w podobie gdzie zniżki przyznaje się z tzw palca i szkodowośc czy wiek nie maja znaczenia ale to już inna bajka
warto tez przemyśleć oferty w zależności czy potrzebujesz tylko OC na zasadzie aby było czy OC i AC ( są firmy które chętniej i całkiem niechętnie coś wypłacą- najczęściej ta chęć jest skorelowana z wysoko0ścią składki)
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
666Przyrodnik
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: sobota 29 paź 2011, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 666Przyrodnik »

wiecie może czy nadal można myk robić ze współwłasnością :?:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67137
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Chodzi Ci o zarejestrowanie młodego kierowcy jako drugiego właściciela celem "nabycia" praw do zniżek? Dwa tygodnie temu to jeszcze działało :)
666Przyrodnik
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: sobota 29 paź 2011, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 666Przyrodnik »

Capricorn pisze:Chodzi Ci o zarejestrowanie młodego kierowcy jako drugiego właściciela celem "nabycia" praw do zniżek? Dwa tygodnie temu to jeszcze działało :)
:spoko: :brawo:

całe szczęście - bo opłacić synowi oc to stawka jak moje oc+ac
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170009
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Mój młody na tej zasadzie wiosną będzie miał 10 lat bezszkodowej jazdy ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

A mnie młody "załatwił" podwyższenie składki ;/
Luuk
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 30 gru 2014, 14:39
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Luuk »

Witajcie,

przeglądam forum od dawna ale widząc ten temat postanowiłem się zarejestrować jako przedstawiciel rynku ubezpieczeniowego :D
zasada dopisania młodego np do ojca działa do dnia dzisiejszego. Młodzi kierowcy obciążani są wzwyżką z tytułu wieku w wysokości od 25 do 50% ,a nawet 60% stąd też skorzystanie ze zniżki ojca znacznie zmniejsza koszty ubezpieczenia.
Obecnie na naszym rynku działa kilka firm oferujących przyzwoite stawki dla młodych driverów,[mod] ale nigdy nie będą to kwoty zbliżone do stawek ustalanych w oparciu o współwłasność pojazdu np. z rodzicem.

No i zanim zdecydujecie się na zawarcie polisy przez internet to myślę ,że warto aby składki przeliczył również agent - oni mają mozliwości przyznawania dodatkowych zniżek co nie zawsze jest możliwe zawierając polisę kanałem direct.
zulus pisze:A mnie młody "załatwił" podwyższenie składki ;/
przy zawieraniu umów OC istnieje możliwość ubezpieczenia zniżki na wypadek szkody, przy dopisanym synu czy córce warto skorzystać tym bardziej ,że w niektórych towarzystwach takie ubezpieczenie zniżek to koszt 30 PLN :) może ta informacja przyda się w przyszłości :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17308
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Luuk pisze: istnieje możliwość ubezpieczenia zniżki na wypadek szkody
........
Luuk pisze:takie ubezpieczenie zniżek to koszt 30 PLN
Ja tak właśnie zrobiłam w zeszłym roku.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
TB
leśniczy
leśniczy
Posty: 737
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 17:27
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: TB »

Luuk pisze:przy zawieraniu umów OC istnieje możliwość ubezpieczenia zniżki na wypadek szkody, przy dopisanym synu czy córce warto skorzystać tym bardziej ,że w niektórych towarzystwach takie ubezpieczenie zniżek to koszt 30 PLN :) może ta informacja przyda się w przyszłości :)

Kolega trochę w błąd wprowadza :) Ubezpieczenie zniżek w przypadku szkody, nie chroni przed wzrostem składki ubezpieczenia (bo tak może przeciętny zjadacz chleba zinterpretować Twoją wypowiedź).
Bo przy wyliczeniu składki jest jeszcze jeden czynnik - czyli kiedy ostatnia kraksa byla - i to ona bardzo wielkie ma znaczenie.
ODPOWIEDZ