Falowanie na wolnych obrotach

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Blues Brothers pisze:nie chodzi o program - bo ten mają prawie wszyscy garażowcy, a o wiedzę praktyczną
Podważasz fachowość pracowników ASO Fiata?
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Piotrek pisze:No i to co pisze facet o pinach w złączu komputera sterującego zapłonem i wtryskiem też do mnie przemawia. Bo zaśniedziałe lub nie do końca kontaktujące styki mogą wprowadzać poważne zakłócenia sygnałów jakie przenoszą. Może spróbuj? http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2 ... l#13063173
Spróbowałem, problem pozostał.
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

Jarek pisze:Podważasz fachowość pracowników ASO Fiata?
jeśli w ramach ASO to każdego podważam bo często nasze auta to dla nich obiekty do nauki za naszą kasę :cry:
nie wiem czy w fiaciku masz kumputer ale może jeszcze go podłączyć do jakiegoś KTS, WAG czy WAS lub jaki tam dla włoszczyzny jest przewidziany, i pojeździć i zobaczyć jakie sa wtedy wskazania i najlepiej żeby to falowanie nastąpiło przy podłączonym wtedy zobaczycie który parametr odbiega od normy
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105203
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jarek pisze:Tak, autoryzowany serwis
Wadą autoryzowanych serwisów (przynajmniej Fiata) jest to, że tam już na ogół nie pracuje żaden mechanik z czasów gdy stacja dostawała autoryzację... :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Stwierdziłem, że będę jeździł tak, dopóki coś nie pierdyknie do końca, wtedy będzie wiadomo ;-)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Piotrek pisze:
Jarek pisze:Tak, autoryzowany serwis
Wadą autoryzowanych serwisów (przynajmniej Fiata) jest to, że tam już na ogół nie pracuje żaden mechanik z czasów gdy stacja dostawała autoryzację... :)
Super! To jak w takim razie znaleźć tego właściwego mechanika, jak już wszyscy właściwi w najbliższej i dalszej okolicy się wyczerpali? A każdy ma tysiące pomysłów, ale najczęściej już te, które zostały sprawdzone.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5650
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Podważasz fachowość pracowników ASO Fiata?
ani tak , ani nie. jeżeli tak jak napisał Piotrek "starych" mechaników juz nie ma -to kicha. Bo podpiąć komputer i szczytać błędy to każdy uczniak potrafi, a tam gdzie trzeba sięgnąć do wiedzy i doświadczenia , są potrzebni fachowcy. Chodziło mi o to że w serwisie spotykają więcej takich punciaków i problem może być im znany.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

No więc serwisie nie znaleźli przyczyny problemu.
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

Blues Brothers pisze:Bo podpiąć komputer i szczytać błędy to każdy uczniak potrafi, a tam gdzie trzeba sięgnąć do wiedzy i doświadczenia , są potrzebni fachowcy
i to trzeba 3 razy podkreślić i wbic do głowy na stałe.
ja miałem taka akcje kiedyś z ASR gdzie czlowiek usunął objaw za 0 zł przy okazji innej roboty i trwało to 10 min a ASO wymieniło bebechów za 10tysPLN auto w sumie stało tam ze 2 tygodnie i problem pozostał
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Rafał i Ania pisze:ja miałem taka akcje kiedyś z ASR gdzie czlowiek usunął objaw za 0 zł przy okazji innej roboty i trwało to 10 min a ASO wymieniło bebechów za 10tysPLN auto w sumie stało tam ze 2 tygodnie i problem pozostał
Tak jak znajomy. Był problem z silnikiem. Mało mocy było. Wymieniona turbina za 4 tysiące a okazało się, że był zepsuty czujnik za... 40zł.
mojzyq
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 11:40
Lokalizacja: Dąbrowa Opolska

Post autor: mojzyq »

problem rozwiązany?
-Vimek 404 t4
-Valmet 911.3
[center]Politycy kłamią wycierając pysk godłem, ludzie podobnie do dzieci są na kłamstwo podatni, więc zamknij ryj, żryj, pracuj i płać podatki - Efekt Lucyfera[/center]
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

mojzyq pisze:problem rozwiązany?
niestety jeszcze nie, da się z tym jeździć
mojzyq
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 11:40
Lokalizacja: Dąbrowa Opolska

Post autor: mojzyq »

Jezeli faluja na rozgrzanym silniku tylko to znaczy że do ssącego dostaje się gorące powietrze z silnika ktore takowe odczytuje czujnik i nie może wyłapać odpowiedniej mieszanki. Tym bardziej jeżeli przy falujących obrotach kopci na czarno. jaki tam masz silnik?
-Vimek 404 t4
-Valmet 911.3
[center]Politycy kłamią wycierając pysk godłem, ludzie podobnie do dzieci są na kłamstwo podatni, więc zamknij ryj, żryj, pracuj i płać podatki - Efekt Lucyfera[/center]
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Silnik 1.2 V8 benzyna, pozostał jeszcze jeden element, ktory może mieć wplyw. To listwa Valtek rozdzielająca gaz na poszczególne cylindry. Ma już prawie 50 tysięcy przebiegu, a podobno tylko na 25-30 jest gwarancja prawidłowego działania.
mojzyq
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 11:40
Lokalizacja: Dąbrowa Opolska

Post autor: mojzyq »

1.2 MPI. Obroty falują na gazie i benzynie? faluje tylko na rozgrzanym silniku?
-Vimek 404 t4
-Valmet 911.3
[center]Politycy kłamią wycierając pysk godłem, ludzie podobnie do dzieci są na kłamstwo podatni, więc zamknij ryj, żryj, pracuj i płać podatki - Efekt Lucyfera[/center]
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

I na gazie i na benzynie, na rozgrzanym potrafi nawet zgasnąć.
mojzyq
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 11:40
Lokalizacja: Dąbrowa Opolska

Post autor: mojzyq »

na 100% problem jest w kolektorze ssącym. czujnik odpowiadający za powietrze odczytuje że powietrze jest ciepłe a nawet gorące i nie potrafi wyrównać mieszanki. Spróbuj podmienić kompletny kolektor ssący z wtryskami itp. Jeżeli problem będzie nadal to mógł się zapchać katalizator jeżeli go masz. Innych opcji nie ma...
-Vimek 404 t4
-Valmet 911.3
[center]Politycy kłamią wycierając pysk godłem, ludzie podobnie do dzieci są na kłamstwo podatni, więc zamknij ryj, żryj, pracuj i płać podatki - Efekt Lucyfera[/center]
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Kolektor ssący sprawdzony całkowicie, żadnego lewego powietrza. A jak "przepchać" katalizator i jakie są tego obiawy skoro reszta wydechu działa sprawni?
mojzyq
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 11:40
Lokalizacja: Dąbrowa Opolska

Post autor: mojzyq »

Nie chodzi tu o lewe powietrze tylko ciepłe. Powietrze może być nawet zasysane przez filtr, jeżeli jest gorące to nie uzyska sie odpowiednia mieszanka i komputer będzie wtryskiwał więcej benzyny. Nie da sie przepchac katalizatora. Poprostu albo go wymieniamy albo usuwamy.
-Vimek 404 t4
-Valmet 911.3
[center]Politycy kłamią wycierając pysk godłem, ludzie podobnie do dzieci są na kłamstwo podatni, więc zamknij ryj, żryj, pracuj i płać podatki - Efekt Lucyfera[/center]
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Czyżby w kolektorze było pęknięcie jakieś? Albo co moze być? Uszczelki posprawdzane.
ODPOWIEDZ