Rejestrator trasy.

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kolorowe kredki

Rejestrator trasy.

Post autor: kolorowe kredki »

Używacie w pracy? Jeśli tak to jakie proponujecie...
forester16
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 21:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: forester16 »

Miałem kupować,ale tanie wydają mi się słabej jakości, a na drogie szkoda mi pieniędzy. Zaadaptowałem do tych celów NOKIĘ N8. Po ściągnięciu odpowiedniej aplikacji można z niej zrobić całkiem sprytny rejestrator. Koszt aplikacji to ok 10 zł. Nagrywanie w jakości HD, redukcja wstrząsów i nagrywanie nocne, czyli to co w normalnym rejetratorze.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

forester16, wszystko fajnie co piszesz. Są na YT filmiki, które potwierdzają to co mówisz - jakość nagrania aplikacją SymDrv i Nokią N8 nie odbiega od jakości uzyskiwanej kamerą Goclever (jedna z tańszych). Jednak nie uwierzę w to nocne nagrywanie Nokią. Ona nie ma diod IR przez co w miarę wyraźny obraz uzyskujesz tylko w jasno oświetlonych miejscach.
Linki do filmów:
  1. Kamera Goclever
  2. Nokia N8 - dzień
  3. Nonia N8 - noc
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A i jeszcze jeden link - z kamery Dashcam DS 1000. Tu pod koniec (ok. 2:19) facet jedzie w słabo oświetlonych miejscach a jednak wszystko widać. Taki jest pozytek z diod IR :)


PS. Sprawdziłem przed chwilą - na eBay taka kamera kosztuje ok. 33 $
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Powiemy to: i zdziwimy się, że tak tanio. Dla mnie trochę podejrzana cena 400 zł, skoro inni sprzedają za niemal 600...

PS. Dobra jakość nocnych ujęć:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Obserwuję od jakiegoś czasu ten konkretny rejestrator - dziwne ceny to efekt przedświątecznej zakupowej gorączki bo było taniej. Po świętach cena się unormuje albo poproszę szwagra żeby mi się za czymś podobnym lub lepszym w Niemczech rozejrzał.
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Po wczorajszym puknięciu naszego autka przez jakiegoś niedouczonego na Scanii z gminy Lelowa czy jakoś tak. :twisted: to chyba zakupie kamerke...W zasadzie problemu z ustaleniem winowajcy niby nie było, ale po co ma bluzgać taki jeden... :? Byłoby czarno na białym... :]
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
ODPOWIEDZ