Zarządzenie w sprawie pożyczki na zakup samochodu.

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

borowiak

Post autor: borowiak »

Dlaczego?
Może dlatego, że
Zarządzenie nr 17
Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych
z dnia 14 lutego 2013 r.
w sprawie zasad udzielania pomocy finansowej pracownikom Lasów Państwowych w nabywaniu samochodów prywatnych, używanych również do celów służbowych
w § 3, pkt 4 mówi:
Kwota pożyczki, którą udziela się pracownikowi na podstawie stosownej umowy, nie może przekraczać 35 tys. zł i 90% wartości zakupionego samochodu.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

No ale to nie ma nic wspólnego z współwłasnością....
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
borowiak

Post autor: borowiak »

filipesku pisze:No ale to nie ma nic wspólnego z współwłasnością....
Nie na to odpowiadałem.......
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak, pytałem, bo zrozumiałem z postu don_pasquale, że współwłasność ogranicza. Gdy przeczytałem drugi raz (teraz) to stwierdziłem, że nie chodziło o to. Po prostu druga część tego co napisał don_pasquale była zbędna.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

rusekoslo
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 22:09

Post autor: rusekoslo »

borowiak,
witam
czy wiesz jak dziala maveric 2,0 albo amerykanska wersja escape 2,3 benzyna hybryda?
Awatar użytkownika
don_pasquale
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: środa 29 mar 2006, 15:55
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: don_pasquale »

Piotrek pisze:borowiak, pytałem, bo zrozumiałem z postu don_pasquale, że współwłasność ogranicza. Gdy przeczytałem drugi raz (teraz) to stwierdziłem, że nie chodziło o to. Po prostu druga część tego co napisał don_pasquale była zbędna.
zaprawdę nie piszę rzeczy zbędnych, spotkałem się z taką opinią, niestety nie pamiętam uzasadnienia. Sprawa dotyczyła współwłasności - już na fakturze (dwoje nabywców). Z pewnością uczynienie współwłaścicielem żony/męża poprzez zapis w dowodzie rejestracyjnym jest poza procedurą udzielania pożyczki ;-)
"..Kazdej nemuze bejt chytrej, ti hloupi museji delat vyjimku, kdyby byl kazdej chytrej tak by na svete bylo tolik rozumu, ze by kazdej druhej clovek byl z toho uplne blbej..."
borowiak

Post autor: borowiak »

rusekoslo pisze:borowiak,
witam
czy wiesz jak dziala maveric 2,0 albo amerykanska wersja escape 2,3 benzyna hybryda?
Lub Mazda Tribute ;)
V6 paliwożerne, mniejsze starczają do normalnej eksploatacji. Bywają wersje z napędem na jedną oś. Ogólnie warte zainteresowania auto nie należące do awaryjnych. Napęd 4x4 typowy dla obecnych SUV, ale przy satysfakcjonującym prześwicie i średniej wielkości auta sprawuje się OK. Nie ukrywam, że też kołata mi się po głowie, ale na szczęście moja Kijanka połyka kolejne 10-ki tysięcy kilometrów i jeździ i jeździ ;)
qazzaq
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 10 lip 2007, 12:57
Lokalizacja: puszcza

Post autor: qazzaq »

Witam
Czy ktoś się orientuje czy trzeba płacić podatek od pomocy finansowej na zakup pojazdu?
Ewentualnie jaki jest termin?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Podatku nie płacisz ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

don_pasquale pisze:Sprawa dotyczyła współwłasności - już na fakturze (dwoje nabywców).
A po co tak komplikować sobie życie?? No chyba, że chodziło o jakieś odliczenia VATu...
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Martin
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 17:58
Kontakt:

Post autor: Martin »

Teraz można zaciągnąć komercyjną pożyczkę na zakup lub pod zastaw samochodu i o dziwo nie są do przesady drogie. Banki i inne instytucje udzielają ich nawet bez zaświadczeń, nawet często przez Internet.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Martin pisze:o dziwo nie są do przesady drogie
Gdy bierzesz. Gdy spłacasz to okazuje się, że musisz zwrócić co najmniej 120 - 130% pożyczonej kwoty...
Martin pisze:Banki i inne instytucje udzielają ich nawet bez zaświadczeń, nawet często przez Internet.
Bo z tego żyją. Dają ci do ręki wirtualne pieniądze ale ty już musisz spłacić całkiem realnymi banknotami. I dużo więcej musisz tych realnych wpłacić niż wirtualnie wziąłeś. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Mizar
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: środa 31 lip 2013, 16:30
Lokalizacja: z łona

Post autor: Mizar »

Czy w myśl § 3 pkt 8 dowodem zakupu może być umowa kupna-sprzedaży?
Zarządzenie z 2009r mówiło wprost że dowodem zakupu jest faktura VAT lub umowa k/s
Zarządzenie z 2013r mówi tylko o dowodzie zakupu.
Pytam, ponieważ pewien księgowy twierdzi i zapiera się, że musi to być faktura vat, umowy nie przyjmie... Dla normalnego człowieka umowa to też dowód zakupu ale są też inni...
W alternatywnej rzeczywistości to ja jestem twoim szefem ]
borowiak

Post autor: borowiak »

Umowa kupna-sprzedaży wystarczy, tak miałem i mam w nadleśnictwach, w których pracowałem i pracuję.
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

Mizar pisze:Czy w myśl § 3 pkt 8 dowodem zakupu może być umowa kupna-sprzedaży?
Zarządzenie z 2009r mówiło wprost że dowodem zakupu jest faktura VAT lub umowa k/s
Zarządzenie z 2013r mówi tylko o dowodzie zakupu.
Pytam, ponieważ pewien księgowy twierdzi i zapiera się, że musi to być faktura vat, umowy nie przyjmie... Dla normalnego człowieka umowa to też dowód zakupu ale są też inni...
Ten księgowy musi się nieco douczyć.
Potwierdzam to co napisał powyżej "borowiak"
Jak powiedział pewien kat: "Każdy ma prawo być trochę porąbany"
ODPOWIEDZ