Zarządzenie w sprawie pożyczki na zakup samochodu.

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
gajowyPN
początkujący
początkujący
Posty: 176
Rejestracja: piątek 14 sie 2009, 11:44
Lokalizacja: gdzieś na zachodzie

Zarządzenie w sprawie pożyczki na zakup samochodu.

Post autor: gajowyPN »

Witam, może ktoś podesłać link bądź samo zarządzenie dyrektora w sprawie pożyczki na samochód, i czy konieczne jest płacenie później auto casco czy w końcu z tego zrezygnowano? I co w takim razie z ubezpieczeniem auta 15 letniego którego żadna firma nie chce ubezpieczyć? Jak dostac taką pożyczkę na auto leciwe?
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę...
borowiak

Post autor: borowiak »

Nie ma go w domu, ale na 100% nie ma mowy o poręczeniu AC, niestety niektórzy nadleśniczowie asekurują się wspomnianym przez Ciebie zapisem.
borowiak

Post autor: borowiak »

Ściągnij Sobie z tej strony:
http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/uregulowania_wewnetrzne
Szukaj 14 luty 2013
Awatar użytkownika
gajowyPN
początkujący
początkujący
Posty: 176
Rejestracja: piątek 14 sie 2009, 11:44
Lokalizacja: gdzieś na zachodzie

Post autor: gajowyPN »

Dzięki borowiak.
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105019
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

gajowyPN, AC nie jest pobierane jako zabezpieczenie spłaty pożyczki tylko jako zabezpieczenie Ciebie na wypadek utraty samochodu przed jego całkowitym spłaceniem...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

Piotrek, formy zabezpieczenia są jasno podane w w/w zarządzeniu.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

gajowyPN, masz treść Zarządzenia? bo jakby co, to mam pod "ręką"
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105019
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:Piotrek, formy zabezpieczenia są jasno podane w w/w zarządzeniu.
Wiem borowiak, dlatego napisałem, że
Piotrek pisze:AC nie jest pobierane jako zabezpieczenie spłaty pożyczki
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

Piotrek pisze:
borowiak pisze:Piotrek, formy zabezpieczenia są jasno podane w w/w zarządzeniu.
Wiem borowiak, dlatego napisałem, że
Piotrek pisze:AC nie jest pobierane jako zabezpieczenie spłaty pożyczki
Na podstawie jakiego zapisu stawiane są takie wymagania? Czy sporządzona jest jakaś analiza twardo poświadczająca konieczność zastosowania takich rozwiązań?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105019
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:Na podstawie jakiego zapisu stawiane są takie wymagania?
Żadnego. To jest rozwiązanie mające pomóc kredytobiorcy jeśli utraci samochód (kradzież, wypadek) przed zakończeniem całkowitej spłaty pożyczki a nie coś robione w interesie pożyczkodawcy. Pożyczkodawca nie odnosi z tego tytułu żadnych korzyści.
Miałem taki przypadek i bardzo sobie chwalę, że ubezpieczyłem z cesją. W przeciwnym wypadku lwią część pożyczki, za nieposiadane już auto, musiałbym spłacać z własnej kieszeni. A tak to spłacił ją ubezpieczyciel. Ja natomiast mogłem, dzięki brakowi zobowiązań wobec pożyczkodawcy, rozejrzeć się za nowym autkiem.
Oczywiście, dla tego komu taki przypadek utraty się nie zdarzy może to wydawać się zbędnym obciążaniem go kosztami. Ale dla tych, którzy owego nieszczęścia doświadczą suma wydana na ubezpieczenie jest śmiesznie niska w porównaniu do kwoty jaką trzeba oddać z tytułu pożyczki.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169865
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:dla tych, którzy owego nieszczęścia doświadczą suma wydana na ubezpieczenie jest śmiesznie niska w porównaniu do kwoty jaką trzeba oddać z tytułu pożyczki.
Z tym się w pełni zgadzam. Dlatego też uważam, że jak się bierze auto na kredyt, to i warto zainwestować w AC.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
borowiak

Post autor: borowiak »

Piotrek pisze:
borowiak pisze:Na podstawie jakiego zapisu stawiane są takie wymagania?
Żadnego. To jest rozwiązanie mające pomóc kredytobiorcy jeśli utraci samochód (kradzież, wypadek) przed zakończeniem całkowitej spłaty pożyczki a nie coś robione w interesie pożyczkodawcy. Pożyczkodawca nie odnosi z tego tytułu żadnych korzyści.
Miałem taki przypadek i bardzo sobie chwalę, że ubezpieczyłem z cesją. W przeciwnym wypadku lwią część pożyczki, za nieposiadane już auto, musiałbym spłacać z własnej kieszeni. A tak to spłacił ją ubezpieczyciel. Ja natomiast mogłem, dzięki brakowi zobowiązań wobec pożyczkodawcy, rozejrzeć się za nowym autkiem.
Oczywiście, dla tego komu taki przypadek utraty się nie zdarzy może to wydawać się zbędnym obciążaniem go kosztami. Ale dla tych, którzy owego nieszczęścia doświadczą suma wydana na ubezpieczenie jest śmiesznie niska w porównaniu do kwoty jaką trzeba oddać z tytułu pożyczki.
Teoretycznie fakt, z którym każdy musi się zmierzyć i podjąć stosowne ryzyko. Nie o tym jednak była mowa - zapytanie dotyczyło zapisów w stosownym zarządzeniu i w takiej kategorii powinno się to rozpatrywać. Cała reszta to odrębny moim zdaniem temat...... Pytanie brzmi - czy w oparciu o zarządzenie DG ktoś może żądać dodatkowych zabezpieczeń? Ja osobiście cieszę się, że nie muszę płacić AC, świadomie podjąłem to ryzyko ;) Prawdą jest też, że zapytanie twórcy wątku mówiło o aucie 15-letnim, z którym są problemy ubezpieczenia AC..... W swoich wypowiedziach idziecie trochę przed szereg..... Cieszę się, że jesteście tak odpowiedzialni, ale to nie są odpowiedzi w temacie.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169865
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

borowiak pisze:Pytanie brzmi - czy w oparciu o zarządzenie DG ktoś może żądać dodatkowych zabezpieczeń?
Z zapisów paragrafu 3 pkt. 6 jasno wynika, że może i są zapodane trzy sposoby owego zabezpieczenia, które wybierze pożyczkodawca, to już jego wybór.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
borowiak

Post autor: borowiak »

Czyli:
1) poręczenie dwóch pracowników............
2) gwarancja bankowa
3) zastaw rejestrowy
O tym mowa w zarządzeniu - jest to jasno określone (prawo wyboru). Ja pytam o dodatkowe typu AC wymagalne z urzędu......
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105019
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borowiak pisze:czy w oparciu o zarządzenie DG ktoś może żądać dodatkowych zabezpieczeń?
A ja uparcie tłumaczę, że AC nie jest żadnym dodatkowym zabezpieczeniem pożyczki. Tak jak pisze Sten, zabezpieczeniem pożyczki może być wyłącznie (jest to katalog zamknięty!) jeden ze sposobów podanych w §3 ust. 6 pkt a - c. Nie jest możliwe rozszerzenie katalogu zabezpieczeń aktem niższego rzędu niż Zarządzenie Dyrektora Generalnego a takowego, o ile wiem, nie było.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

Piotrek pisze:o ile wiem, nie było
Bywało, lat temu kilkanaście ;)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169865
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:Nie jest możliwe rozszerzenie katalogu zabezpieczeń aktem niższego rzędu niż Zarządzenie Dyrektora Generalnego a takowego, o ile wiem, nie było.
Bywają nadleśniczowie, którzy na podstawie zarządzeń DGLP, tworzą własne, a tam, to wszystko może być zawarte ... ;/
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

niektórzy chcą być świętsi od papierza?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169865
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wiele na to wskazuje ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Drewno
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: sobota 28 sty 2012, 15:36
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Drewno »

Piotrek pisze:
borowiak pisze:czy w oparciu o zarządzenie DG ktoś może żądać dodatkowych zabezpieczeń?
A ja uparcie tłumaczę, że AC nie jest żadnym dodatkowym zabezpieczeniem pożyczki. Tak jak pisze Sten, zabezpieczeniem pożyczki może być wyłącznie (jest to katalog zamknięty!) jeden ze sposobów podanych w §3 ust. 6 pkt a - c. Nie jest możliwe rozszerzenie katalogu zabezpieczeń aktem niższego rzędu niż Zarządzenie Dyrektora Generalnego a takowego, o ile wiem, nie było.

Ode mnie chcieli autocasco na początku, skoda felicja była roczna jak nowa z przebiegiem 26000 tyś km.Kupiona za 23000 zł , z wypłaty odciągali ok 500 zł. Plus był jeśli chodzi o odsetki wiadomo,minus że po 5 latach jazdy po terenie to jak ostatnią ratę spłacałem to z auta był już złom( wymieniłem prawie wszystko łącznie z silnikiem ,skrzynią biegów itd.) Sprzedałem za 3500 zł. Kupiłem golfa 2 i to było najlepsze rozwiązanie. Teraz to bym wziął Land rovera a nie felcie,no ale wtedy ciężko było kupić w cenie feli ,land rovera teraz inne czasy.
ODPOWIEDZ