Rejestrator samochodowy

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Śmietan pisze:Tylko mi chodziło o kamery które można dokupić do dowolnego samochodu która zapisuje obraz a nie tylko jest noktowizorem
W tym celu musisz mieć dwie kamery. Jedną zapisującą obraz w świetle dziennym i drugą zapisującą obraz w podczerwieni.
A BMW pokazałem na dowód, ze rozwiązanie istnieje. Teraz tylko trzeba poszukać w sieci kamery IR do samochodu. Bo jeśli montują w Audi, Mercedesie, BMW (o tych wiem) to zapewne są i takowe dostępne dla dowolnych marek.
CBDO :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Piotrek pisze:Bo jeśli montują w Audi, Mercedesie, BMW (o tych wiem) to zapewne są i takowe dostępne dla dowolnych marek.
CBDO :)
I pewnie są, ale boję się myśleć o ich cenach. Nie przesadzę chyba jeżeli napiszę, że pewnie z połowę i więcej wartości mojego samochodu.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Śmietan pisze:pewnie z połowę i więcej wartości mojego samochodu.
Kup droższy samochód :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Pawell
początkujący
początkujący
Posty: 84
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 21:11
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Pawell »

Jak podwoić wartość auta?
Zatankować do pełna!
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Jenny, jeśli jeszcze Twoja prośba jest aktualna
Jenny pisze:Także daj znak jesli trafisz na jakiś fajny wynalazek w przyzwoitej cenie.
to mam coś na oku.

Swoją drogą jak jest w przypadku gdy ma się nagranie jak ktoś w sposób rażący naraża zdrowie i życie innych użytkowników dróg? Można to przekazać do policji? Jeżeli tak to jak, komu i gdzie?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Śmietan pisze:Swoją drogą jak jest w przypadku gdy ma się nagranie jak ktoś w sposób rażący naraża zdrowie i życie innych użytkowników dróg? Można to przekazać do policji? Jeżeli tak to jak, komu i gdzie?
Możesz filmik mailem wysłać do Wydziału Ruchu Drogowego z podaniem daty, czasu i miejsca nagrania.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Sten pisze:Możesz filmik mailem wysłać do Wydziału Ruchu Drogowego z podaniem daty, czasu i miejsca nagrania.
Właściwego dla miejsca zdarzenia?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jak całkiem niedawno mówili u nas na lokalnej Tivi rzecznik Komendanta Głównego Policji oraz rzecznik ITD, można wysłać gdziekolwiek, a oni już skierują właściwej jednostki i dojdą, kto był sprawcą wykroczenia. Raz w tygodniu właśnie w tym programie pokazują co "ciekawsze" przypadki i owi panowie je komentują.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Sten pisze:można wysłać gdziekolwiek, a oni już skierują właściwej jednostki i dojdą, kto był sprawcą wykroczenia.
Ok, w takim rozwiałeś wszelakie moje wątpliwości. Czasem jak się widzi niektórych asów to aż krew zalewa, że bezkarnie tak sobie poczynają.
603Mariusz

Post autor: 603Mariusz »

Na motorze rowerze
stosuję tą kamerę
Drift HD170
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:oni już skierują właściwej jednostki i dojdą, kto był sprawcą wykroczenia
Tylko, że o ile wiem, to zgodnie z obowiązującym prawem nic nie mogą sprawcy zrobić. Ustawa jednoznacznie określa kto może robić nagrania w celach dowodowych, czyli takie, które mogą być podstawą do ukarania...
Czy może ja czegoś nie wiem? Kto rozwieje moje wątpliwości?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

wod4

Post autor: wod4 »

wideorejestrator w Twoim samochodzie jest legalny i nie ingeruje w prywatność innych użytkowników drogi. Dlatego raczej może takie nagranie byc dowodem.
Chodzi mi o dowód w sądzie.
http://czasopisma.beck.pl/monitor-prawa ... -dowodowy/
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5588
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Piotrek pisze:Kto rozwieje moje wątpliwości?
nie widziałeś filmów z beemwe ? np http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... 982814,324
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

wod4 pisze:http://czasopisma.beck.pl...erial-dowodowy/
To jest zupełnie inna sytuacja.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Blues Brothers pisze:nie widziałeś filmów z beemwe
To jest inna bajka, bo był 'napad'.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5588
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Śmietan, każde wykroczenie jest ścigane, nie pamiętam gdzie ....gościu lata po mieście z kamerą i przynosi filmy na komendę - ścigaja wszystkich
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Blues Brothers pisze:Śmietan, każde wykroczenie jest ścigane, nie pamiętam gdzie ....gościu lata po mieście z kamerą i przynosi filmy na komendę - ścigaja wszystkich
Właśnie go widziałem kiedyś w telewizji (z Łodzi chyba jest gość) i tak zastanawiam się jak zgłaszać takie przypadki.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Śmietan pisze:Właśnie go widziałem kiedyś w telewizji (z Łodzi chyba jest gość) i tak zastanawiam się jak zgłaszać takie przypadki.
Właśnie tak jak ów jegomość. Wysyła mailem, albo osobiście udaje się na Policję z kamerką.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
czerwonobrody
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2989
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

Piotrek pisze:o ile wiem, to zgodnie z obowiązującym prawem nic nie mogą sprawcy zrobić
Jakiś czas temu słyszałem wypowiedź policjanta z KG, mówił że mogą wykorzystać materiał, jeżeli jest kompletny, tzn. da się ustalić miejsce i czas, rodzaj drogi itd. Jeżeli na filmiku jest tylko auto i np. wskazanie prędkościomierza osoby nagrywającej, to nic ie mogą zrobić.
Głos laika na Twoim forum!
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

czerwonobrody pisze:wskazanie prędkościomierza osoby nagrywającej
To nawet ja obalę przed każdym sądem. Prędkościomierz osoby nagrywającej nie posiada wymaganych prawem homologacji...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ