Kałasznikow - nowa rosyjska terenówka

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

no panowie widze że fajny temacik mi też sie glfy cross country podobaja.a co do syncro tonie to samo syncro ma schowany wał napedowy prawie w progu pośrodku auta a country ma nazwenątrz jak sie nie myle to chyba tak
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Awatar użytkownika
Bow hunter
początkujący
początkujący
Posty: 240
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 17:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Bow hunter »

Aż tak to się temy nieprzyglądałem , pisałem tylko o wrażeniach z jazdy .
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Ja osobiście nie mam pojęcia jak wygląda werjsa Syncro. W Miliczu jeden leśniczy ma Crossa. A jak się tym jeżdzi i wogóle nie mam pojęcia. Dlatego pytam was. ;) Widzieliście jeszcze jakieś fabryczne przeróbki 'zwykłych' samochódów na teren?
Awatar użytkownika
Bow hunter
początkujący
początkujący
Posty: 240
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 17:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Bow hunter »

Co do VW CC http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=118774
A co do innych samochodów fabrycznych na lekki teren fajne jest BMW E 30 325iX , tylko zawiasy trzeba wymienić na bardziej terenowe , niektóre miały nawet zeszperowany seryjnie napęd . Ale terenówke można sobie samemu zrobić samemu z każdego samochodu polecama na baze jakieś 4X4 , bądz lekkie z napęden na tył .
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Fakt, można. Ale robić coś na bazie 4x4 to w zasadzie tak jakby ulepszać terenówkę. ;) Ja osobiście widzialem syrenkę zrobioną na Buggiego na plaże. Fazowo to to wyglądało. :D
Awatar użytkownika
Bow hunter
początkujący
początkujący
Posty: 240
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 17:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Bow hunter »

Smietan pisze:Ale robić coś na bazie 4x4 to w zasadzie tak jakby ulepszać terenówkę.
Niewszystko z napędem 4x4 to terenówki.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Fakt. Ale na ogół nie terenowe samochodzy 4x4 należa do samochodów sportowych...
Awatar użytkownika
Bow hunter
początkujący
początkujący
Posty: 240
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 17:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Bow hunter »

Właśnei , ale takie się też świetnie w terenie sprawdzają , sprawdz sobie jakie samochódy wygrywały w Paryż - Dakar w latach 1984-1986.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

No wiem, wiem... ale czy gra jest warta świeczki? Po co kupować sportowy samochód 4x4 (tak na marginesie drogi z reguły) i bawić się od podstaw w budowe terenówki skoro można kupić terenówkę a mniejszą kase i zrobić z niej potwora. :]
Awatar użytkownika
Bow hunter
początkujący
początkujący
Posty: 240
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 17:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Bow hunter »

Wiem że taka zabawa tania nie jest :( , ale satysfakcja z zrobienia czegoś przez siebie niemówiąc już że ma jedyny taki egzemplarz na świecie , rekompensuje strawy finansowe. :)
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Tu Ci przyznam racje, ale takie zabawy najlepiej sobie zostawić na emerytur, wtedu jest czas by dłubać. :P Po za tym dzieci odchowane, mniej spraw, kasy niekoniecznie więcej, ale wszystko rozłożone na raty i jest ok. Jednak i tak jestem zwolennikiem polepszania terenowek niż przerabianie zwykłych 4x4. :]
Awatar użytkownika
Bow hunter
początkujący
początkujący
Posty: 240
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 17:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Bow hunter »

Smietan pisze:Jednak i tak jestem zwolennikiem polepszania terenowek niż przerabianie zwykłych 4x4.
Zgadzam się , jest to tańsze i łatwiejsze .
Smietan pisze:zostawić na emerytur
A tu się niezgadzam , jeszcze na emeryta niewyglądam .
Już 4 lata przerabiam swoje BMW , niestety fundusze małe mam , a części są kosmiczne drogie np. same amorki to kosztowały ponad 4 tys zł. :shock: :(
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Ja póki co nie mam prawo jazd, ale jak już skoncze te 18 lat to chciałabym kupić sobie Suzuki vitare. Co myślicie o nim?
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Bow hunter
początkujący
początkujący
Posty: 240
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 17:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Bow hunter »

Diana-korolka pisze:Suzuki vitare. Co myślicie o nim?
Ja na japońcach się nieznam , nieprzepadam ( wyjątkiem są Toyoty i to najlepiej w ropie ).
A co do pierwszego samochodu to terenówki niepolecam , po normalnych drogach to się one za dobrze nieprowadzą , najlepiej wybrać coś mniejszego z silnikiem co najmniej 70 KM , dobrymi hamulcami i dobrym zawieszeniem np . Astra I 1.4 16v bądz 1.6 8v , Volvo 440 lub 480 , jeśli lubisz napęd na tylnie koła to Porsche 924\944 , świetnie sie je prowadzi. :)
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Bow hunter pisze:Porsche 924\944
Problemem, może być cena. W zasadzie maluch oferuje takie same warunki (chłodzony powietrzem, 2 osoby max., silnik z tyłu itd.) a o niebo tańszy. :D
Awatar użytkownika
Bow hunter
początkujący
początkujący
Posty: 240
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 17:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Bow hunter »

Smietan pisze:Problemem, może być cena. W zasadzie maluch oferuje takie same warunki (chłodzony powietrzem, 2 osoby max., silnik z tyłu itd.) a o niebo tańszy.
Pomyliło ci się z 911 RS , bo zwykłe 911 jest 4 osobowe , a co do ceny 924-ki to można ją kupić nawte za 8 tys zł.

A porónanie 911 z 126p , oj nieładnie nieładnie , może ma 2 cechy wspólne ( napęd tylni i 100 litrowy kufer) ale na tym podobieństwa się kończą , i prosze nieporównywać mechanicznego dzieła sztuki z tą masówką ( zastrzegając że nic nie mam do 126p , bo po kilku przeróbkach to nawet fajny 2 osobowy samochodzik jest :) )
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

Diana-korolka polecam Ci jak na początek z terenówek opla frontere to jest auto bulwarowe w lekki teren i jak dal kobieta w tak młodym wieku to jest wsam raz ale tylko diesla kupuj jest chyba 2,3 d taka jednostak w benzyne sie nie pchaj bo koszty utrzymania są duuuuże
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
Diana
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4287
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2006, 16:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Diana »

Opla frontere ma znajomy mojego taty i muszę napisać, że jest całkiem całkiem. Porsche 924\944 odpada. Volvo 440 też raczej nie. Tak naprawdę wybór mojego pierwszego samochodu będzie bardzo zależny od ojca, ale na początek to z terenówką dam sobie spokój, będe szukała coś mniejszego, taki typowy samochód dla kobiet. Pózniej chciałabym zastanowić się nad kupnem vitary, Samurai, czy jakieś toyoty. Póki co lekcje jazdy odbywają się na Suzuki sidekick, z różnym skutkiem... :lol:
sorry Polsko
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Na początek polacam Poloneza + 4 pory roku. Jak się opanuje to konia to już się umie wszystkim jeździć. :D
Awatar użytkownika
baluu
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 349
Rejestracja: niedziela 28 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: MIASTO

Post autor: baluu »

Może fiest z 1,1 silnkiem lub opel corsa z ta samą jednostaką ? :)
Lasy To Przyszłość
TL w Lesku ___ Rulez
ODPOWIEDZ