Dacia Duster

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Dacia Duster

Post autor: bromarek »

Co fachowcy powiedzą o tym AUCIE
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Ładnie wygląda :)

Dacia Duster nie obawia się żadnego terenu. Dzięki dużemu prześwitowi i wysokim kątom natarcia i zejścia może się poszczycić prawdziwie terenowymi zdolnościami. Jej konstrukcja pozwala stawić czoła każdej drodze. Jak na swoje gabaryty jest kompaktowa i lekka, co zapewnia jej dużą dynamikę i dobre osiągi w terenie. Ma na nie również wpływ nowa, 6-biegowa skrzynia mechaniczna*, wyposażona w krótkie pierwsze przełożenie (5,79 km/h przy 1 000 obr./min).
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Uważam, że całkiem niezły SUV za rozsądną cenę - niecałe 40 tysięcy za wersję podstawową -to już jest coś, a obecna Dacia, to jednak nie to co znamy z przed lat.
Jak całkiem niedawno rzekł mi nasz forumowy kolega - spec od terenówek, poczeka aż pojawią się na rynku wtórnym i małżonce zamierza zakupić. A skoro on mówi, że niezłe, to ja w to wierzę.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Murzyn
początkujący
początkujący
Posty: 80
Rejestracja: czwartek 11 lis 2010, 10:30
Lokalizacja: Slask/Malopolska
Kontakt:

Post autor: Murzyn »

Sten - dokladnie. Dobra auto za dobre pieniadze. W tej klasnie nie ma nic lepszego. Aczkolwiek za 40k wole kupic mocno uzywanego LC90, ktory przezyje dustera o wiele wiele lat
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Murzyn pisze:Aczkolwiek za 40k wole kupic mocno uzywanego LC90, ktory przezyje dustera o wiele wiele lat
Jak dla mnie to szkoda kupować samochód za 40 tysięcy do lasu na co dzień :(
Murzyn
początkujący
początkujący
Posty: 80
Rejestracja: czwartek 11 lis 2010, 10:30
Lokalizacja: Slask/Malopolska
Kontakt:

Post autor: Murzyn »

Autor chyba nie pisze, ze chce go po lasach ciagac?
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

No chyba nie po zawodach off-road'owych :D Do lasu też się nadaje, tylko szkoda kupować nowe.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jarek pisze:szkoda kupować nowe.
Fakt, że zakup auta i to nowego, to jakaś inwestycja, ale samochód należy traktować jako przedmiot, cóż, że się porysuje, obetrze tu i ówdzie, albo coś tam mu się urwie, ma nas wozić i taka jest jego rola.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Szkoda to .............. tu można sobie dopisać dowolną formułę. Auto kupuje się dla własnej wygody a nie dla patrzenia na nie i podziwiania. Mnie osobiście nie stać kupować auta za taką kasę czy to do lasu czy do podjeżdżania pod sklep. Ale jak nowe, technicznie nada się do lasu to używane tym bardziej.
Murzyn
początkujący
początkujący
Posty: 80
Rejestracja: czwartek 11 lis 2010, 10:30
Lokalizacja: Slask/Malopolska
Kontakt:

Post autor: Murzyn »

Jak do lasu - to nie ma sensu... jak do lekkiego terenu (szutry) i ma byc nowe (bo tak) to jest sens
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Dla mnie ta Dacia to taki tańszy substytut Vitary :spoko:

Ps. Poniżej 40 tyś. to chyba wersja 4x2 :|
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Gdybym miał zamiar wydać na auto 40 tys. to kupił bym Dustera bez namysłu. Jednak po pierwsze nie mam 40 tys. a po drugie "zaraziłem" się Jeepem, za 1/4 ceny Dustera dostaję auto najlepiej wyposażone wśród terenówek w tym przedziale cenowym (ok. 10 tys). A komfort w moim wieku bardzo się liczy :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

zgroz1
początkujący
początkujący
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:00
Lokalizacja: EU

Post autor: zgroz1 »

Za 40.000 tys jest wersja 4x2...wiec odpada do lasu (po naszych asfaltach dzięki prześwitowi na pewno się sprawdzi) Zresztą Dacia ogólnie wstrzeliła się w kryzys swoją ofertą i to nie tylko w Polsce ale również na zepsutym zachodzie...

Za chwile będzie Van Dacii i Nowe Sandero.

W tej cenie to można kupić NIVĘ, która jest jeszcze bardziej surowa.

Tylko ten spadek wartości auta boli.


Duster ma tą przewagę że napędy 4x4 wykorzystywane przez NISSANA opakowali w prostą i tanią obudowę ze średnim wyposażeniem.

Nissan za X-traila czy Qashkaia życzy sobie odpowiednio 80 i 60 tyś minimum, nie mówiąc już o Renault Koleosie który kosztuje grubo ponad 100.000 tyś

Jednym słowem poczekać i kupić z zagranicy po roku, Dustery z gwarancją będą kosztować 30.000 tyś w wersji 4x4 dCI 110km i z lepszym wyposażeniem niż w Polsce

A osobiście ja zdecydowanie najbardziej kocham Jeppa Grand Cheroke 5.7 V8 z 2000 :) z napędem QD.

pozdro.
Skrytożercom księżyca mówimy stanowcze NIE!
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zgroz1 pisze:A osobiście ja zdecydowanie najbardziej kocham Jeppa Grand Cheroke 5.7 V8 z 2000 :) z napędem QD.
Bo jest za co! :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Ulei
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 25 lip 2011, 13:23
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Ulei »

Ciężko nazwać Dacię Duster terenówką z prawdziwego zdarzenia, jest to raczej SUV jakich wiele teraz.
borowiak

Post autor: borowiak »

Ulei pisze:Ciężko nazwać Dacię Duster terenówką z prawdziwego zdarzenia, jest to raczej SUV jakich wiele teraz.
Ale chociaż SUV z prawdziwym prześwitem (21 cm) i tzw. krótką jedynką pomagającą w trudniejszych sytuacjach :wink
Awatar użytkownika
Cordoba_2004
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek 13 lip 2009, 22:56
Lokalizacja: aha

Post autor: Cordoba_2004 »

Mogę się wypowiedzieć o Dusterze 1.6 z LPG 4x4. Bardzo dobre auto nie ma ramy i reduktora ale jeździłem nim długo i to w dość trudnych warunkach i mogę powiedzieć, że to najlepszy z suvów.
Śmieszne spalanie z gazem, silnik starego typu dobrze znosi gaz. Co ciekawe mimo eksploatacji na budowie nie występowały awarie. Beapelacyjnie obok suzuki jimny jedno z najlepszych aut 4x4 jako użytkowe acz pod wzgłędem wygody i konstrukcji i wielu innych aspektów całkiem różne
ODPOWIEDZ