MOTORY

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: MOTORY

Post autor: Sten »

Nocna jazda wueską ... :roll:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: MOTORY

Post autor: Blues Brothers »

Kamikadze....
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: MOTORY

Post autor: góral bagienny »

Jeździłem już WSKą nocą (trasa do i z Lublina) i skończyło to się przyziemieniem pod Przemyślem na uskoku podłużnym przy reperacji asfaltu. Lał deszcz, na bagażniku było pudło że słoikami na ogórki (takie to były czasy) czyli po szlifie stłuczka szklana. TIR jadący za mną zdążył wyhamować...
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: MOTORY

Post autor: Sten »

Czyli doświadczenie zdobyte ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: MOTORY

Post autor: Piotrek »

Sten pisze: niedziela 29 sie 2021, 12:51Nocna jazda wueską ... :roll:
Można powiedzieć "Night rider"... A może nawet zapisane jako "Knight rider"? :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: MOTORY

Post autor: Sten »

:lol:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: MOTORY

Post autor: Blues Brothers »

Raczej ghost rider :wink:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: MOTORY

Post autor: Sten »

Nie wygląda ... :lol:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: MOTORY

Post autor: góral bagienny »

Wszystkich śledzących z zapartym tchem rozwój mojej kariery motocyklowej zawiadamiam, że pojutrze, czyli w piątek wyruszam na kolejny rejs, tym razem sześciodniowy. Kierunek słuszny (NE) a cel chwalebny - zaspokojenie potrzeby wyższej w postaci odwiedzenia mojego prywatnego Macondo, czyli wsi (obecnie od niedawna miasta) Urzędów (nieopodal Kraśnika). Trzymając się literackich odniesień udam się drogą do Urzędowa w poszukiwaniu straconego czasu dzieciństwa. Ale to pierwsze dwa dni, bo później przedrę się przez miasto wojewódzkie by jako sztukmistrz z Lublina pojechać dalej tropami smętka, ku krainie tysiąca jezior (chyba przesadziłem...) czyli na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. Tam, w ośrodku prowadzonym przez przyjaciela, zadekuję się na trzy dni by penetrować jednośladowo zarówno bory sosnowieckie jak i Poleski PN. Ważnym celem też jest odwiedzenie dwóch serdecznych kumpli którzy w tamtych okolicach zatrzymali się na dłużej, a właściwie to na zawsze, bo czas im się niespodziewanie zatrzymał. Obydwu na łamach tego forumu wspominałem - najpierw Wiktora, towarzysza kilku moich wypraw gorgańskich, a w tym roku Andrzeja, pracownika Poleskiego PN, zmiecionego przez covid w maju. Obaj byli przewodnikami lubelskiego SKPB, koła obchodzącego w tym roku półwiecze swego istnienia (jubileuszowe spotkanie za dwa tygodnie u Pietrka w Wetlinie).
Oczywiście będę słał listy z rabarbaru, chociaż rabarbarowe liście o tej porze już pojedzone bogato przez ryjkowcowate.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: MOTORY

Post autor: Blues Brothers »

Powodzenia. Wyprawa , to sens motocyklizmu. Odwiedziłem ostatnio centralną Polskę. Niestety, jak dla mnie drogi zbyt proste.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: MOTORY

Post autor: góral bagienny »

Blues Brothers pisze: środa 15 wrz 2021, 08:35 Powodzenia. Wyprawa , to sens motocyklizmu. Odwiedziłem ostatnio centralną Polskę. Niestety, jak dla mnie drogi zbyt proste.
Jako człek przesądny nie dziękuję! :P
Przypomnę tylko, że TomTom nawigacja motocyklowa ma funkcję "wybieraj drogi kręte". :lol:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: MOTORY

Post autor: Sten »

Powodzenia Ci życzę LWG :spoko:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: MOTORY

Post autor: Blues Brothers »

góral bagienny pisze: środa 15 wrz 2021, 08:41 Przypomnę tylko, że TomTom nawigacja motocyklowa ma funkcję "wybieraj drogi kręte". :lol:
Uwielbiam tą funkcję, niestety nie wszyscy moi koledzy, podzielają mój wybór. Inna sprawa, że gdzieś między Kaliszem a Piotrkowem, krętych dróg to niewiele :cry:
Trzeba tylko pamiętać, że po wyborze -drogi kręte, zwiększa się czas podróży ...
Czasami x2 :lol:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: MOTORY

Post autor: góral bagienny »

Co za dzień, co za dzień! 7 godzin w totalnym deszczu, jazda cały czas z otwartą przyłbicą (bo inaczej się nie dało) deszcz walący w ślepia jak piasek, średnia prędkość dobrze poniżej 50/godz, no i ten szlif na zakręcie w ostrym zjeździe...
Co to był za dzień!
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: MOTORY

Post autor: Capricorn »

Cały? Zdrowy?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: MOTORY

Post autor: góral bagienny »

Cały, zdrowy! Ale chyba nie na umyśle... :lol:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: MOTORY

Post autor: Capricorn »

A motorek? :|
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: MOTORY

Post autor: góral bagienny »

Nocą to jazda na wpół ślepo, bo Mrucz ładnie doświetla pobocze ale nie drogę. Sten, pozdrów tego diagnostę co Ci tak światło ustawił! ;/ I jeszcze wmówił że tak będzie lepiej. :lol:
Motorek cały i dzielny. Poobierałem go z gliny co się na pchała pod błotniki i gdzie bądź, poustawiałem lusterka, przesunąłem kierownicę do przodu bo ją cofło, i wiooo... Nie widać żadnych szkód. Mnie, natomiast, prawy nadgarstek ciut boli i prawa goleń dziś informuję, że gdzieś z lekka w nią przywaliłem. :P
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: MOTORY

Post autor: góral bagienny »

Zjeżdżając z górki po małych serpentynkach chciałem zredukować bieg dla lepszego hamowania silnikiem. Tyle że już miałem wrzuconą dwójkę, czego nie byłem świadom, i po zbyt szybkim puszczeniu klamki sprzęgła Mrucz zaczął taniec po mokrym asfalcie. Usiłowałem się ratować i chwilę trwały te wygibasy, tak że ci z tyłu wiedzieli jak to się musi skończyć. Wybrałem mniejsze zło, czyli pobocze a nie środek drogi, i godnie na boku zatrzymałem się na skraju rowu. Dobrzy ludzie pomogli dźwignąć Mrucza, przygładziłem zmierzwione piórka i zjechałem w bezpieczne miejsca ocenić straty i wylizać rany. Kwadransik odpoczynku w ulewie i w dalszą drogę!
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: MOTORY

Post autor: góral bagienny »

Wczorajszą trasa Cisna-Zagórz -Sanok-Dynów-bum-Łańcut - Leżajsk - Sarzyna-Nisko-Janów L-Kraśnik
Od Sarzyny po ciemku, a cała trasa w deszczu, przeważnie nawalnym.
Przez całą trasę nie napotkałem żadnego motocyklisty!
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
ODPOWIEDZ