Sprzedaż nieruchomości będącej w posiadaniu nadleśnictw

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nooo, Tak jak pracownik dołowy to nie górnik. Też to słyszałem. Są górnicy, czyli dyrekcja i kadra kierownicza oraz załoga, czyli całą reszta... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5468
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Sylvan pisze:Ps. Robotnik leśny to chyba jednak nie jest leśnik? :(
często posiadają średnie wykształcenie leśne, takie samo jak wielu leśniczych......
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Często posiadają wyższe leśne... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Nie ujmując nikomu.
Sprawa wcale nie jest taka prosta. Bo jakie kryteria przyjąć? Pracuje w lesie? A to i zbieraczka jagód. Ma wykształcenie leśne? A pracuje na poczcie?
A magazynier w nadleśnictwie to też leśnik. I kierowca i sprzątaczka? Analogicznie: jak ktoś pracuje w ministerstwie, to ma oznaczać, że jest w rządzie.
A robotnik leśny nie mający szkół leśnych? Np elektryk? To on jest leśnik, elektryk, czy robotnik leśny? Takie sobie gupie gupoty. Na pewno wszyscy są ludźmi wbrew złośliwym sugestiom niektórych :roll:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Mam emerytów górników, których nie obawiam się puszczać do pracy hpdowlanej i miewam wykształconych ludzi po studiach, którym muszę palcem pokazywać i tłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi. Którzy to leśnicy? :|
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Taki leśniczy
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 09 lip 2020, 18:38
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: Taki leśniczy »

Witam szanownych forumowiczów
Poranna kawa wypita teraz można zajrzeć na forum. Część wypowiedzi karze domniemywać, że wypowiadają się beneficjenci polityki mieszkaniowej L.P. Twierdzenie, że w biuletynach pojawiają się pustostany to tylko część prawdy, to druga jest opisana w artykule Bianki Mikołajewskiej w Polityce nr 43 z 24.10.2012 pt Rezerwat VIP.
Ja jestem niezależny od chumorów Nadleśniczego i Sekretarza, nie musiałem przenieść się do lokalu zamiennego w jakimś Pierdziszewie, nię muszę pokornie błagać o przedłużenie umowy najmu na kolejny rok. Smutny był widok wąsatych leśników na demonstracji poparcia dla św. pamięci Ministra Szyszko, jak oni byli przestraszeni pytaniami dziennikarzy.
Darz Bór
Taki leśniczy
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 09 lip 2020, 18:38
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: Taki leśniczy »

Capricorn pisze:Często posiadają wyższe leśne... :roll:
ale brakuje im podstawowego
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Mnie tam nikt nie ukarał, ale mieszkam na państowym 8) Moi nadleśni yli znacznie ubożs mentalnie, bo miewali jedynie humory jak kazdy z nas, ale nie narzekam. Sprzedano to, co było zbędne. Reszty sprzedać zwyczajnie nie wolno, więc nie mam żalu i na forum żalić się nie zamierzam... :]
Taki leśniczy pisze: ale brakuje im podstawowego
Kim jesteś, że śmiesz uwłaczać ludziom, o których nic nie wiesz :twisted:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Taki leśniczy pisze:ale brakuje im podstawowego
Taki leśniczy pisze:karze
Taki leśniczy pisze:chumorów
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Brutal :lol: Ja napisałem oględniej. Ciekawe, czy ma wystarczające wykształcenie, by pojąć o co chodzi ;)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Capricorn pisze:Moi nadleśni yli znacznie ubożs mentalnie
No to tak sobie posępię ... :lol:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

:jupi: :lol:
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Capricorn pisze:Mam emerytów górników, których nie obawiam się puszczać do pracy hpdowlanej i miewam wykształconych ludzi po studiach, którym muszę palcem pokazywać i tłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi. Którzy to leśnicy? :|
Jeden. Ten co pyta -moim zdaniem :wink:
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Taki leśniczy pisze:
Capricorn pisze:Często posiadają wyższe leśne... :roll:
ale brakuje im podstawowego
Uczył Marcin Marcina a sam...... Patrz post powyżej cytowanego. :)
Taki leśniczy
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 09 lip 2020, 18:38
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: Taki leśniczy »

Ale was kręci , że zdarzył się błąd w pisowni.
Pozdrawiam i obiecuje poprawę
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Wracamy do tematu.
Wątek "O Januszach ..." wydzieliłem:

http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=54102
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Idzi
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: sobota 12 lis 2016, 22:38

Post autor: Idzi »

Przeglądałem ostatnie BILP i tak się zastanawiam od czego zależy wielkość działki, która przekracza zalecane 20 arów. Czy coś się zmieniło w przepisach?
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Idzi pisze:Przeglądałem ostatnie BILP i tak się zastanawiam od czego zależy wielkość działki, która przekracza zalecane 20 arów. Czy coś się zmieniło w przepisach?
Znam z autopsji - po prostu 2-3 budynki gospodarcze i nie ma innej opcji niż np. 28 arów.
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

Idzi pisze:Przeglądałem ostatnie BILP i tak się zastanawiam od czego zależy wielkość działki, która przekracza zalecane 20 arów. Czy coś się zmieniło w przepisach?
Nigdy nie było przepsów, które by to ograniczały. Co najwyżej były wewnętrzne wytyczne by nie przekraczać 2000 m2, chyba, że w uzasadnionych przypadkach - co należało bardziej szczegółowo uzasadnić.
Po co z działki np 2500 m2 wycinać 500 m2 - więcej będzie kosztował geodeta niż to warte zachodu.
Niestety niektóre RDLP są w tym zakresie niereformowalne i tną bez sensu działki na mniejsze.

A należy również pamiętać, że jest wiele MPZP, które zakazują wydzielania w terenach wiejskich działek mniejszych niż 3000 m2
Jak powiedział pewien kat: "Każdy ma prawo być trochę porąbany"
Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

W przypadku kupna nieruchomości leśnej, np. leśniczówek to są niektórzy podleśniczowie i leśniczowie i inni pracownicy nadleśnictw którzy kupują domy z działką, z ogrodem od nadleśnictw i mogą tam mieszkać potem prywatnie.
Ale czy często nadleśnictwa wystawiają NA SPRZEDAŻ domy mieszkalne, to tego nie wiem.
Gdyby często wystawiały na sprzedaż, to by zaczynało brakować domów dla pracowników leśnych. Przede wszystkim dla leśniczych i podleśniczych.
Każdy leśniczy, podleśniczy również nowi pracownicy lasów muszą gdzieś mieszkać, a nie wszyscy mają pieniądze i stać jest ich na kupowanie własnych domów.
A i tak często, żeby kupić, czy wybudować własny dom to musi być na to nie mały kredyt bankowy ( o ile jest zdolność kredytowa ), bo mało kogo byłoby stać na zakup domów od razu za gotówkę.
Mało kto ma takie środki finansowe.
My nie jestem bogatym krajem, jak: Niemcy, Szwajcaria i tak dalej. W Polsce się tyle nie zarabia, co w tychże krajach.

Znam kilka sytuacji, kiedy to leśnicy, prywatnie kupili od nadleśnictw domy leśne.
Jeden taki, który już jest na emeryturze pracował w leśnictwie o nazwie Słowiki ( w tym leśnictwie też wykonywałem roboty leśne ), on wykupił leśniczówkę w której od początku mieszkał, jak pracował.
Może polubił to miejsce, spodobało się i przyzwyczaił się, więc postanowił tam już mieszkać do końca życia? Kupił od lasów ten dom.
Ale to też może zabierać innym leśniczym i podleśniczym miejsca zamieszkania, czyli miejsca służbowe, w momencie wykonywania pracy.
Bo w leśnictwach, gdzie są "domy leśne" leśnicy dostają służbowy przydział od nadleśnictw, żeby mieli blisko do pracy, a nie jeździli po kilkadziesiąt kilometrów od miejsca mieszkania do leśnictw w których pracują, bo i takie sytuacje w lasach są.
Znam osobę, jest to leśniczy, któremu zmieniano miejsca zamieszkania po latach, gdzie potem go przeniesiono do innej leśniczówki, ale w ogóle w innym leśnictwie, ale leśnictwa mu nie zmieniono, tylko został w tym samym leśnictwie, ale leśniczówka była oddalona o ponad 40 kl. od leśnictwa, gdzie pracuje.
Jest to jedna Puszcza Kozienicka, ale to jest spora puszcza i wyrzucili go tak daleko, że musiał dojeżdżać codziennie samochodem, w dwie strony, po ponad 40 kl.
A może to jest i więcej kilometrów, bo dokładnie nie wiem.
Ta LEŚNICZÓWKA do której go przenieśli znajduje się w leśnictwie, w okolicach Lipska, blisko granicy ze świętokrzyskim.
A on ma leśnictwo niedaleko Kozienic, to można sobie sprawdzić na mapie, ile to jest kilometrów.
Po co utrudniać pracownikowi leśnemu taką sytuacje, żeby go przenosić daleko do innej leśniczówki, żeby daleko dojeżdżał, w dwie strony, jak każdy leśniczy powinien mieć niemal NA MIEJSCU prace i leśnictwo.
Ale są takie sytuacje w nadleśnictwach.
Teraz on ma swój dom i nie musi już mieszkać w żadnej leśniczówce.
Ale gdyby nie miał swojego domu, to byłby problem, gdzie miałby zamieszkać, służbowo...
Prawdopodobnie musiałby dalej mieszkać w okolicach Lipska i daleko dojeżdżać, bo nie byłoby dla niego innego domu leśnego.
Dlatego ja uważam, że nadleśnictwa nie powinny za często sprzedawać leśniczówek państwowych, gdyż to zabiera innym, młodym leśnikom miejsca zamieszkania, służbowe.
Ile może być "leśnych domów" w jednym leśnictwie? Raczej tylko po jednym skoro jest tylko jeden leśniczy w jednym leśnictwie.
Czasami dwa takie domy leśne, również dla podleśniczych, ale nie zawsze.

Ponadto dowiedziałem się, że jak niektórzy leśnicy już mieszkają we własnych domach, nie muszą mieszkać w służbowych domach, to nadleśnictwa za to płacą dodatkowe pieniądze ( nie wiem ile ) tym leśniczym, którzy nie muszą już mieszkać służbowo.
Czyli to jest dobra korzyść.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
ODPOWIEDZ