Nagroda jubileuszowa w LP

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
berek
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 18 sie 2015, 12:22
Lokalizacja: północ-południe

Post autor: berek »

jak dla mnie to bez sensu... skoro ktoś np. pracował całe życie jako kierowca, a teraz jest kierowcą w N-ctwie to powinien mieć zaliczony cały staż pracy.

jak pracował całe życie jako kasjer, a teraz jako kasjer w n-ctwie, czy księgowy a teraz księgowy w n-ctwie to powinno mu się zaliczyć cały staż.

my zamiast robić coś logicznie to brniemy w jakieś głupawe zapisy!
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

... jak w życiu i... w LP...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

borninck pisze:Wszystko na to wskazuje, że "zaległych" jubileuszówek płacić nie będą
Wszystko znaczy co? W takim razie piszę o uznanie 2 lat za studia, biorę 15 a za 5 lat 20...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Pankracy
początkujący
początkujący
Posty: 105
Rejestracja: czwartek 14 paź 2010, 08:36
Lokalizacja: PL

Post autor: Pankracy »

Zacząłem pracę w lasach 1 lipca 2002 r. Czy jubileuszówka naliczona będzie wg stawki 1450zł czy 1500zł?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Biorąc na logikę to powinni naliczyć z ostatnim dniem czerwca, czyli po starej stawce ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Pankracy
początkujący
początkujący
Posty: 105
Rejestracja: czwartek 14 paź 2010, 08:36
Lokalizacja: PL

Post autor: Pankracy »

Ok, dzięki za odpowiedź.
leśnybolo
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: piątek 19 maja 2017, 20:25

Post autor: leśnybolo »

http://zlpwrp.pl/blog/2017/05/12/komuni ... #more-3006

Ale jaja podpisali protokół a teraz zlecają jego interpretację, doczekaliśmy się władz. :shock: :help: :help:
Kleopatra
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 29 gru 2015, 10:42
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Kleopatra »

Jak wygląda ze studiami niestacjonarnymi.Studiowałam leśnictwo zaocznie i w tym czasie pracowałam poza LP(w innym przedsiębiorstwie). Kadrowa mówi,że nie masz szans, aby to mogli mi to zaliczyć.W protokole natomiast nie ma mowy o studiach stacjonarnych. :help:

Wydaje mi się, że brany jest pod uwagę fakt, że ktoś kto studiował zaocznie musiał w tym czasie pracować w LP. :|
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Studia zaoczne nie są brane pod uwagę, bo w tym czasie się pracowało, bądź mogło się pracować.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Kleopatra
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 29 gru 2015, 10:42
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Kleopatra »

A jeżeli w tym czasie nie pracowało się w lasach, tak jak w moim przypadku? Moim zdaniem powinno to zostać rozpatrzone indywidualnie...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jeżeli nie pracowałaś w LP to Ci się zaliczą studia, nawet te zaoczne. Szczegóły są w Zarządzeniu nr 19 DGLP z 25 maja 2017 r.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
berek
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 18 sie 2015, 12:22
Lokalizacja: północ-południe

Post autor: berek »

właśnie u nas interpretują to tak, że jak ktoś pracował poza lasami i w tym samym czasie studiował zaocznie - to nie zaliczą ani zatrudnienia ani studiów.

Jakby nie było - jak wskazałem wcześniej - logiki tu nie ma za grosz!
Skoro ktoś był wcześniej kierowcą w innej firmie, to dlaczego w LP nie liczy mu się to do stażu?
Skoro ktoś był wcześniej kadrową w innej firmie, to dlaczego w LP nie liczy jej się do to stażu?
Skoro ktoś był wcześniej kasjerką w innej firmie, to dlaczego w LP nie liczy się jej do to stażu?
Itd, na temat księgowych, pracowników administracyjnych...

Rozumiem, że LP mogą istnieć i dobrze funkcjonować bez pracowników fizycznych (np, kierowcy, sprzątaczki), pracowników księgowości, kadrowych, pracowników ds. zamówień publicznych itd.

Przepraszam za sposób wypowiedzi, ale wkurza mnie kolejne dzielenie pracowników w jednostkach. Już ten temat z zaliczaniem, bądź nie przerabialiśmy i jednym do dzisiaj nóż się z tego powodu otwiera w kieszeni.
Po co to powtarzamy ? ? ?
daphne
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 11 kwie 2014, 17:53
Lokalizacja: z gniazda

Post autor: daphne »

Czy przypadku zaliczenia pięciu lat za okres studiów i osiągnięcia przez to 17 lat pracy nie można powoływać się na paragraf 291 KP mowiacy o obowiązku wypłaty świadczeń przez pracodawcę trzy lata wstecz w celu wypłaty jubileuszówki za 15 lecie?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wieczorem wrzucę przykłady.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Oto i te przykłady:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
biernas
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 08:24
Lokalizacja: Kresy...

Post autor: biernas »

tak się zastanawiam i nie wiem z jakiego powodu znowu zamącili z tymi nagrodami jubileuszowymi - uważam, że do tej pory dobrze było - liczył się tylko i wyłącznie staż w LP - każdy był równo traktowany - teraz znowu zmiany i będą kolejne różnice i niejasności......ktoś zna jakieś naprawdę racjonalne powody tychże zmian ???
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77501
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

biernas pisze:nie wiem z jakiego powodu znowu zamącili z tymi nagrodami jubileuszowymi
... żeby emeryci, pracujący w LP mogli brać wysokie nagrody
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17292
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

biernas pisze: liczył się tylko i wyłącznie staż w LP - każdy był równo traktowany
Nie do końca, części osób liczył się również okres studiów jako prawo nabyte.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
biernas
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 08:24
Lokalizacja: Kresy...

Post autor: biernas »

porządkując pewne sprawy należy się w pewnym momencie odciąć od tego co było wcześniej - a tak to mamy raz krok w przód raz w tył itp - osobiście uważam co by tworzyć przepisy jak najprostsze - w interpretacji i użyciu......jak dla mnie ten ruch ostatni przynajmniej w tej materii był lekko mówiąc zbędny
p.s. cóż, może problem się rozwiąże przy okazji jakiegoś kryzysu w nieokreślonej jeszcze przyszłości gdy będziemy szukać oszczędności
p.s.2. części się liczył - tak jak cześć kupiła mieszkania a teraz inna cześć nie kupi - ale, ile możemy żyć przeszłością ??
leśnybolo
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: piątek 19 maja 2017, 20:25

Post autor: leśnybolo »

Zarządzenie z przykładami to jakaś masakra - ciekawe czy było konsultowane z prawnikami. Zarządzenie dzieli pracowników i tworzy chaos, przykłady z życia:
Pracownik zatrudniony 1 marca 2007 roku po zaliczeniu studiów (5 lat) dostanie nagrodę (za 20 lat) 1 marca 2022 - nie dostanie nagrody za 15 lat.
Pracownik zatrudniony 1 maja 2007 roku po zaliczeniu studiów dostanie nagrodę 1 maja 2017 roku za 15 lat i 1 maja 2022 roku za 20 lat.
Pracownik zatrudniony 1 maja 2005 roku odbył studia dwustopniowe (3 lata inżynier + 2 lata magister) przedstawia pracodawcy tylko dyplom ukończenia inżyniera (3 lata) dostaje nagrodę za 15 lat 1 maja 2017 roku - takiej możliwości nie ma pracownik który studiował w trybie inż. + mgr. (5 lat).

Zarządzanie przez chaos, dzielenie pracowników - masakra. :) :) :)
ODPOWIEDZ