Nagroda jubileuszowa w LP

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
77forest
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 287
Rejestracja: wtorek 04 paź 2011, 12:31
Lokalizacja: Polska

Nagroda jubileuszowa w LP

Post autor: 77forest »

Dlaczego osoby , które zakończyły studia dzienne przed 2001 rokiem do czasu zatrudnienia liczonego do nagrody jubileuszowej mają liczone 5 lat studiów?
i tym samym dostają nagrodę jubileuszową za 15 lat pracy po faktycznie przepracowanych 10 latach - to przekłada się również na wszystkie pozostałe nagrody jubileuszowe do 45 lat włącznie.
Co są winni pracownicy, którzy studia dzienne zakończyli po 2001, że na tą samą nagrodę muszą pracować 5 lat dłużej?
Gdzie tu równe traktowanie?
jaka jest wasza opinia w tej sprawie ?
:help:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Prawo się zmienia. Zawsze przy tego typu regulacjach musi być przyjęta jakaś granica. No i ci, którzy znajdą się po jej gorszej stronie maja poczucie krzywdy. Jednak jest to nie do uniknięcia.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
77forest
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 287
Rejestracja: wtorek 04 paź 2011, 12:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: 77forest »

Ale teraz (sądząc po zapisach ze spotkań związkowych z DGLP) chcą uwzględniać przy nagrodach jubileuszowych 5 lat studiów dziennych.
Czyli będzie dziura jak znów przyjmą jakąś datę np. 1.1.2014?
oczywiście dziura dla zatrudnionych między 2001 a nową datą.
Dobrze myślę Piotrze?
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36135
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Kiedyś już "przedobrzono" i wyrównywano .. ale jednak "dziura" pomiędzy "pięciolatkami" powstała i byli pokrzywdzeni i niestety... :roll: I znowu to samo :?: :cry: a zresztą co mnie to obchodzi :wink:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

77forest pisze:Dobrze myślę Piotrze?
Dobrze.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borninck
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 14:46
Lokalizacja: CK

Jubileuszówki - nie dla wszystkich tak samo.

Post autor: borninck »

Z tym, że zostałem zaliczony do pokrzywdzonej grupy z racji zatrudnienia w 2003r. (po studiach dziennych 5-letnie) - zdążyłem już się pogodzić. Teraz dowiaduję się, że zamierzają zmienić przepisy i studia jednak znów będą wliczane do jubileuszówek, ale o nas zapomnieli - tego nie mogę zrozumieć. Podwójny kopniak w tyłek. Wartałoby zadać pytanie dyrektorowi ile na nas zaoszczędzi?
Do starszych forumowiczów wypowiadających się tutaj: dla nas to nie jest śmieszne, bo to są konkretne pieniądze w plecy i komenty w stylu "a zresztą co mnie to obchodzi" są poniżej pewnego poziomu.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

zawsze można jeszcze zwrócić się do Związków Zawodowych o "wsparcie"
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

Pomimo tego, że nie jestem po pokrzywdzonej stronie, piszę, że był to bzdurny przepis. Albo ktoś się uczy, albo pracuje. Pod względem prawnym okres studiów nie jest okresem świadczenia pracy
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Argon pisze:Pod względem prawnym okres studiów nie jest okresem świadczenia pracy
Nawet nie jest składkowy w ZUS
benio
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 21 mar 2013, 23:03
Lokalizacja: bory dolnośląskie

Re: Nagroda jubileuszowa w LP

Post autor: benio »

77forest pisze:Dlaczego osoby , które zakończyły studia dzienne przed 2001 rokiem do czasu zatrudnienia liczonego do nagrody jubileuszowej mają liczone 5 lat studiów?
i tym samym dostają nagrodę jubileuszową za 15 lat pracy po faktycznie przepracowanych 10 latach - to przekłada się również na wszystkie pozostałe nagrody jubileuszowe do 45 lat włącznie.
Co są winni pracownicy, którzy studia dzienne zakończyli po 2001, że na tą samą nagrodę muszą pracować 5 lat dłużej?
Gdzie tu równe traktowanie?
jaka jest wasza opinia w tej sprawie ?
:help:
witam,
jaka jest dokladna data graniczna, ja zacząłem prace w LP we wrzesniu 2001 - czy liczą się w takim przypadku studia do nagrody?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

borninck pisze:dla nas to nie jest śmieszne, bo to są konkretne pieniądze w plecy
Zawsze byłem przeciwnikiem zaliczania do stażu pracy, będącego podstawą nagród jubileuszowych, czegokolwiek poza pracą. I to pracą u konkretnego pracodawcy a nie w tzw. "zawodach pokrewnych" czy na "stanowiskach pokrewnych".
Generalnie jestem przeciwnikiem takiego tworu jak "nagroda jubileuszowa", bo niby za co ona jest? Za to, że się człowiek nie zwolnił i nie poszedł pracować gdzie indziej? A co to za zasługa, jeśli nie poszedł bo nie miał innych możliwości albo inni pracodawcy nie kusili lepszymi warunkami pracy i płacy? Większość z nas (zatrudnionych ponad 15 lat) tak właśnie ma - nie miała wyboru...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
izulka
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2009, 09:24
Lokalizacja: z lasu

Re: Nagroda jubileuszowa w LP

Post autor: izulka »

benio pisze:
77forest pisze:Dlaczego osoby , które zakończyły studia dzienne przed 2001 rokiem do czasu zatrudnienia liczonego do nagrody jubileuszowej mają liczone 5 lat studiów?
i tym samym dostają nagrodę jubileuszową za 15 lat pracy po faktycznie przepracowanych 10 latach - to przekłada się również na wszystkie pozostałe nagrody jubileuszowe do 45 lat włącznie.
Co są winni pracownicy, którzy studia dzienne zakończyli po 2001, że na tą samą nagrodę muszą pracować 5 lat dłużej?
Gdzie tu równe traktowanie?
jaka jest wasza opinia w tej sprawie ?
:help:
witam,
jaka jest dokladna data graniczna, ja zacząłem prace w LP we wrzesniu 2001 - czy liczą się w takim przypadku studia do nagrody?
jezeli masz ciągłość pracy należała sie już we wrześniu 2011 zgodnie z PUZP
3. Pracownikowi, który był zatrudniony w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe przed dniem 1 maja 2002 r., przy ustalaniu prawa do nagrody uwzględnia się okresy podlegające wliczeniu do okresu pracy uprawniającego do nagrody na zasadach obowiązujących przed tym dniem.
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D Zawsze się dziwiłem że w pewnym okresie zaliczono studia, a nie na przykład Technikum Leśne. Przecież w naszych czasach Technika Leśne to były szkoły resortowe, były w nich praktyki produkcyjne jeden dzień w tygodniu w LP, były coroczne praktyki zalesieniowe w LP i miesięczne praktyki wakacyjne w LP... Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Domyślam się, że zaliczenie okresu studiów do jubileuszówki miało zrewaloryzować okres, w którym pracownik podnosił swoje kwalifikacje zawodowe, tracąc na to 5 lat dochodów, które to miały osoby podejmujące pracę bezpośrednio po technikach.
Pokrętne? Ale możliwe :D
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
SmutnyMnietek
początkujący
początkujący
Posty: 202
Rejestracja: środa 22 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: stąd

Post autor: SmutnyMnietek »

filipesku pisze:zawsze można jeszcze zwrócić się do Związków Zawodowych o "wsparcie"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Do ZZ o wsparcie, muszę sobie taki tatuaż zrobić
Driada
leśniczy
leśniczy
Posty: 794
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 20:41
Lokalizacja: Puszcza Drawska

Powrót tematu....

Post autor: Driada »

W Newsletterze LP piszą co następuje:
" Możliwość zaliczenia okresów pracy poza Lasami Państwowymi oraz okresu studiów do stażu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej – w przypadku pracowników, którzy do tej pory nie nabyli tego uprawnienia."
Zadecydowano o tym 20 III 2017 r. i wejdzie w życie po zarejestrowaniu tychże zmian...
I teraz pytania:
1) Mozliwość zaliczenia - to obowiązuje czy czy to tylko widzimisię pracodawcy "Tego lubię to mu dam, a tego nie, to mu studiów nie zaliczę.. niech poczeka"
2) Pierwsza jubileuszówka zgodna z PUZP to 15 lat - mi akurat te 15 lat wypada.... i co - kiedy mam oczekiwać jej otrzymania? Co to jest za data brana pod uwagę jako dzień wypłaty jubileuszówki? Data zaczęcia studiów? data zaczęcia pracy w LP? Data rozpoczęcia pracy w aktualnym zakładzie pracy? Data wynikająca z... no właśnie - z czego?
Pytam, bo zgodnie z PUZP wypłata nagrody musi sie odbyć najpóźniej w ostatnim dniu obowiązywania nagrody (czy jakoś podobnie jest o zapisane w PUZP)
3) Czy jeśli mam Umowę na czas określony to - trywialnie rzecz ujmując - nalezy mi się?
I ostatnie pytanie:
4) Czy czas urlopu macierzyńskiego kiedy to pozostałam w stosunku pracy także jest wliczony do czasu zatrudnienia, czy też wręcz przeciwnie - 1,5 roku muszę jeszcze poczekać na jubileuszówkę o która tyle hałasu? :)
Za odpowiedzi oparte na przepisach, z zycia wzięte, a nie "bo mi się wymyśliło i muszę coś napisać, byle co-ale by było" dziękuję :)
- Co ci się stało?! - zawołał z przestrachem Puchatek, patrząc na zesztywniałego Kłapouchego.
- Ciii... - szepnął Kłapouchy -
zachciało mi się skakać. Czekam aż mi przejdzie...
Grzybek
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: sobota 25 cze 2011, 11:21
Lokalizacja: polska

Post autor: Grzybek »

Witam.
Ja też mam pytanie.
Czy osoby, które pracowały w innym zakładzie pracy przed LP - też skorzystają na tej zmianie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5477
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Więcej na ten temat w kwietniowym „Głosie Lasu”
to poczekajmy chwilę :)
borowiak

Post autor: borowiak »

Wiele odpowiedzi w newsletterze :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

A jakbyś zinterpretował cytat zamieszczony przez Driadę?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ