Krótki kurs ukrywania obrazków

Możesz w nich uczestniczyć... sam zorganizować...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Krótki kurs ukrywania obrazków

Post autor: Piotrek »

Dysponując poradnikiem autorstwa zul-a każdy może nauczyć się ukrywania tekstu. No fajnie, ale co zrobić jeśli chcemy ukryć i zdjęcie? Wiadomo, ze dodane jako załącznik nie zostanie ukryte. Aby możliwe było jego ukrycie trzeba je wstawić do tekstu a nie w postaci załącznika. I właśnie o tym jak to zrobić jest ten tekst.

Najpierw musimy swoje obrazki umieścić gdzieś w sieci, na jakimś serwerze. Ja korzystam z ImageShack i dlatego opiszę wszystko na przykładzie tego serwera. Aby korzystać z zasobów musimy założyć na serwerze konto (do naszych celów wystarczy darmowe). Wchodzimy więc na adres http://imageshack.us i widzimy stronę startową:

Na powyższej stronie klikamy link "Zarejestruj się":

Widzimy stronę, na której musimy podać nasz adres e-mail (na niego będzie wysłany link aktywujący konto), nazwę pod jaka będziemy występować, hasło, oraz wpisać dwa słowa z widocznego rysunku. Po wypełnieniu obowiązkowych pól klikamy "Sign up":

Pojawia się następny ekran informujący o pomyślnym założeniu konta:

Następnie sprawdzamy pocztę pod podanym przy rejestracji adresem. Powinien już tam na nas czekać e-mail powitalny z linkiem aktywującym nasze konto. UWAGA: niektóre programy pocztowe traktują wiadomości od ImageShack jako spam! Sprawdźcie folder spamu/niechcianych i ewentualnie odzyskajcie wiadomość!
Po otwarciu listu i kliknięciu linku powinniśmy znaleźć się na stronie naszego konta:

Aby przesłać nasze obrazki klikamy opcję "Upload images":

Pojawia się ekran identyczny z ekranem startowym, gdzie przyciskiem "Browse" otwieramy okienko wyboru plików i wskazujemy obrazki z naszego lokalnego dysku jakie chcemy przesłać na serwer. Po kliknięciu na "Prześlij teraz" rozpocznie sie zapisywanie plików na serwerze:

Gdy przesyłanie się zakończy ujrzymy nasz obrazek jako miniaturkę:

Klikamy na tę miniaturkę i serwer kieruje nas do podglądu obrazka:

W tym momencie możemy link do obrazka uzyskać na dwa sposoby:
  1. Otworzyć zakładkę "Linki do udostępnienia tego obrazu" i skopiować adres z wiersza "Bezpośrednio"
  2. Kliknąć obrazek prawym klawiszem myszy, wybrać opcję "Pokaż obrazek" i skopiować adres z paska adresu:

    Teraz przechodzimy na forum i w wiadomości wstawiamy znacznik [IMG] do którego wstawiamy skopiowany przed chwilą adres. Gdy teraz zaznaczymy całość tekstu wraz ze wstawionym tak obrazkiem i ukryjemy go przez [hide] - również obrazek zostanie ukryty :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrze, jak zawsze w sposób miły, łatwy i przyjemny wyjaśniłeś to, co było dla mnie mało oczywiste. WIELKIE DZIĘKI - przyda się pewnie nie raz :D :brawo:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Piotrze jesteś Wielki :prosze: ......
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Piotrek pisze:[hide]Widzę, że Naj, wszystko pokazał, co chciałem napisać...[/hide]
[hide] A fe... :roll:
Przecież załącznika się nie ukryje...[/hide]
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

[hide]Owszem się da ... Poczytaj tu: http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=22928[/hide]
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

[hide]Wstawiłem link do obrazka na dysku google. I wychodzi tak:
Jak wstawiam przez Obrazek
https://photos.google.com/album/AF1QipO ... NbkN7VzUeD[/hide]
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

[hide]To już chyba tylko Piotrek potrafi rozwikłać ... [/hide]
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

[hide]
Naj pisze:Jak wstawiam przez [Img] - w ogóle nic nie widać w wiadomości
Bezpośrednio z linkiem do zdjęcia w albumie Google - nie zadziała. Bo link wskazuje pozycję w bazie danych albumów a nie fizyczny obrazek.
Naj pisze:Jak wstawiam link jak tekst - pojawia się działający link do obrazka. Ale tylko link a nie obrazek..
No i inaczej być nie może. Tak musi.
Jednak z tym "działający" to przesada - link, który podałeś, u mnie generuje komunikat o nieistniejącej stronie
404. Wystąpił błąd.
Nie można znaleźć żądanego adresu URL na tym serwerze. To wszystko, co wiemy.
Gdyby działał to bym ci opisał jak taki obrazek wstawić na forum jako obrazek ukryty.[/hide]
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

[hide]
Piotrek pisze:...Nie można znaleźć żądanego adresu URL na tym serwerze. To wszystko, co wiemy.
Gdyby działał to bym ci opisał jak taki obrazek wstawić na forum jako obrazek ukryt][/quote]
:twisted:


A teraz?[/hide]
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Naj pisze:A teraz?
Teraz działa, więc jak obiecałem.
  1. Otwierasz obrazek tym cytowanym przez ciebie linkiem: [*]Wyświetlony w aplikacji Google obrazek klikasz prawym klawiszem myszki
  2. Z otwartego w ten sposób menu wybierasz "Pokaż obraz" (to w Firefox tak się nazywa, w innych przeglądarkach może się nazywać inaczej)
  3. Kopiujesz adres z paska adresu tego wyświetlonego tym poleceniem obrazka
  4. Ten adres wstawiasz w znaczniki Obrazek
Wynikiem powinien być taki, ukryty, obrazek:

[hide]Obrazek

PS. Żebyś mógł zobaczyć różnicę pomiędzy adresami wstawiam tu oba jako kod:

Kod: Zaznacz cały

Twój:
https://drive.google.com/file/d/0B3sxYfRC_GHARmNSc0tRVXhFZFE/view?usp=sharing

Z "pokaż obraz":
https://lh6.googleusercontent.com/GTdiNAZFCGDjucO9EJXkBlhd8J-VM82xmdT-ReWQ8knsYrnsAzUH7RBITa_TC6bMdmWddUHUmf8nt1A=w1680-h826
[/hide]
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

A obrazek zapisany tylko na kompie da się ukryć?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:A obrazek zapisany tylko na kompie da się ukryć?
W prosty sposób - nie. Bo nie możesz podać do niego adresu.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

[hide]Wkleiłem w IMG ten adres, który podałeś. Pokazuje się tylko symbol obrazka. Fire nie mam tutaj. Jak otwieram w IE, edytuje się tylko link W trybie "udostępnij" - taki, jak podałem na początku...
Obrazek [/hide]
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

[hide]W IE mam tylko opcję "pobierz". Wyświetla się taki adres:
Jak go wstawiam przez IMG, pokazuje się tylko czarny kwadracik...LInk z mojego psta otwiera obrazek...[/hide].
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

[hide]Obrazek [/hide]
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Naj pisze:[hide]Wkleiłem w IMG ten adres, który podałeś. Pokazuje się tylko symbol obrazka. Fire nie mam tutaj. Jak otwieram w IE, edytuje się tylko link W trybie "udostępnij" - taki, jak podałem na początku...
Obrazek
Jakim cudem u mnie (tutaj: http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?p=980191#980191 ) pokazuje obrazek?

Znacznik (ten ostatni) w twoim poście, zawierający adres ode mnie, też wyświetla prawidłowo kotka, tylko w swoim poście "obciąłeś" znacznikowi zamykającemu [/img] ostatni nawias kwadratowy:
26[/img[/hide]
Naj pisze:W IE mam tylko opcję "pobierz". Wyświetla się taki adres:
Jak go wstawiam przez IMG, pokazuje się tylko czarny kwadracik...LInk z mojego psta otwiera obrazek...
Przez taki adres nie da rady :)
Sprawdziłem jak to się robi w IE v. 11.0.9600.18837 i procedura jest taka:
  1. Otwieram w IE link, który podałeś: [*]Klikam na obrazku prawym klawiszem myszki
  2. Z menu wybieram "Właściwości"
  3. Zaznaczam i kopiuję CAŁY adres wyświetlany przy pozycji oznaczonej "Adres: (URL)"
  4. Ten adres wstawiam do znacznika Obrazek
W wyniku tej operacji uzyskuję obraz ślicznego kotka:
Obrazek

Adres pobrany z IE i wklejony powyżej to: https://lh3.googleusercontent.com/ybrxO ... w1679-h877
Klikniecie na niego też wyświetla obrazek.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

[hide]
Piotrek pisze:...Klikam na obrazku prawym klawiszem myszki[*]Z menu wybieram "Właściwości"[*]Zaznaczam i kopiuję CAŁY adres wyświetlany przy pozycji oznaczonej "Adres: (URL)"[*]Ten adres wstawiam do znacznika ...
I tu miałem problem. Po kliknięciu PP ... 77]Obrazek
Adres pobrany z IE i wklejony powyżej to: https://lh3.googleusercontent.com/ybrxO ... w1679-h877
Klikniecie na niego też wyświetla obrazek[/quote] No, i ciekawe, bo po kliknięciu tego linku mam error... :wow:[/hide]
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

[hide]Znowu doopa... ;/ Po kliknięciu PP nie mam żadnego menu... Raz się pokazało.[/hide]
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

[hide] Ty i owszem, my nie. Dopiero po podejrzeniu całego posta zauważyłem, że próbowałeś wkleić obrazek... ;)

Mnie się widzi, że tak otwarty obrazek zapisze się jedynie w cache przeglądarki i dlatego nikt inny go nie widzi... [/hide]
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Dlaczego nie mogę wkleić w poście PrtSC?
ODPOWIEDZ