Krótki kurs ukrywania obrazków

Możesz w nich uczestniczyć... sam zorganizować...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Rozmiar obrazka pewnie zbyt duży :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Chyba trzeba będzie nowy wątek stworzyć ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Capricorn pisze:Rozmiar obrazka pewnie zbyt duży :)
Ale ja go nie wklejam jako załącznik...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ale to raczej do wątku problemów z forum ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Naj pisze:Ale ja go nie wklejam jako załącznik...
A powinieneś :)
Obrazki z sieci mają swój adres www, natomiast to, co jest na komputerze ma jedynie adres lokalny i dlatego nie da się wkleić obrazka z adresem np.: c:/pulpit/moje zdjęcie..., bo adres nie zostanie znaleziony :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Zaraz to uczynię, albo inaczej - dokleję go do tego zalinkowanego wcześniej... :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

To wrócę do pytania:
A. Umieszczanie PrtSc w poście. Sprawdziłem taką możliwość:
1. Kopiuję PRtSc do programu graficznego
2 Zapisuję jako JPG
3.Zmniejszam do wymaganego rozmiaru
4. Wstawiam jako załącznik
Czy to jedyna droga? Ta jest nico męcząca...

B. Wstawianie obrazka z Dysku Google (nie jako załącznik).
Nadal nie rozwiązane. Wykonałem wg instrukcji Piotra, ale nie otwiera mi się okno wyboru "właściwości". Po kliknięciu PP mam tak:
Raz mi się udało otworzyć to okno, ale nie mogę powtórzyć :cry:
Załączniki
Untitled - 2.jpg
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Naju pisałem to są dwie możliwości.
1. robisz zrzut i dodajesz obrazek jako załącznik
2. robisz zrzut, wysyłasz go na serwer i dodajesz link z serwera.
3. Spróbuj skorzystać z tego przyciski "pobierz link do udostępnienia", widocznym na Twoim zrzucie. Dla mnie to najsensowniejsza możliwość...

Nie da się zrobić zrzutu, zapisać go na własnym dysku i dodać go przez wklejenie adresu choćby dlatego, że każdy ma jakiś dysk C:/, D:/, E:/, a co za tym idzie każdy może mieć identyczny adres pod którym nie będzie obrazka.
Z dyskiem Google też to raczej nie zadziała, bo Piotrek próbował i nie widzimy jego kotka w miejscu, w którym go wstawił. Zerknij, czy teraz widzisz ukrty obrazek w moim poście. Jeśli tak to ja wysłałem obrazek na serwer "fotosika" i wkleiłem kod z takiem "hide"
[hide] Obrazek[/hide]
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

[hide][img][img]https://farm6.staticflickr.com/5502/31384675356_b8447e4eba_k.jpg[/img]20161204_160029 by Jan Jaroszkiewicz, on Flickr[/img]

No, i udało się. Przez Flickr. Tam można wyedytować adres URL :)[/hide]
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Można, ale pamiętaj, że jeśli już pobierzesz kod, to nie musisz dodawać tagu [img] :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Capricorn pisze:Naju pisałem to są dwie możliwości.
1. robisz zrzut i dodajesz obrazek jako załącznik
2. robisz zrzut, wysyłasz go na serwer i dodajesz link z serwera.
3. Spróbuj skorzystać z tego przyciski "pobierz link do udostępnienia", widocznym na Twoim zrzucie. Dla mnie to najsensowniejsza możliwość...]
O dodaniu załącznika pisałem. Ale załącznika nie można ukryć, np.
Jeśli dodam link z serwera, to w poście wyświetl się link, a nie obrazek. A ja chciałem wstawić obrazek poprzez "Img". I tego nie mogę zrobić z Dysku Google. Jeśli wstawiam link uzyskany z opcji "udostępnij", to wyświetla się właśnie link... Zrobiłem z Flickera...


...
Capricorn pisze:Z dyskiem Google też to raczej nie zadziała, bo Piotrek próbował i nie widzimy jego kotka w miejscu, w którym go wstawił. Zerknij, czy teraz widzisz ukrty obrazek w moim poście. Jeśli tak to ja wysłałem obrazek na serwer "fotosika" i wkleiłem kod z takiem "hide"
Twój obrazek oczywiście widzę. Ale wyświetlił się z komunikatem "Ukryta..." , choć nie odpowiadałem ...
Czy widzisz mój?
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Capricorn pisze:Można, ale pamiętaj, że jeśli już pobierzesz kod, to nie musisz dodawać tagu [img] :)
We Flickerze mam opcję "pobierz BBCode". W GD takiej opcji nie mogę znaleźć. Może to wina przeglądarki.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Capricorn pisze:Można, ale pamiętaj, że jeśli już pobierzesz kod, to nie musisz dodawać tagu [img] :)
To co wstawić z tagiem [img], żeby obrazek się otworzył ? Jak pisałem, jeśli wstawiam link z opcji "udostepnij", to obrazek się nie otwiera. Widać tylko link, identycznie jak bym wstawił bez tagu...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Wybacz, ale tu nie pomogę, bo nie mam zdjęć na dyskach guglacza. Natomiast pobierając BBCode fajnie jest wybrać opcję (dla forów internetowych) pobierania miniatury z linkiem do pełnego rozmiaru po kliknięciu na obrazek i oczywiście bez dodawania tagu [img] :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Zarejestrowałem się w Fotopsiku... :wink:


[hide]Obrazek[/hide]
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Możesz i bez logowania dodawać :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Naj pisze:B. Wstawianie obrazka z Dysku Google (nie jako załącznik).
Nadal nie rozwiązane. Wykonałem wg instrukcji Piotra, ale nie otwiera mi się okno wyboru "właściwości". Po kliknięciu PP mam tak:
Raz mi się udało otworzyć to okno, ale nie mogę powtórzyć :cry:
Fakt, ja również w IE straciłem możliwość wyświetlania właściwości. Google wprowadziło prawdopodobnie mechanizm blokowania kliknięcia prawym klawiszem myszy.
Pozostaje zmienić przeglądarkę na Firefoxa i korzystanie z narzędzia "Informacje o stronie", zakładka "Media". :(
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:dokleję go do tego zalinkowanego wcześniej... :)
Capri, to wówczas do "krótkiego kursu" przenieś i to co ja przeniosłem ze "Strzebrzeszyna" do "Problemów forum". :)
Dzięki!
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Popełniłem :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

THX!
Ja zaraz znikam. Idę podglądać..., tfu! przeglądać kod.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ