Przyjęcia do pracy w LP

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Jodełka1989
początkujący
początkujący
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 18 sie 2020, 14:56

Post autor: Jodełka1989 »

Witold C., ale czy za PO było inaczej? Mi już to przeszło ale teraz patrząc wstecz człowiek widzi jak młodzi ludzie są nabijani w butelkę...
Witold C.

Post autor: Witold C. »

Było podobnie, bo to za PO wprowadzono trzecich zastępców dyrektorów, żeby pewien zdegradowany wice mógł godnie spaść i jeszcze pamiętam, jak pewien poseł ludowy popierdalał do regionała przy okazji powołań nadleśniczych, ale to za PiS doprowadzono system zatrudniania i awansowania „swoich” do perfekcji - bez jakichkolwiek hamulców moralnych i zwracania uwagi na kwalifikacje, czego „ukoronowaniem” było powołanie na regionała niejakiej J. A kto upowszechnił drugich zastępców nadleśniczych?
Jodełka1989
początkujący
początkujący
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 18 sie 2020, 14:56

Post autor: Jodełka1989 »

Witold C. pisze:Było podobnie, bo to za PO wprowadzono trzecich zastępców dyrektorów, ale to za PiS doprowadzono system zatrudniania i awansowania „swoich” do perfekcji - bez jakichkolwiek hamulców moralnych i zwracania uwagi na kwalifikacje, czego „ukoronowaniem” było powołanie na regionała niejakiej J. A kto upowszechnił drugich zastępców nadleśniczych?
Gdzieś trzeba ulokować swoich kolegów. Przecież taki decydent nie pójdzie na stanowisko podleśnego. Tam trzeba pracować i wypłata mniejsza. Zawsze lepiej kolejny dyrektor od wszystkiego i niczego :D
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Jodełka1989 pisze:ale czy za PO było inaczej
Ale to za pisu miało być właśnie inaczej...to ci mieli być inni...i co??? pod rękę z komuchami, pzpr-em i jego pogrobowcami, pod płaszczykiem krzyża i flagi :wink:
Witold C.

Post autor: Witold C. »

Jodełka1989 pisze:Przecież taki decydent nie pójdzie na stanowisko podleśnego. Tam trzeba pracować i wypłata mniejsza. Zawsze lepiej kolejny dyrektor od wszystkiego i niczego :D
Oj tam, oj tam! W PiSlamie podleśny nawet regionałem zostać może :wink:
Jodełka1989
początkujący
początkujący
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 18 sie 2020, 14:56

Post autor: Jodełka1989 »

Oj tam, oj tam! W PiSlamie podleśny nawet regionałem zostać może
:lol: :lol: :lol:
Witold C.

Post autor: Witold C. »

A nie było tak? Spory postęp się dokonał w tej dziedzinie, bo wcześniej PiSlamski podleśny zostawał najwyżej nadleśnym :wink: A teraz nawet podleśnym być nie trzeba, ani chociaż marnym magistrem czy inżynierem merytorycznie zgodnego kierunku, by ministrem zostać.
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

Fred
biernas
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 08:24
Lokalizacja: Kresy...

Post autor: biernas »

ok - są rekrutacje wewnętrzne - i zawsze ktoś z wewnątrz się znajduje ? a jeśli nie ma nikogo ? to wówczas można z zewnątrz ? przecież emeryci cały czas odchodzą.....aż takie mamy bogate "wnętrze" ?
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

biernas jeżeli i tak są miejsca to w firmie jest i tak przerost . Problem jest taki że odchodzą głównie kadry związane z finansami a nie SL .
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Jodełka1989 pisze:Teraz mamy zatrudnienia wewnętrzne i zero możliwości dopływu świeżej krwi... :(
Absolutna nieprawda.
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Witold C. pisze:Oj tam, oj tam! W PiSlamie podleśny nawet regionałem zostać może
Czy mnie pamięć figle płata i słabo kojarzę?
Czy przypadkiem nie było tak, że IN awansował na GD? I za kogo to było?
Tak, wiem. Właśnie dlatego trzeba było na PiŚ głosować! A teraz zmienić poglądy bo jw. Zamiast wbić sobie do głowy, że to nie partie powinny rządzić. Ale to już było..... :P kropka
Witold C.

Post autor: Witold C. »

Niektórzy byli, są i będą właśnie przeciwni jakimkolwiek partyjnym rządom w lasach, ale inni, zwłaszcza tacy awansowani przez partię, uparcie nie chcą tego zauważać - cóż, ich problem.
Jodełka1989
początkujący
początkujący
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 18 sie 2020, 14:56

Post autor: Jodełka1989 »

Sylvan,

https://piwniczna.krakow.lasy.gov.pl/en ... esniczy-13

Nabór na stanowiska pracy ma charakter rekrutacji wewnętrznej, w której uczestniczyć mogą tylko i wyłącznie pracownicy zatrudnieni wewnątrz PGL LP, jak również osoby,
z którymi pracodawca PGL LP rozwiązał stosunek pracy (np. z powodu upływu okresu, na który umowa była zawarta, za wyjątkiem osób z którymi pracodawca rozwiązał stosunek pracy bez wypowiedzenia z winy pracownika) po dniu 2 kwietnia 2020 r.

I co tu jest prawdą a co nie???
Melon
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1877
Rejestracja: piątek 02 gru 2016, 23:12

Post autor: Melon »

Jeśli rekrutacja wewnętrzna nie wyłoni kandydata do pracy to następnym etapem jest rekrutacja zewnętrzna.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169494
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jakieś zmiany w Krakowie? To już nie dyrektor, a nadleśniczy ogłasza nabór ...? :shock:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Jodełka1989,
No weźmy na zdrowy rozum. Jeśli się likwiduje jakąś jednostkę to rozumiem- dajemy szansę pracownikom na bezpieczne lądowanie. No ale ile się tych jednostek likwiduje? Co do pozostałych - powstaje pytanie po co byli zatrudnieni jeżeli są "nadmiarowi"? Trzecia kategoria to ci, którym się skończył okres zatrudnienia po 2 kwietnia 2020. A czym się oni różnią od tych zwolnionych do 2 kwietnia?
Bardzo mnie ciekawi w jakim sądzie by taka dyskryminacja się utrzymała.
Ciekawi mnie też, czy stażysta przyjęty po 2 kwietnia będzie miał te fory w przeciwieństwie do tych co mieli pecha się trochę wcześniej urodzić? Czyli: ci co mieli pracować to będą robotę w LP mieli, a inni na szczaw.
No i jeszcze jedno: a co jeśli "rekrutacja wewnętrzna" nie zakończy się pozytywnie? Myślę, że jak dotąd będzie ta jeszcze bardziej "wewnętrzna".
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14101
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Obrazek
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Jodełka1989
początkujący
początkujący
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 18 sie 2020, 14:56

Post autor: Jodełka1989 »

SZCZEPAN,
to tak jak śp trener Wójcik po pierwszym treningu z piłkarzami na pytanie dziennikarza co będą trenować odpowiedział: Panie tu nie ma co trenować, tu trzeba zacząć dzwonić hehe :wink:
Wediyer
początkujący
początkujący
Posty: 95
Rejestracja: wtorek 17 kwie 2018, 17:39

Post autor: Wediyer »

Oj tam, oj tam! W PiSlamie podleśny nawet regionałem zostać może
W dyrekcji Toruńskiej za czasów poprzedniego dyrektora z-ca dyrektora rdlp został pierwotnie portier z tej RDLP, aktualnie nadleśniczy w jednym z nadleśnictw. Może awans z portiera nie był od razu ale po paru latach :P
ODPOWIEDZ