Instrukcja kancelaryjna

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

pierozek89, dokumenty z rejestratora dałbym pod 7610, a to drugie pod 03 - tu wybierz dokładniej np. 0301
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

czyli nie moge liczyc na pomoc??
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

nie zauwazyłem posta.. dzieki dzieki
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

z tym, że 0301 to planowanie własnej jednostki, a te analizy sa przysłane od RDLP ze znakiem 0373 według wykazu akt tego z przed 2014 rou. Dokumenty z okresu przed 2014 rokiem trzeba klasyfikować według starego wykazu. Co do teh histori pracy rejestratora to nie jestem przekonany czy 7610 to bedzie dobry symbol klasyfikacyjny
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

no to rób po swojemu i nie zawracaj gitary...
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

albo zadzwoń do swojej RDLP niech Ci rozwieją Twoje wątpliwości
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

pierozek89 pisze:0301 to planowanie własnej jednostki, a te analizy sa przysłane od RDLP ze znakiem 0373 według wykazu akt tego z przed 2014 rou. Dokumenty z okresu przed 2014 rokiem trzeba klasyfikować według starego wykazu.
Dokładnie tak. Zatem zajrzyj do zarządzenia nr 29 z 1996 r. i dopasuj. Owego w domu nie mam, coby Ci pomóc.
Tak na marginesie to coraz bardziej się przekonuję, że JRWA jest tworem nie do końca doskonałym w szczególności w zakresie kolumny nr 9.. W trakcie tworzenia powinien być bardziej konsultowany z pracownikami nadleśnictw.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

Staram sie opasować...ale nie moge znaleźć niczego co by mi podchodziło. Myslałem, że kots wspomoże...
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Stary RWA mam w pracy, a tam będę dopiero 16.08. A w przypadku, o którym piszesz, czyli jeśli z RDLP przyszło spod symbolu 0373, to i u Ciebie powinno znaleźć się pod tym samym symbolem. Razem z kolegą, bądź koleżanką z właściwego działu powinniście to uporządkować i dopiero przekazać do archiwum, bądź napisać do archiwum państwowego wniosek o zniszczenie, jeśli była to kategoria B i jej okres przechowywania już minął.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Sten pisze:jeśli z RDLP przyszło spod symbolu 0373, to i u Ciebie powinno znaleźć się pod tym samym symbolem.
Nie do końca z Kolegą się zgodzę. Jeśli dobrze pamiętam, to refeent decyduje do jakiego znaku sprawy przypisać dane pismo. I może tak się zdarzyć, że spod innego przychodzi, a referent wpina pod inny znak.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ja mówię o starej instrukcji z 1996 roku.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

tylko, że w 1999 roku, było zarządzenie, które zminiło delikatnie wykaz akt ten z 1996...Co nie zmienia faktu, że dalej mam problem z klasyfikacja... i godzinami "kopię sie" z symbolami klasyfikacyjnymi. co do 0373 to wydaje mi sie skoro jest taki znak, a wiemy, że intrukcja wychodziła dla DGLP RDLP i nadlesnictwa ta sama to powinien byc teoretycznie ten sam symbo klasyfikacyjny. a co zrobic z informacjami o gosp. łowieckiej w ośrodku hodowli zwierzyny... to powinna byc BC? nie ma żadnego znaku sprawy... chyba nawet nie ma pieczątki wpływy( ale nie wiem czy dobrze pamietam)
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

no i gdzie upchnąć dokuemntacje z tego rejestratora......
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Sten pisze:Ja mówię o starej instrukcji z 1996 roku.
Sugerujesz, że jak w erdepeelu źle/idiotycznie/od czapy/wadliwie znak nadali to już musowo to ciągnąć aż do końca sprawy?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

pierozek89 pisze:tylko, że w 1999 roku, było zarządzenie, które zminiło delikatnie wykaz akt ten z 1996...
Jak mnie pamięć nie myli, to owa zmiana dotyczyła symboliki z zakresu zamówień publicznych li tylko.
poreba pisze:Sugerujesz, że jak w erdepeelu źle/idiotycznie/od czapy/wadliwie znak nadali to już musowo to ciągnąć aż do końca sprawy?
Wyszedłem z założenia, że w rdLP nadano znak poprawnie. Choć często się zdarzało, że z różnych rdLP przychodziły odpowiedzi dotyczące tej samej sprawy z co najmniej kilkoma różnymi symbolami ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

Wracając do dokumentów z rejestratora... to jeśli dotyczą sprzedaży drewna oraz operacji magazynowych, dodatkowo trafiaja sie kopie asygnat czy rekestru odebranego drewna to jak by to sklasyfikować
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

ma jeszcze pytanko dotyczace sprawozdanie C-O1??? gdzie to można zaklasyfikować???
oczywiście według starego jrwa
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
znaki
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 09:32
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: znaki »

Dlaczego w JRWA nie ma Bc :(
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

znaki pisze:Dlaczego w JRWA nie ma Bc :(


Może dlatego, że:
Dokumentacja niearchiwalna o symbolu "Bc" oznacza taki rodzaj wytworzonej dokumentacji, która posiada krótkotrwałe znaczenie praktyczne. Po pełnym wykorzystaniu jest przekazywana na makulaturę. Brakowania można dokonać bezpośrednio po utracie przez tę dokumentację przydatności praktycznej.
:|
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Dodam, że nie ma potrzeby zgłaszania brakowania dokumentów o tej kategorii w Archiwum Państwowym.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ