Instrukcja kancelaryjna

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Musisz Pan uważać, co by się jakiś wykrzywiony spinacz pod paznokieć nie dostał...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W takim miejscu raczej nie występuje.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Piotrek pisze:Fakt. A nawet pożądanie. One często mają na dole taką uroczą dziurkę... W którą tak słodko włożyć paluszek wskazujący...
:lol: :lol: :lol:
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
cwaniaczek
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2016, 22:12

Post autor: cwaniaczek »

Smoras pisze:To może pytanie z trochę innej działki, a mianowicie jak rejestrujecie takie sprawy jak:
- ustalenie warunków zabudowy (nie na gruntach LP tylko przyległych), większość tych spraw jest a/a ale teoretycznie możemy zgłosić jakieś uwagi,
- pozwolenia na budowę (również na sąsiednich działkach),
- oceny oddziaływania na środowisko (info o braku potrzeby przeprowadzania takowej) - również u sąsiadów.
W sumie to żaden z symboli JRWA mi nie pasuje w pełni. Ma ktoś może jakieś sugestie?
Ale czy pism nie stanowiących sprawy nie powinno się również oznaczyć jakimś symbolem?
Mam ten sam problem co kolega :))
Idziemy po to żeby iść a nie po to żeby dojść.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

cwaniaczek pisze:Ale czy pism nie stanowiących sprawy nie powinno się również oznaczyć jakimś symbolem?
Znak sprawy do pisma nie stanowiącego sprawy. Czy to nie brzmi paranoidalnie?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

cwaniaczek pisze:Ale czy pism nie stanowiących sprawy nie powinno się również oznaczyć jakimś symbolem?
Definicja "sprawy" z Instrukcji Kancelaryjnej:
"sprawa - zdarzenie lub stan rzeczy, jak również pismo, dokument, wymagające rozpatrzenia i podjęcia czynności służbowych, niezależnie od sposobu jej utrwalenia."
Zatem każde pismo można zakwalifikować do sprawy ... choć wyjątki wyszczególniono w § 9. Instrukcji i tym wyjątkom można założyć zamiast spisu spraw rejestr, o czym mowa jest w § 11.
Niemniej jednak faktem jest, że Instrukcja Kancelaryjna nie do końca jest spójna z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt, jak coraz częściej mi się zdaje ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36135
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

A Piszczyk to mam tam gdzieś w zaświatach niezły ubaw :lol:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
cwaniaczek
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2016, 22:12

Post autor: cwaniaczek »

Sten pisze:
cwaniaczek pisze:Ale czy pism nie stanowiących sprawy nie powinno się również oznaczyć jakimś symbolem?
Definicja "sprawy" z Instrukcji Kancelaryjnej:
"sprawa - zdarzenie lub stan rzeczy, jak również pismo, dokument, wymagające rozpatrzenia i podjęcia czynności służbowych, niezależnie od sposobu jej utrwalenia."
Zatem każde pismo można zakwalifikować do sprawy ... choć wyjątki wyszczególniono w § 9. Instrukcji i tym wyjątkom można założyć zamiast spisu spraw rejestr, o czym mowa jest w § 11.
Niemniej jednak faktem jest, że Instrukcja Kancelaryjna nie do końca jest spójna z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt, jak coraz częściej mi się zdaje ...
Tak ale w §9 pisze również że dokumentacja nie tworząca akt sprawy to dokumentacja, która nie została przyporządkowana do sprawy, a jedynie do klasy z wykazu akt.

I to właśnie jest istota moich wątpliwości. Nie mam pomysłu do jakiej klasy przypiąć dokumenty, o których pisał Smoras.

Poza tym jeżeli analizuję pismo i stwierdzam że nie jest dla LP istotne to również jest jakaś czynność mimo że nie ma sensu odpowiadać na takie pismo.
Idziemy po to żeby iść a nie po to żeby dojść.
Awatar użytkownika
Glorfindel
początkujący
początkujący
Posty: 125
Rejestracja: piątek 21 wrz 2007, 13:08
Lokalizacja: ze świata

Post autor: Glorfindel »

Szanowni,
mam pytania dotyczące właściwego redagowania zarządzeń i decyzji kierownika jednostki.
1. Kto wpisuje numer zarządzenia (spotkałem się z opinią, że podpisujący dokument wpisuje odręcznie numer)?
2. Kto wpisuje datę zarządzenia (jw. odręcznie)?
3. Kto nadaje numer sprawy (wg mnie sporządzający)?
Z góry dziękuję za pomoc.
"Lepiej się zużywać niż rdzewieć"
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

ad 1. Osoba prowadząca rejestr decyzji i zarządzeń.
ad 2. j.w.
ad 3. Komórka organizacyjna sporządzająca ww dokumenty.
Tak to funkcjonuje u mnie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Glorfindel
początkujący
początkujący
Posty: 125
Rejestracja: piątek 21 wrz 2007, 13:08
Lokalizacja: ze świata

Post autor: Glorfindel »

U mnie też i też tak uważam. Muszę tylko zebrać argumenty. Nagle z jednostki nadrzędnej zaczęły przychodzić zarządzenia i decyzje z odręcznie wpisywanymi datami i numerami.
"Lepiej się zużywać niż rdzewieć"
biernas
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 08:24
Lokalizacja: Kresy...

Post autor: biernas »

czy jest wymóg jakikolwiek określający, iż zarządzenie ma być napisane na komputerze zamiast odręcznie ?
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

Witam
Mam Problem z klasyfikacja dokumentów. Oczywiście dane dokumenty wywędrowały już ze swoich komórek merytorycznych i leżą sobie grzecznie w małym pokoju i maja trafić do AZ, ake zeby drogę miały prostszą muszę je sklasyfikować....ewentualnie z kwalifikować... :(



Pomożecie? :?: :!:
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

źle sie wyraziłem chodzi oczywiście o klasyfikcje teczek
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Przed przyjęciem do archiwum każda teczka powinna zostać zakwalifikowana zgodnie z JRWA. W zależności od symbolu archiwalnego (A lub B). Jak masz wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z Archiwum Państwowym.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

wiem wiem, że powinna zostać zakwalifikowana. Tylko skoro każdy sie pozbył juz swoich dokuemntów i ie nadał symboli klasyfikacyjnych, to ten zaszczyt spadł na mnie. Do AP nie chce z każda bzdura lecieć
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Błąd, że nie dopilnowałeś ... Na Twoim miejscu zwróciłbym do poprawki. Wszak to obowiązek komórki organizacyjnej, która przekazuje dokumenty ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

jak by to ująć delikatnie to wtedy mnie to nie dotyczyło...a kto teraz bedzie chciał sie tym zająć, skoro pewnie były jakies zmiany kadrowe... nikt za swojego poprzednika nie bedzie nadrabiał...
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

klasyfikacja też nie bedzie idealna ponieważ hasła z jrwa powinny sie zgadać z tyt. teczki ewentualnie powinny byc rozbudowane o dodatkowe informacje. przynajmniej taka jest zasada...
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
pierozek89
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 19:44

Post autor: pierozek89 »

dokuemnty z rejestratora lesniczego sa przechowyywane przez 5 lat... ale jak to sklasyfikować??
podobnie mam problem z analiza zadań wynikajacego z zasadniczego planu finansowo gospodarczego - jest to pismo z RDLP
Myślę wiec jestem, ale czy na pewno?!
ODPOWIEDZ