Taka sytuacja w lesie...

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Sten pisze:Pewnie Ustroń ...
Czyli Katowice. No to mamy tam wtyczkę i dziwię się Dronce, że nie poskarżyła się przyjaciółce! :lol:
Żarty żartami, ale dziadostwu w lesie (o ile takowe ma miejsce, bo ciągle mam nadzieję, że to jakoweś nieporozumienie, np. las prywatny) trzeba dawać wspólny odpór, nawet gdy ktoś z naszych korporacyjnych szeregów musiał po tym tyłek masować.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Sten pisze:Co na to miejscowy leśniczy?
strasznie fajny Ludzik , kiedyś zadzwoniłam do niego z owego miejsca bo mnie wq. miotnął na zniszczenia pozostałe po działaniach jakichś dupków (krosy , rowerzyści leśni) , odpowiedział ,że on nic nie może , mają zakaz samodzielnego reagowania (i to akurat rozumiem , nie należy narażać nikogo ) , wie , ubolewa , opowiedział mi o sytuacji kiedy zadzwonili na Policję , że jedzie grupa krosowców na Tuł (rezerwat , był :( ) , jakimś dziwnym trafem grupa szybko zawróciła ....... Smutne to wszystko , a fotorelację Wam zrobię , może w sobotę .
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

biedronka pisze:on nic nie może , mają zakaz samodzielnego reagowania
Cóż, to jest generalna zasada, która jednak nie może usprawiedliwiać dwóch lewych rączek. Skoro zadzwonił na Policję a krosowcy się zmyli, no to pomimo podejrzanego schematu działania efekt był właściwy. Nic, tylko dzwonić!
A jest jeszcze straż leśna w n-ctwie, ma zapewne też podleśniczego, jest monitoring i ukryte kamerki...
Skoro u nas StL w składzie dwuosobowym potrafiła zmandatować grupę ponad dziesięciu skuterowców śnieżnych, to i w Ustroniu, nawet biorąc poprawkę, iż nie mają naszego Władzia, też powinni być jakieś efekty.
I najważniejsze. Quadowcy, skuterowcy, krosowcy nie spadają z nieba. Gdzieś przeładowują się na te swoje maszynki, skądyś startują, gdzieś garażują lub wypożyczają sprzęt. Gdy się takie sprawy uporczywie obserwuje i rejestruje to z czasem, nie od razu, powstaje presja na dziadostwo, od czasu do czasu okazja na dokuczenie mandatem. Konieczna jest konsekwencja i stała współpraca z Policją czy Strażą Graniczna, a nie chrzanienie że mundurowi są skorumpowani i tylko dają cynk łamaczom przepisów.
Poczekam na zdjęcia Droni i zastanawiam się czy nie wydrukować postów z tego wątku i nie wysłać ich do naczelnika StL w Katowicach.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

góral bagienny pisze:A jest jeszcze straż leśna w n-ctwie, ma zapewne też podleśniczego, jest monitoring i ukryte kamerki...
pewnie to trochę tak ,że pobliskie lasy to niewielkie spłachetki , zapewne nie mają większej wartości , znaczy na tyle wielkiej żeby angażować to , o czym wspomniałeś . Choć prawdę mówiąc rejon Dzięgielowa i Goleszowa to już niby nawet miejsca chronione , a spod kół krosów trza uciekać :( Może to czym mówisz jest jaskółeczką :) czytałam o wielu skutecznych akcjach SL , może kiedyś to da się ogarnąć , najważniejsze ,że komuś zaczęło na tym zależeć , oby nie pozostało romantycznym zrywem .
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

U nas, a jestem pewien ze i w ogromnej większości nadleśnictw, takie postępowanie to wykonywanie standardowych swoich obowiązków przyjętych w zakresie obowiązków dla pewnych stanowisk.
Oczywiście w żaden sposób nie rozwiązuje to problemu ale na pewno jakoś go ogranicza. Buców, którzy traktują mandat jako bilet za ekscytującą przygodę jest wielu i raczej nie zabraknie. Ale stanowisko, ze nie będę się wysilał, bo co ja tam mogę prowadzi tylko do poczucia u tych buców że wszystko im wolno.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Parę fot proszę , czy to jeszcze jest Wasz -Lasowy las ? bo "mój" już nie :cry:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

O ile dobrze widzę to są tzw. "hopki" budowane przez rowerzystów. Trudno z tym walczyć niestety, ale można próbować... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

są też takie ..hopki ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

biedronka, "temu lasu" nic nie brakuje do bycia lasem. A "budowniczych" albo trzeba gonić (jeśli robią to bez zezwolenia) albo ścierpieć jeżeli przez zgodę zostali "skanalizowani" do tego "fyrtelka"...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

biedronka pisze:są też takie ..hopki ...
Las wymaga pozostawienia w nim pewnej ilości drewna do naturalnego rozkładu - chyba o tym wiesz?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Piotrek pisze:albo ścierpieć
acha ,
Piotrek pisze:chyba o tym wiesz?
acha .... przeca napisałam ,że już tam nie bywam bo źle mi na psyche "robi" ....
PS jeszcze trochę deskowców tam jest , bukowych , dębowych i parę smreków strzelistych , o dziwo ....
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

biedronka pisze:acha ,
Widzisz trzeba sporo nakładów sił i środków. To działa tak, że oni budują my rozbieramy i tak w kółko. Komu pierwej się znudzi, ale my cierpliwi jesteśmy... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Capricorn pisze:oni budują my rozbieramy i tak w kółko.
a to pod osłoną nocy budują? myk-myk i zrobione? instalację rozebrać, materiał zabrać na ognisko z kiełbaską dla szkoły, w dyskretnym miejscu kamerkę zawiesić
wielkie mi co... a zacząłbym od kopnięcia w dupę leśniczego, albo przekazania mu informacji o zadaniu premiowym. ostatecznie jak zadziałać coby gospodarz terenu zaczął działać to wie jego bp.

8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

a to pod osłoną nocy budują? myk-myk i zrobione? instalację rozebrać, materiał zabrać na ognisko z kiełbaską dla szkoły, w dyskretnym miejscu kamerkę zawiesić
Budują różnie i w różnych miejscach. Zazwyczaj tam, gdzie jest mocno z górki. Oczywiście instalacje rozbieramy, koparka teren niweluje, materiały zabieramy, a kamerki wiszą. Tyle, że w samotności, bo goście przenoszą się na drugi koniec lasu, albo gdzieś do sąsiadów. I tak w kołko :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Piotrek pisze:Las wymaga pozostawienia w nim pewnej ilości drewna do naturalnego rozkładu - chyba o tym wiesz?
Potwierdzam to co pisze Piotr. Różnica pomiędzy parkiem a lasem jest taka, że w lesie mają pozostać pozostałości po cięciu (odpady poeksploatacyjne) a w parku niekoniecznie. To co zostaje powinno być dalej porządkowane (składane w określonych miejscach) tylko wtedy, gdy w dnie lasu jest już młode pokolenie i leżące na nim gałęzie przeszkadzałyby w jego dalszym wzroście. No i jeszcze wtedy gdy mogłyby stanowić zagrożenie dla kogoś kto tam chciałby korzystać z pozaturystycznych funkcji lasu, ale to mówimy tylko o tym co wisi w górze albo leży częściowo na glebie i występują tam jakieś naprężenia. Wszystko inne ma pozostać tam gdzie spadło i wzbogacać poziom próchniczy gleby, a w międzyczasie stanowić środowisko bytowania wielu organizmów. :P
Capricorn pisze:I tak w kołko
No tak, to jest kwestia presji. Ja, pisząc o zmotywowaniu leśniczego do większego wysiłku ochrony powierzonego terenu przed szkodnictwem, opierałem się na własnych doświadczeniach, nie adekwatnych zapewne do doświadczeń Capriego, czy innych wyrobników lasu mających wątpliwą przyjemność gospodarowania w bezpośredniej bliskości aglomeracji. 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

góral bagienny pisze:wątpliwą przyjemność gospodarowania w bezpośredniej bliskości aglomeracji.
Przyjemność i frajda jak najbardziej jest. Tyle, że zakres obowiązków nieco rozszerzony :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Musiałbym spróbować, bo moja wyobraźnia nie ogarnia gdzie ta skrywa się przyjemność ciągłego użerania się z ludnością miejscową i napływową.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kwestia przyzwyczajenia. Frajda jest tam, gdzie widzisz siedliska bogate w chronione rosliny w mocno niegdyś zanieczyszczonych lasach, tam gdzie odnowienia jodłowe osiągają kilkumetrową wysokość, a sadzone były m.inn. przeze mnie, tam, gdzie przywożą różnych takich zagranicznych ludków, by pokazać jak wyglądać może wielopokoleniowy las wsrodmiejskiej aglomeracji i wreszcie tam, gdzie przeróżne dreptacze miotają się z wściekłością, bo nijak nie potrafią znaleźć rządkow w kilkudziesięcioletnim lesie...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

góral bagienny pisze: Wszystko inne ma pozostać tam gdzie spadło i wzbogacać poziom próchniczy gleby, a w międzyczasie stanowić środowisko bytowania wielu organizmów.
Taaajeeest!! ogarniam ;) a kiedy się sadzi ? ...... :roll:
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Wtedy, jak z jakiegoś powodu nie możliwe jest odnowienie naturalne. 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
ODPOWIEDZ