usługi leśne 2019

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sarna29
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 06 lut 2019, 13:39

usługi leśne 2019

Post autor: sarna29 »

Darz Bór!
Mam do Was pytanie dotyczące usług leśnych na 2019 r. Pewnie większość z Was ma już dawno podpisane umowy, ale proszę sobie wyobrazić, że nie wszystkie Nadleśnictwa mają wykonawców a co więcej nie wszystkie ogłosiły przetarg.
Jak w Waszych Nadleśnictwach wygląda sytuacja z pakietem na gospodarkę łąkowo- rolną? Może traktujecie ją jak oddzielne zamówienie, np. ze względu na większy krąg wykonawców?
Jak myślicie, czy gospodarkę łąkowo -rolne mogę "wyjąć" z usług leśnych i potraktować jako oddzielne zamówienie?
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1360
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 21:40

Re: usługi leśne 2019

Post autor: Bory5 »

sarna29 pisze:Darz Bór!
Mam do Was pytanie dotyczące usług leśnych na 2019 r. Pewnie większość z Was ma już dawno podpisane umowy, ale proszę sobie wyobrazić, że nie wszystkie Nadleśnictwa mają wykonawców a co więcej nie wszystkie ogłosiły przetarg.
Proszę sobie wyobrazić że jesteśmy sobie w stanie wyobrazić że nie ma jeszcze rozstrzygniętego przetargu na wszystkie leśnictwa :-) Natomiast ciężko mi sobie wyobrazić, że nie mając rozstrzygniętego przetargu na niektóre pakiety nie ogłasza się natychmiast następnego.
U nas gospodarka rolno-łąkowa prowadzona jest w minimalnym zakresie dlatego włączona jest w normalne pakiety leśnictw. Natomiast, jeżeli u was jest tych robót sporo, to można pomyśleć o wydzieleniu, tylko warto by najpierw zrobić jakieś nawet nieoficjalne rozeznanie rynku, by wiedzieć czy będzie jakiś chętny i czy warto to wyłączać, bo jak nikt się wam nie zgłosi na taki pakiet to dopiero wtedy będzie problem.
"Ja cię nie mogę" - J.K.
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

Bory5, ma rację - jeśli masz Wykonawców, którzy wystartują na taki pakiet to czemu nie.
Awatar użytkownika
siłaspokoju
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1127
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 19:56

Post autor: siłaspokoju »

Witaj Sarna29 :).

Pytanie można też było zadać w temacie Zamówienia publiczne. Trzeba byłoby ustalić, czy takie wydzielenie gospodarki łąkowo-rolnej nie stoi w sprzeczności z jakimiś wytycznymi lub zarządzeniem dyrektora. Gospodarka łąkowo-rolna nie jest gospodarką leśną i raczej dziwne jest jej łączenie z pozyskaniem, hodowlą i ochroną lasu. Co innego z uprawą poletek łowieckich. Te prace moim zdaniem powinny być w usługach leśnych. Ciekawe, co inni na to.
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

siłaspokoju pisze:Co innego z uprawą poletek łowieckich. Te prace moim zdaniem powinny być w usługach leśnych. Ciekawe, co inni na to.
:wow: :wow: :wow: Niby z jakiej okazji nadleśnictwa mają płacić za coś, co należy do obowiązku kół łowieckich?
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Przecież chodzi o OHZy...
sarna29
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 06 lut 2019, 13:39

Post autor: sarna29 »

Dziękuję Wam wszystkim za konkretne odpowiedzi i nakierowanie na niektóre aspekty.
Skorzystam z podpowiedzi Siłaspokoju i pytanie zadam również na zamówieniach publicznych, oczywiście w temacie zamówień.
Jeszcze raz dzięki :)
Darz Bór!
ODPOWIEDZ