Niewolnicy z polskich lasów

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Niewolnicy z polskich lasów

Post autor: Fred »

,,Mówią o nich ZULE-. Sami też określają siebie używając tego skrótu. Czasem, gdy humor lepszy,żartują,że są plemieniem Zulusów. Kilkudziesięciotysięczna armia pracowników Zakładów Usług Leśnych to zamknięty krąg. Zdaniem fachowców ostoja szarej strefy."
Urywek z artykułu Nowości Toruńskich, który ukaże się w najbliższy piątek.
Fred
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Z pełną świadomością i rozżaleniem (nie humorem) przyjąłem swój pseudonim. Z tymi "fachowcami" chętnie bym porozmawiał ... ;/
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

Też jestem zdania,że jest to ostoja szarej strefy. Nic nie usprawiedliwia właścicieli zuli, którzy żyją w rozpuście i ponad stan a ich ,,pracownicy" są niewolnikami.
Fred
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77502
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... bo taki jest rynek pracy ... niestety ...0
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

:(
Jakie to smutne, jakie to polskie...

http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=29654

:cry:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1543
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Fred pisze:Nic nie usprawiedliwia właścicieli zuli, którzy żyją w rozpuście i ponad stan a ich ,,pracownicy" są niewolnikami.
A każdy ksiądz to pedofil ;/
Aleś mnie zjeżył. Idę pooglądać te moje luksusy i zanurzyć się w rozpuście.
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Nie uogólniajmy... Na dziś dzień z tego co widać pozostaly jednostki najbardziej ,,silne,,

Wielu poległo na przedbiegach wedle przetar gu, a za jakiś czas okazało sie, że odkupić od głównego gracza udzialy to staje sie bezsensowna rzecz- robota bez zysku , a nawet z dokladaniem do biznesu.
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

A każdy ksiądz to pedofil
Aleś mnie zjeżył. Idę pooglądać te moje luksusy i zanurzyć się w rozpuście.
Spokojnie, wyraziłem się którzy żyją w rozpuście...
Nie przyklejaj zaraz tego do siebie i nie masz powodów, aby tak szybko się usprawiedliwiać.
Fred
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Fred dawaj artykul, poczytamy...

:|
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

Jenny pisze:Fred dawaj artykul, poczytamy...

:|
Kupiłem dzisiaj Nowości toruńskie. Dopiero w poniedziałek będę mógł zeskanować i puścić w internet. W tym artykule to dopiero cząstka tragedii leśnych ludzi pracujących w usługach leśnych. Zwymiotowałem kiedy przeczytałem w tym artykule wypowiedź Dyrektora RDLP w Toruniu.
Fred
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

;/ ale i tak czekam na skan
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

MartaBaranowska pisze:;/ ale i tak czekam na skan
W poniedziałek ci dam ;/
Fred
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

okej
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169503
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Fred pisze:Zwymiotowałem kiedy przeczytałem w tym artykule wypowiedź Dyrektora RDLP w Toruniu.
Bo ja wiem, czy ta wypowiedź może powodować odruchy wymiotne?
Zamówienia publiczne są bezlitosne i każdy nadleśniczy musi je respektować –Janusz Kaczmarek zaczyna ogólnie, szkicując sytuację. -Pamiętajmy, że ZUL-e to oddzielne podmioty gospodarcze. Do ich kontrolowania powołane są PIP i urzędy skarbowe. My narzędzi nie mamy, by się tym zajmować. Faktem
jest, że kiedyś, gdy Lasy Państwowe miały pracowników leśnych,
byli to ludzie dobrze wyszkoleni i znali świetnie teren. Dziś jest różnie. W wielu Zakładach Usług Leśnych sporo pozostaje do życzenia. A kontrolowane są zdecydowanie rzadziej niż my –państwowa firma.
Źródło: Jacek Kiełpiński, Nowości 18.10.2013.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

zacytuję wypowiedź jednego z szefów służb kontrolnych:

..." Najpierw zawsze dzwonimy do nadleśnictwa, aby dowiedzieć się , GDZIE DOKŁADNIE DANY ZUL , pracuje i jak tam dotrzeć. Oczywiście zdajemy sobie sprawę , ze pracownicy Lasów i właściciele ZUL-i doskonale się znają. To zamknięte środowisko. Bardzo możliwe, że są przypadki uprzedzania o naszych kontrolach, nie mogę tego wykluczyć"
Źródło: Jacek Kiełpiński, Nowości 18.10. 2013 r.

To zamawiający- nadleśnictwo stawia warunki zamówienia. W tych warunkach stawia formę zatrudnienia o umowy o pracę i umowy cywilno- prawne. Nadleśnictwo powinno mieć na bieżąco pełną wiedzę o zatrudnionych pracownikach i podwykonawcach.Niestety Lasy Państwowe przez swoją nieudolność stworzyły poligon do niewolnictwa. Znikoma ilość zakładów usług leśnych ma przyzwoitą formę zatrudnienia. Udawanie przez Służbę Leśną,że nie ma wpływu na niewolnictwo w lasach jest po prostu hipokryzją i spowodowało kołtunerię i stagnację w lasach.
Fred
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Fred pisze:Niestety Lasy Państwowe przez swoją nieudolność stworzyły poligon do niewolnictwa.
Pieprzenie. Poligon do niewolnictwa i to ogólnonarodowego, stworzyło państwo podnoszonymi do góry na Wiejskiej łapami wątpliwego pochodzenia i prowadzenia się "wybrańców". Takie zostały stworzone reguły gry i do nich trzeba się dostosować.
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

kolorowe kredki pisze:Takie zostały stworzone reguły gry i do nich trzeba się dostosować.
To jest tylko Twoje stanowisko i wątpię,żeby wielu się do tego dostosowywało. Zdaje się,że przychylne są dla ciebie te ,,reguły gry".
Fred
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

Fred
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Fred pisze:
kolorowe kredki pisze:Takie zostały stworzone reguły gry i do nich trzeba się dostosować.
To jest tylko Twoje stanowisko i wątpię,żeby wielu się do tego dostosowywało. Zdaje się,że przychylne są dla ciebie te ,,reguły gry".


Zwlaszcza,, pasi,, dla rozgrywajacych(czyt ,. dyktujacych)
No nie kredka...

:wink:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Wieje grozą... Polski biznes.

Nie wiem dlaczego skojarzyła mi sie niedawne-

http://nasygnale.pl/kat,1025341,title,T ... omosc.html

:cry:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
ODPOWIEDZ