Pielgrzymka

Bieżące informacje, aktualności leśne, zmiany w LP/Ministerstwach...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
doralek
podleśniczy
podleśniczy

Pielgrzymka

Post autor: doralek »

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... 1634111547

Tak wygląda dbałość o wizerunek LP....
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru

Re: Pielgrzymka

Post autor: Bory5 »

Biskup Edward Janiak był przez 19 lat kapelanem leśników. Jako kapelan zawsze był z nami. Z tego co wiem, to nikt nigdy nie oskarżył go o molestowanie i inne niegodne zachowania. Znałem go osobiście i mogę powiedzieć, że był dobrym człowiekiem. Sam nikogo bezpośrednio nie skrzywdził, a wielu osobom pomógł. Ale był tylko człowiekiem... Jako biskupowi brakło mu sił i konsekwencji, by bardziej stanowczo zwalczać zło i mu przeciwdziałać. Bo nikt mi nie wmówi, że popierał to. Pewne kroki w tym kierunku podejmował, ale w mojej ocenie niewystarczające. To był jego grzech zaniechania. Ale nie zrównujmy jego grzechu zaniechania z czynami pedofilskimi, jak niektóre osoby i portale próbują robić. Natomiast naszym - katolików - obowiązkiem jest się modlić także za grzeszących, by z czasem mogli uzyskać łaskę zbawienia. Dlatego nie widzę nic zdrożnego w tym, że leśnicy-katolicy modlą się za swojego pasterza, który zgrzeszył... To grzesznicy potrzebują najbardziej naszych modlitw!
"Ja cię nie mogę" - J.K.
doralek
podleśniczy
podleśniczy

Bory5 pisze: środa 13 paź 2021, 11:23 Biskup Edward Janiak był przez 19 lat kapelanem leśników. Jako kapelan zawsze był z nami. Z tego co wiem, to nikt nigdy nie oskarżył go o molestowanie i inne niegodne zachowania. Znałem go osobiście i mogę powiedzieć, że był dobrym człowiekiem. Sam nikogo bezpośrednio nie skrzywdził, a wielu osobom pomógł. Ale był tylko człowiekiem... Jako biskupowi brakło mu sił i konsekwencji, by bardziej stanowczo zwalczać zło i mu przeciwdziałać. Bo nikt mi nie wmówi, że popierał to. Pewne kroki w tym kierunku podejmował, ale w mojej ocenie niewystarczające. To był jego grzech zaniechania. Ale nie zrównujmy jego grzechu zaniechania z czynami pedofilskimi, jak niektóre osoby i portale próbują robić. Natomiast naszym - katolików - obowiązkiem jest się modlić także za grzeszących, by z czasem mogli uzyskać łaskę zbawienia. Dlatego nie widzę nic zdrożnego w tym, że leśnicy-katolicy modlą się za swojego pasterza, który zgrzeszył... To grzesznicy potrzebują najbardziej naszych modlitw!
Chcesz powiedzieć, że można uniknąć kary za przestępstwo /art. 240 k.k / tłumacząc się brakiem sił i konsekwencji oraz popełnionym grzechem? Ciekawe i niedopuszczalne usprawiedliwienie.
Awatar użytkownika
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny

Post autor: Naj »

Jak pewnie wiesz, warunkiem odpuszczenia grzechów w jest m. in. żal za grzechy i zadośćuczynienie. Samo klepanie modlitw nie funguje. Oczywiście, można się modlić za grzesznika. Ale czy koniecznie z ostentacją
Żywię nadzieję, że leśnicy-katolicy to jednak nie stado owiec... :evil:
PS. Jak też znałem abp Janiaka (jak jeszcze nie był abp). Nawet podpisywałem fakturę za trzy mundury leśnika uszyte na miarę (letni, zimowy i... podhalański)
Ale niech tam... 8)
"Pałkami prawdy nie da się zabić" 1968
Encyklopedia piwa | Bobry online
doralek
podleśniczy
podleśniczy

cyt. "To był jego grzech zaniechania" Jeżeli już to grzech zaniedbania
Klasyczny przykład to relacja Jezusa o Dobrym Samarytaninie.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin

Post autor: j24 »

Naj pisze: środa 13 paź 2021, 15:00 Jak pewnie wiesz, warunkiem odpuszczenia grzechów w jest m. in. żal za grzechy i zadośćuczynienie. Samo klepanie modlitw nie funguje. Oczywiście, można się modlić za grzesznika. Ale czy koniecznie z ostentacją
Żywię nadzieję, że leśnicy-katolicy to jednak nie stado owiec... :evil:
PS. Jak też znałem abp Janiaka (jak jeszcze nie był abp). Nawet podpisywałem fakturę za trzy mundury leśnika uszyte na miarę (letni, zimowy i... podhalański)
Ale niech tam... 8)
Chyba jednak go nie znałeś... Bo abp. nie był nigdy ...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny

Post autor: Naj »

j24 pisze: środa 13 paź 2021, 19:42
Chyba jednak go nie znałeś... Bo abp. nie był nigdy ...
Poznałem go przed 1991 a wtedy nie był ani abp ani bp :wink: Tak dokładnie drogi zawodowej nie śledziłem. Teraz sprawdziłem w WIKI. Ostatni raz spotkałem go na uroczystym otwarciu (z pokropkiem) budynku obecnej rdlp w Łodzi. Siedzieliśmy obok siebie przy stole biesiadnym (ja już zdemilitaryzowany, bez uniformu, bp też po cywilnemu). Wspominaliśmy stare czasy... Towarzysko był OK...
"Pałkami prawdy nie da się zabić" 1968
Encyklopedia piwa | Bobry online
Teo.
początkujący
początkujący

Post autor: Teo. »

:lol: :lol: :lol:
Teo.
początkujący
początkujący