szansa na zatrudnienie absolwentów SGGW

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Metoda transektu. Choćby dlatego też, że są leśnikami i czasem dziecko z przedszkola potrafi zaskoczyć pytaniem i autorytet pada przy braku odpowiedzi.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

maverick pisze:Metoda transektu.
Wiesz, nie bardzo sobie wyobrażam aby tu w odróżnianiu miał problem ktokolwiek, kto choć raz obejrzał i zapamiętał ilustracje...
maverick pisze:czasem dziecko z przedszkola potrafi zaskoczyć pytaniem
A tu masz 100% racji. Tyle tylko, że dziecko potrafi także zaskoczyć takiego, który z odróżnieniem płci nie ma problemów. :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

licencjat z historii, mgr leśnictwa
Z tego co wiem taka sytuacja jest chyba niemożliwa ;)
Michał34
początkujący
początkujący
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 20:30

Post autor: Michał34 »

Raczej na 100 procent niemożliwa. Widzę że obecnie tendencja jest do zatrudniana ludzi po sorbonach, lub absolwentów nie istniejących już techników leśnych. Ludzi z pełnym wykształceniem leśnym tzn technikum i SGGW ma się gdzieś.
Poszukiwania czas zacząć
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17292
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Przesada. W ciągu ostatnich trzech lat zatrudniliśmy 6 osób, 4 po SGGW - Leśny jedna po ekonomii do księgowości i jedna do adm (może i sorbonie).
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
poliswerty
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 15:00

Post autor: poliswerty »

Witam
Przepraszam że odkopuję ten temat, ale sam go kiedyś założyłem :)
Napisałem w tym roku maturę, poszła ona mi dobrze, ale leśnictwa nie wybrałem ponieważ wystraszyłem się wypowiedziami absolwentów

Jednak gdy czytałem na forum jak niektórzy wiele lat po studiach myślą o skończeniu leśnictwa i realizacji swoich marzeń, to przestałem sądzić, że słusznie postąpiłem.

Dostałem się na informatykę oraz na elektronikę i telekomunikację. Mam z tego powodu kilka pytań....
1. Czy w LP poszukują informatyków? Nie mam na myśli programistów ulepszających ich stronę internetową ślęczocych cały dzień przed monitorem, tylko np. osobę pomagającą leśniczemu, czy księgowej w problemach z komputerem :D
2. Czy pracując jako podleśnczy pracuje się cały dzień chodząc, czy tak nie do końca? Pytam się ponieważ małe problemy z nogami mi się porobiły.
3. Czy po studiach z informatyki robiąc magistra z leśnictwa (o ile się da), będę kandydatem do pracy jako podleśniczy drugiej kategorii?
4. Czy trochę łatwiej o pracę niż kiedyś? Wiem, że rok temu dużo zatrudniali w pólnocnej Polsce w związku z połamaniami drzew. Tylko nie były to umowy na czas nieokreślony...

Trochę dużo tych pytań, ale będę wdzięczny za odpowiedzi bo bałagan mi się w głowie zrobił
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Podleśniczy 90% na nogach, chyba że się uwinie z robotą, i ma normalnego leśniczego.
Ale...... jest w LP stanowisko stworzone dla ciebie, administrator sieci informatycznej, i mam wrażenie , że dość często poszukiwani są tacy specjaliści . Niestety to 95%pracy biurowej.
poliswerty
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 15:00

Post autor: poliswerty »

Dzieki wielkie za odpowiedź
Jednak znów dręczy mnie kilka spraw.
Mój sąsiad jako administrator w szpitalu zarabia 1800, wiec wole się zorientować jak wygląda w przypadku lasów. Czy maja oni wynagrodzenie na poziomie podlesniczego, czy może leśniczego, czy może płacą ciut powyżej minimalnej (jak wszystkim administratorom w budżetówce)?
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Zdecydowanie więcej niż w szpitalu :roll:
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17292
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Ale znacznie mniej niż w przyzwoitej firmie informatycznej.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Ale też i pracy twórczej zdecydowanie mniej :lol:
Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

A ja cie raczej zmartwię - nie da się zrobić tylko magistra z leśnictwa mając ukończoną informatykę. Musiałbyś robić całą inżynierkę. Co do administratora sieci, to w nadleśnictwach ktoś ma to po prostu "przy okazji" innych obowiązków, więc nie szukają raczej informatyków stricte pod to stanowisko. Prędzej w dyrekcjach czy jakimś zilpie, ale zapotrzebowanie na informatyków w skali całej firmy wydaje się być raczej znikome. Zarobki zależą zaś w dużej mierze po prostu od stażu pracy.

Ogólnie, jak już zacząłeś przygodę z informatyką, to ją kontynuuj, po co ci do tego LP? Podleśniczym bez wykształcenia leśnego i tak nie zostaniesz, więc w najlepszym razie skończyłbyś jako informatyk w LP.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

aldebaran pisze:A ja cie raczej zmartwię - nie da się zrobić tylko magistra z leśnictwa mając ukończoną informatykę. Musiałbyś robić całą inżynierkę. Co do administratora sieci, to w nadleśnictwach ktoś ma to po prostu "przy okazji" innych obowiązków, więc nie szukają raczej informatyków stricte pod to stanowisko. Prędzej w dyrekcjach czy jakimś zilpie, ale zapotrzebowanie na informatyków w skali całej firmy wydaje się być raczej znikome. Zarobki zależą zaś w dużej mierze po prostu od stażu pracy.

Ogólnie, jak już zacząłeś przygodę z informatyką, to ją kontynuuj, po co ci do tego LP? Podleśniczym bez wykształcenia leśnego i tak nie zostaniesz, więc w najlepszym razie skończyłbyś jako informatyk w LP.
:spoko: :spoko: :spoko:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Alek
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 29 lis 2016, 09:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Alek »

Znam podleśniczych bez wykształcenia leśnego...ale to inna bajka:)
aleks
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Co do administratora sieci, to w nadleśnictwach ktoś ma to po prostu "przy okazji" innych obowiązków, więc nie szukają raczej informatyków stricte pod to stanowisko
A jednak już szukają, choć po cichu :wink: niestety wszystko wiedzący leśnicy, nie ogarniają specyfiki wielu tematów poza leśnych. Właśnie informatyki, nowoczesnego budownictwa, czy zamówień publicznych.
XIX wieczne technologie, powoli się kończą.
poliswerty
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 15:00

Post autor: poliswerty »

Przepraszam, że w kółko o to pytam...
Jest może teraz łatwiej o pracę jako podleśniczy? Najlepiej by to obrazowała informacja: liczba kandydatów biorących udział w konkursie na stanowisko. Niskie bezrobocie, kleszcze itd. powinny zmniejszyć liczbę potencjalnych kandydatów. :lol:
Mam jeszcze szansę uciec z informatyki na leśnictwo, dlatego siedzę nerwowy w nocy na forum.
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14101
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

poliswerty pisze:Jest może teraz łatwiej o pracę jako podleśniczy? Najlepiej by to obrazowała informacja: liczba kandydatów biorących udział w konkursie na stanowisko
4:1 , a bywa i więcej.
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

A nie lepiej rozwijać się w obu kierunkach . Jeden i drugi kierunek coraz bardziej w lasach są ze sobą powiązane . Uważam, że taki dodatek do twojego życiorysu może ci wiele pomoc w osiągnięciu celu .
poliswerty
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 15:00

Post autor: poliswerty »

Kuna lesna pisze:A nie lepiej rozwijać się w obu kierunkach .
Informatyka i leśnictwo praktycznie sie nie pokrywają i nie czuje sie na silach ciągnąć obydwa kierunki na raz.
Zaś na studiowanie najpierw informatyki (3,5 roku), a następnie leśnictwa (5 lat) nie będę mógł sobie pozwolić finansowo.
Znacie może przypadki, ze ktos przeniósł sie po semestrze z leśnictwa z uczelni zaliczanej na tym forum do sorbonu :cry: na leśnictwo na sggw? W standardowej rekrutacji dostałbym się bez problemu, no ale niestety moment rekrutacji przegapiłem.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Ale krótko i na temat - po męsku i zdecydowanie!!!
Wybieraj - albo rybki albo akwarium - ZDECYDUJ.
Bo albo Cie kręci jedno albo drugie - wybierasz i dążysz do celu.
A nie tam takie - "czy znacie" czy "się"...
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
ODPOWIEDZ