kwalifikacyjny kurs zawodowy

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Ja uważam, że LP powinny decydować ilu absolwentów ma być ksztalconych + 20%. Zakończyło by to problemy w zatrudnieniu i zapewniło odpowiedni poziom wiedzy absolwentów. Jestem też za likwidacją techników leśnych i tego typu kursów, a także mozliwosci robienia mgr z lesnictwa po inż w innym kierunku. Wiem, że to poglądy prawie wiktorianskie, ale gdybym był zwolennikiem wolnego rynku i pełnej deregulacji zawodowej to nie pracowalbym w państwowej firmie i częściowo zamkniętym zawodzie.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104856
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

3006hc pisze:Ja uważam, że LP powinny decydować ilu absolwentów ma być ksztalconych
Tak samo Ministerstwo Zdrowia w odniesieniu do pielęgniarek, lekarzy i felczerów. Szkolnictwo o nauczycielach itd. itd. Oraz wróćmy do nakazów pracy - wówczas każdy absolwent znajdzie pracę w zawodzie!

Q---wa, Stalin wiecznie żywy...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Piotrek pisze:Tak samo Ministerstwo Zdrowia w odniesieniu do pielęgniarek, lekarzy i felczerów.
To akurat nieprzemyślany przykład. Obecnie rynek pracy wchłonie każdego przedstawiciela w/w zawodów i regulacja jest niepotrzebna.
Zaś jeśli chodzi o niszowe zawody regulacja ilości absolwentów jest jak najbardziej wskazana. Również z punktu widzenia Państwa.
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3712
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

kolorowe kredki pisze:
Piotrek pisze:Tak samo Ministerstwo Zdrowia w odniesieniu do pielęgniarek, lekarzy i felczerów.
To akurat nieprzemyślany przykład. Obecnie rynek pracy wchłonie każdego przedstawiciela w/w zawodów i regulacja jest niepotrzebna.
Zaś jeśli chodzi o niszowe zawody regulacja ilości absolwentów jest jak najbardziej wskazana. Również z punktu widzenia Państwa.
Ależ przecież na przykładzie tym widać że regulacje Państwa są! I nie chodzi o to, ze ministerstwo decyduje ilu studentów będzie przyjmowanych na kierunek lekarski... tylko ministerstwo stworzyło organ decydujący o tym ilu lekarzy (można to nawet nazwać, że po ogólnomedycznych studiach) zostanie przyjętych na praktykę, w jakiej specjalności i jakim szpitalu.

A bez tego kursu nie można uprawiać zawodu. Koniec, kropka.

Ministerstwo edukacji też pośrednio ma wpływ na ilość nauczycieli. Stworzyło bowiem organ kuratora oświaty, który ustala politykę kadrową, prowadzi doskonalenie zawodowe nauczycieli a w praktyce jest w stanie wymusić na dyrektorach szkół zwiększenie, lub zmniejszenie ilości nauczycieli (opłacanych przez samorządy).

Teoretycznie ministerstwo środowiska też ma takie możliwości nad lasami...

We wszystkich zawodach o których powyżej samo wykształcenie zawodu nie daje i jest nadpodaż studentów (nawet lekarzy). We wszystkich przypadkach ministerstwa współpracują i przyczyniają się do przekazywania środków szkołom i uczelniom publicznym na kształcenie konkretnych zawodów.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104856
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kolorowe kredki pisze:To akurat nieprzemyślany przykład.
Chodzi nie o konkretne ministerstwa i zawody ale o trend! Nie mów, że nie rozumiesz co napisałem bo to obraża moja inteligencję...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Drogi Piotrze,

Dość mocno nadinterpretujesz mój wpis. Ja nie jestem zwolennikiem zrobienia z leśników wojska. Ja jestem za zdrowym rozsądkiem w kształceniu kadr dla tego kraju.
Odwołujesz się do poprzedniego systemu. Powiem Ci pewien przykład - jakieś 40 lat temu w województwie bydgoskim brakowało techników weterynarii. Otworzono zatem policealne studium weterynaryjne w Bydgoszczy. Po kilku latach braki się uzupełniły i szkołę zamknięto, żeby nie produkowała fachowców, dla których nie ma pracy.
Co jak co, ale akurat za komuny poziom w szkolnictwie na każdym szczeblu był wyższy niż teraz. Dzisiejsi niektórzy inżynierowie leśnictwa mają mniejszą wiedzę niż absolwent technikum 40 lat temu. Zrozum, że to rzutuje na cały nasz zawód. Jeśli jeden z drugim nieuki pokończą leśnictwo, to fama pójdzie w Polskę, że to kierunek kształcący ćwierćinteligentów. A ja nie chcę przynależeć do takiej grupy społecznej. W mojej rodzinie od trzech pokoleń ludzie mają cywilne wyższe wykształcenie. Jakby doliczyć pradziadka oficera to od czterech. Dla mnie to coś znaczy. Chcę z dumą wykonywać swój zawód i czuć się w pełni inżynierem.
Ot taki już bufon ze mnie ;)
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104856
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

3006hc, znowu piszesz o czym innym...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Konrad83
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 16:55

Post autor: Konrad83 »

lukasek-1988 pisze:Witam

Ja właśnie ukończyłem kurs kwalifikacyjny R13 i R14 w Zespole Szkół Leśnych w Goraju...

Jak tam Kolego, bez zmian w Twojej sprawie?
lukasek-1988
początkujący
początkujący
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 06 maja 2012, 18:53
Lokalizacja: Lubsko

Post autor: lukasek-1988 »

Konrad83 pisze:
lukasek-1988 pisze:Witam

Ja właśnie ukończyłem kurs kwalifikacyjny R13 i R14 w Zespole Szkół Leśnych w Goraju...

Jak tam Kolego, bez zmian w Twojej sprawie?
Bez zmian. Czekam na pismo z Ministerstwa środowiska, jutro będę dzwonić do Ministerstwa edukacji itp. jeszcze się nie poddałem. Jak coś się zmieni to napiszę.

Pozdrawiam
Konrad83
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 16:55

Post autor: Konrad83 »

dzieki za odp i czekam na wiecej info.

Generalnie to chyba szkoly, ktore organizuja takie kursy powinny sie wspolnie zglosic wyzej i te kwestie wyjasnic.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104856
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Konrad83 pisze:szkoly, ktore organizuja takie kursy powinny sie wspolnie zglosic wyzej i te kwestie wyjasnic
Dla szkół żadna kwestia nie istnieje. To co mają zgłaszać?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Konrad83
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 16:55

Post autor: Konrad83 »

Piotrek pisze:
Konrad83 pisze:szkoly, ktore organizuja takie kursy powinny sie wspolnie zglosic wyzej i te kwestie wyjasnic
Dla szkół żadna kwestia nie istnieje. To co mają zgłaszać?
No mysle ze szkoly maja w tym interes zeby to zmienic. Gdy rozniesie sie wiesc, iż taki kurs nie daje nawet prawa odbycia stażu w LP, to liczba chętnych dramatycznie zmaleje. A co za tym idzie kursy sie nie rozpoczą - nie bedzie pieniążków dla szkół.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104856
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Konrad83 pisze: Gdy rozniesie sie wiesc, iż taki kurs nie daje nawet prawa odbycia stażu w LP, to liczba chętnych dramatycznie zmaleje.
Ukończenie żadnej szkoły nie gwarantuje odbycia stażu a liczba chętnych rośnie... Prawo masz ale stażu nie - i co im zrobisz?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Piotr. Konsekwentnie udajesz, ze nie wiesz o co chodzi? :roll:
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Przez Piotra przemawia dyplomacja nabyta z wiekiem (a może wrodzona?) ;) Po co ma chłopaków dalej dolowac.?
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104856
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Pozwólcie, że nabiorę wódy w usta...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Jak to pisałeś było już po południu więc można ;)
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Piotrek pisze:Pozwólcie, że nabiorę wódy w usta...
Przełknąłeś już? Na moim kursie zawodowym nauczyli mnie, że trzeba przełykać, inaczej można sobie wypalić dziąsła i język :drunk:
Trofida
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 13 sie 2018, 20:43

Post autor: Trofida »

Tak z perspektywy czasu - jak Panowie się zapatrujecie na tego typu kursy? Ma to sens?
Awatar użytkownika
Krążownik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1014
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 17:17
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: Krążownik »

Z perspektywy czasu, to strata czasu.
ODPOWIEDZ