studia a wiek

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

burunduk
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 19:27
Lokalizacja: Trójmiasto

studia a wiek

Post autor: burunduk »

witam, cześć i czołem, pytacie skąd się wziąłem?

skończyłem technikum rolnicze (nie pochodzę jednak z gospodarstwa) pracowałem w wielu miejscach, farmach, pracach biurowych itd. Wiem jak wygląda ciężka praca w terenie, wiem jak wygląda praca w biurze. mam 25 lat i chęć podjęcia studiów zaocznych na leśnictwie. Czy w tym wieku ma to sens ? jakby nie patrzec bede miał 29/30 lat jak je skończę. Nie chodzi mi koniecznie o pracę w lesie, choć oczywiście byłoby super, mógłbym pracować w jakimś ZUCie albo coś w tym guscie. chciałbym uzupełnić swoje wyksztalcenie o cos co mnie ostatnio zainteresowało obok rolnictwa. Poza tym czy na zaocznych nie ma w większości ludzi po technikach leśnych i bym był w mniejszości i na starcie na gorszej pozycji? wiadomo, ze jak wiekszość ludzi ogarnia temat to mogą wykladowcy isc z tematem po łebkach.

wiem ze wiele było pytań o studia, że ciężko jest i 1 promil szans na prace w lesie, ale nie znalazłem nic o wieku, w końcu to 4 lata a ja już taki młody nie jestem :)


pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

25 lat, to nie tak znowu specjalnie dużo jak na podjęcie studiów, szczególnie zaocznych. Bywają na nich ludzie i po 50-ce.
Faktycznie większość studentów, ba pewnie zdecydowana większość to ludzie po średnim wykształceniu leśnym i zarazem pracowników Lasów, którzy z różnych względów chcą, lub muszą podnieść swoje kwalifikacje, czyli mieć te trzy literki przed nazwiskiem. Pewnie w przedmiotach zawodowych ich wiedza jest bez porównania lepsza od kogoś z "zewnątrz". Ale też leśnicy to ludzie życzliwi, w przeważającej większości i na pewno pomogliby zgłębić tajniki leśnej wiedzy. :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
armilaria
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 14:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: armilaria »

Chłopie co ja bym dał aby mieć 25 lat !!! Właśnie ze względu na możliwości edukacyjne.
Idź ucz sie jak będziesz miał te 29-30 lat to zobaczysz że i wtedy można studiować ale to będzie 5 lat później.
Inna sprawa to wybór kierunku, o tym poczytasz w innych tematach na tym forum :) .
Ale do rozwoju własnej osoby zachęcam zawsze i wszędzie.
Awatar użytkownika
alkatoe
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 20:41
Lokalizacja: las

Post autor: alkatoe »

niektórzy na dzienne idą w tym wieku:)) i wcale nie po technikum:P
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Idż i nie zastanawiaj sie...tylko czasami spójrz ,,trzeżwo,, na dziekana... :wink:
Zwlaszacza kiedy bedziesz sie starał o przedłużenie sesji egzaminacyjnej...

„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
peteres
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: piątek 08 cze 2018, 21:56
Lokalizacja: W-wa

Post autor: peteres »

Odkopię wątek sprzed kilku lat.

Będąc nastolatkiem marzyłem o studiach na wydziale leśnym, a potem o pracy w LP, ale losy potoczyły się inaczej. Teraz jestem już po 40-ce i naszła mnie myśl, aby zacząć studia zaoczne. Tym razem celem nie jest rozpoczęcie pracy w LP (trochę się naczytałem o tym na forum i jestem realistą, poza tym na obecną pracę nie narzekam), bardziej chodzi o spełnienia marzenia i oczywiście zdobycie wiedzy (pewnie łatwo nie będzie nie mając wykształcenia średniego leśnego czy doświadczenia zawodowego, ale przynajmniej chciałbym spróbować). I tu pytanie, czy na studiach zaocznych są tacy oldboye jak ja, czy raczej student w takim wieku to ciekawostka przyrodnicza? :wink:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W Twoim wieku jest sporo studentów zaocznych. Głównie to ci, którzy pracują już w LP ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

peteres, Marzenia trzeba spełnić :) :spoko:
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1360
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 21:40

Post autor: Bory5 »

Jak ja zaczynałem na zaocznych, to było kilka osób po 50-ce i byli to dobrzy studenci w sensie naukowym ;-) Był nawet jeden leśniczy co miał 60. Pytałem go po comu to, skoro jak skończy, to trzeba iść na emeryturę? A on na to: "Dzieci odchowałem. Żony nie mam, bo się rozwiodłem, to sobie dla zabicia czasu poszedłem na studia. Poza tym jak z wami młodymi przebywam, to i sam młodziej się czuję." Więc peteres życzę powodzenia :D
peteres
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: piątek 08 cze 2018, 21:56
Lokalizacja: W-wa

Post autor: peteres »

Dziękuję wszystkim za słowa zachęty, zwłaszcza za te, że można poczuć się młodziej - na kryzys wieku średniego jak znalazł :)

Do podjęcia decyzji mam prawie rok, ale w życiu trzeba mieć jakieś plany i dażyć do ich realizacji... A tymczasem będę śledzić forum, bo to prawdziwa kopalnia wiedzy poparta doświadczeniem pomocnych i sympatycznych forumowiczek i forumowiczów👍
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

peteres pisze:Teraz jestem już po 40-ce
peteres pisze:kryzys wieku średniego
Nie za wcześnie??

A na naukę nigdy nie jest za późno :) Ja jak studiowałem zaocznie, a byłem od razu po szkole średniej, był ze mną na roku kolega, który miał już dobrze po 50.Był leśniczym i studia w zasadzie nie były mu już tak potrzebne. Gdy pytaliśmy się czemu mu się jeszcze chce studiować, to odpowiadał, że lubi przebywać z młodszymi :)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Sylvan

Post autor: Sylvan »

peteres pisze:Odkopię wątek sprzed kilku lat.

Będąc nastolatkiem marzyłem o studiach na wydziale leśnym, a potem o pracy w LP, ale losy potoczyły się inaczej. Teraz jestem już po 40-ce i naszła mnie myśl, aby zacząć studia zaoczne. Tym razem celem nie jest rozpoczęcie pracy w LP (trochę się naczytałem o tym na forum i jestem realistą, poza tym na obecną pracę nie narzekam), bardziej chodzi o spełnienia marzenia i oczywiście zdobycie wiedzy (pewnie łatwo nie będzie nie mając wykształcenia średniego leśnego czy doświadczenia zawodowego, ale przynajmniej chciałbym spróbować). I tu pytanie, czy na studiach zaocznych są tacy oldboye jak ja, czy raczej student w takim wieku to ciekawostka przyrodnicza? :wink:
Nie obraź się ale 40tka? Szczaw jesteś i tyle :D Powodzenia :spoko:
Awatar użytkownika
CertifiedHero
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: piątek 01 cze 2018, 21:00
Lokalizacja: gdzieś z RDLP Szczecin

Post autor: CertifiedHero »

Też radzę gonić marzenia :) Za ileś tam lat, żałować się będzie przecież tego, czego się NIE zrobiło, a nie tego, co się zrobiło. Ja mam 35 lat i za miesiąc bronię magistra na leśnym. Dziennie :) I zaraz potem staż i walka/nadzieja na pracę w LP. Miałem wcześniej całkiem ciepłą posadkę, ale wolę robić to co kocham. Powodzenia!
zetka271
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 11:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: zetka271 »

40 lat to nie zmierzch, ale piękny czas i wtedy jako dojrzała osoba możesz świadomie podejmować dojrzałe decyzję...nawet się nie zastanawiaj, aby kiedyś niczego nie żałować. Moja kuzynka ma 38lat i właśnie skończyła staż w LP po szkole leśnej dla dorosłych w Tucholi. Teraz szuka pracy w nowym zawodzie, bo poprzedni nie bardzo ją zadowalał. Spełnia marzenia bo kiedy?? Na emeryturze?? Napewno już ani powera ani ochoty na to nie będzie miała... :wink: :D :D
peteres
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: piątek 08 cze 2018, 21:56
Lokalizacja: W-wa

Post autor: peteres »

Powracam do swojego wątku sprzed roku, aby poinformować szacowne grono, że właśnie zostałem zakwalifikowany na zaoczne studia na WL SGGW. Po drodze musiałem jeszcze zdać maturę rozszerzoną z biologii, co samo w sobie było ciekawym doświadczeniem (nieskromnie pochwalę się, że zdobyłem taki wynik, że zostałbym też zakwalifikowany na studia dzienne).

Raz kozie śmierć, lepiej spróbować, niż potem żałować, że się tego nie zrobiło.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za słowa zachęty!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Gratuluję Ci i trzymam kciuki :spoko:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Gratulacje i... baw się dobrze! :lol:
Zdaj relację z immatrykulacji i otrzęsin! :P
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Gratuluję i życzę powodzenia na studiach. :brawo: :spoko:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Gratulacje! I pełną gębą ci zazdroszczę! :D
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17292
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Gratuluję. Miałam kilka lat więcej gdy na SGH uczyłam się finansów, co prawda tylko na podyplomówce. Dasz radę. :)
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
ODPOWIEDZ