Plan zamówień na 2015

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ninawieslawa
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 07 kwie 2015, 13:55

Plan zamówień na 2015

Post autor: ninawieslawa »

Dzień dobry Szanowni Koledzy :)
Jestem od niedawna nowym pracownikiem LP, w dziale zamówień publicznych. Chciałabym, abyście mi podpowiedzieli w jaki sposób jest sporządzany Plan zamówień publicznych :) Tak "na piechotę" jeśli można, lub podpowiedź jakie zarządzenie to reguluje.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Cześć! :)
No ja poza dobrym humorem nic nie mam do zaoferowania bo "wyleciałem z obiegu". I zamówienia publiczne nigdy nie były moim hobby :wink:
A witamy sie w osobnym wątku ( http://www.lasypolskie.pl/viewforum.php?f=45 ), o czym wspomina regulamin, który każdy przy rejestracji powinien przeczytać...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ninawieslawa
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 07 kwie 2015, 13:55

Post autor: ninawieslawa »

Już się poprawiłam, dziękuję za uwagę :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169485
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zajrzyj tu:
http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_k ... _publiczne
może Ci coś to rozjaśni.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
wod4

Post autor: wod4 »

ninawieslawa pisze:Chciałabym, abyście mi podpowiedzieli w jaki sposób jest sporządzany Plan zamówień publicznych
W gruncie rzeczy to nie istnieje żaden przepis prawny, który by nakazywał sporządzenie planu zamówień publicznych jednostki na dany rok. Jest to wyłącznie uzależnione od decyzji kierownika jednostki, czy taki Plan się sporządza.
Teoretycznie są zalety posiadania w jednostce takiego planu:
a) ważne jest określenie, jakie dobra i usługi zamawiający zamierza nabyć w ciągu roku kalendarzowego (w zależności od zakresu i wartości planowanych zakupów zamawiający może ustalić najkorzystniejszy sposób ich pozyskiwania);
b) kiedy jest Plan łatwiej dopilnować aby nie został naruszony art. 32 ust. 2 Pzp (dzielenie zamówienia w celu obejścia stosowania przepisów Pzp);
c) porządkuje to organizację pracy komórki ds. zamówień publicznych (powstaje harmonogram postępowań o udzielenie zamówień publicznych, co umożliwia m.in. zaplanowanie pracy ludzi z komórki od zamówień, w tym realizację innych zadań, realizację planu urlopów pracowników, itp).
Jednak w praktyce takie Plany są zazwyczaj ułomne i wielce odbiegają od realizacji (z wielu obiektywnych powodów), wystarczająco porządkuje sprawę takie zarządzenie jakie zalinkował Sten. Kiedyś dawno temu miałem ambicje i był taki Plan w nadleśnictwie w którym pracowałem.... życie negatywnie zweryfikowało jego przydatność, więc był to pierwszy i zarazem ostatni Plan... :wink:
Być może więcej sensu mają takie Plany w jednostkach budżetowych, gdzie dostaje się z Budżetu konkretną kwotę na roczne funkcjonowanie i trzeba się w niej dokładnie zmieścić ...
ninawieslawa
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 07 kwie 2015, 13:55

Post autor: ninawieslawa »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ