Przetarg w Polsce wygrywa ten, kto da większą łapówkę

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

zgredek
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 11:59

Post autor: zgredek »

Góralu, przepraszam Ciebie jeżeli Cię uraziłem oraz obrażonych :prosze: , ale nieodparcie pcha się na usta powiedzenie - prawda kole w aureole. :spoko: Nie jestem jakimś frustratem, nie jestem skrzywdzonym wykonawcą, tylko czytając prasę leśną jak i fora internetowe, coraz częściej napotykam artykuły opisujące problematykę usług leśnych - jałowe spory dotyczące warunków udziału; wytyczne DGLP; stanowiska PIP ; postulaty dot. ustalania wadium lub zabezpieczenia umowy na minimalnym poziomie; tolerowanie dziadostwa przez nadleśnictwa; strach przed nakładaniem kar umownych, itd.
Stąd też moja tutaj obecność i próba sprowokowania dyskusji. Przyznasz, że owocna :brawo:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

zgredek pisze:próba sprowokowania dyskusji. Przyznasz, że owocna
No więc nie przyznam. Jakie widzisz te owoce? Jeden dyskutant, czyli ja, co rozpoczął z Tobą spór o tyle jałowy, że na dobrą sprawę to polegający na powtarzaniu w różnych konstelacjach tych samych swoich argumentów. Na dodatek Ty jesteś teoretykiem a ja praktykiem, więc zwykle takim trudno w ogóle prowadzić dyskusję.
Ponieważ każda dyskusja na tym forum jeśli nie przerodzi się w pyskówkę, to musi zdechnąć po zniechęceniu się jednego z dyskutantów, co zresztą u drugiego stwarza złudne poczucie zwycięstwa, więc i ja już się z niej wycofam. Ty swoje wiesz bo czytałeś, ja swoje wiem bo przy tym robię od lat.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
zgredek
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 11:59

Post autor: zgredek »

No to szkoda. Ty mnie nie znasz, ja Cię nie znam. Ty jesteś stary wyjadacz, ja jestem teoretyk. I niech tak zostanie :lol: Miałem nadzieję, że jako taki znawca (jak sam raczyłeś się opisać) praktycznej strony problemu, oświecisz resztę tzw.teoretyków. Niestety... Każda foczka swój ogonek chwali... :prosze: Może przy innej okazji raczysz przekazać tajemną wiedzę praktyka leśnego. A co do meritum sprawy. Rzeczywiście, dyskusji nie było. Nasza wymiana poglądów, to nie była przecież dyskusja, tylko...no właśnie, co? Moim zdaniem, norma. Zamiast pochylić się nad jasno postawionym problemem, tematy zastępcze. Darzbór!!! A może to- razem czy osobne te darzbór?
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

zgredek pisze:Zamiast pochylić się nad jasno postawionym problemem, tematy zastępcze
No darzbór, darzbór. Całe moje doświadczeni dotyczy mojej działalności i mam tylko taką wiedzę, mało przystającą do Twojego przekonania. Wiedzę tę tu już wyłuszczyłem, żadnych teoretyków przekonać do niczego nie chcę i jakoś wcale mi nie przykro, że Twoje teorie nie pasują do moich doświadczeń. Jak Ty wiesz lepiej jak jest u mnie, to tylko pogratulować. Przede wszystkim dobrego o sobie mniemania. I nie pisz tu o szukaniu przeze mnie tematów zastępczych, bo ani zdaniem nie wyszedłem jak dotąd poza pzp. Teraz już miałbym ochotę napisać coś o trollingu na różnych forach, ale się wstrzymam.
Bywaj! 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
zgredek
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 11:59

Post autor: zgredek »

:wow: ... temat nie jest wart aż takiego zaangażowania emocjonalnego.
ODPOWIEDZ