OPERATOR HARWESTERA / JAK TO JEST?

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sergiusz1702
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 10 wrz 2021, 09:26

OPERATOR HARWESTERA / JAK TO JEST?

Post autor: sergiusz1702 »

Witam serdecznie,
Jestem zainteresowany pracą jako operator harwestera. Nie jestem w żaden sposób związany z branżą leśnictwa, nigdy nie pracowałem w lesie dlatego też proszę o wyrozumiałość, chciałbym poznać zdanie fachowców na temat wykonywania tej pracy to znaczy… czy ciężko o zatrudnienie, czy jest zapotrzebowanie na operatorów? Jak wygląda realizacja zleceń, czy jest to najczęściej umowa-zlecenie, stawki na akord, czy godzinowe, czy wycinki są cały rok, jak to się przekłada na czas wolny? Co myślicie o kursach organizowanych przez Forest Consulting Center? Spotkałem się z opiniami, że na te kursy to szkoda pieniędzy i że jak ktoś nigdy nie pracował w lesie to powinien najpierw zacząć jako pilarz lub pomocnik pilarza i dopiero później wejść na maszynę. Czy pracodawcy w ogóle biorą pod uwagę ukończenie takich kursów, czy raczej jak nie masz doświadczenia to możesz zapomnieć, że ktoś da ci maszynę?
Nie chciałbym zainwestować 12 tysięcy w kurs, z którego otrzymany dyplom będę mógł co najwyżej powiesić sobie na ścianie.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: OPERATOR HARWESTERA / JAK TO JEST?

Post autor: Kuna lesna »

Każdy operator jest na wagę złota , jego wykształcenie sporo kosztuje . Po rozmowie z moim ZUL em śmiem twierdzić że na rynku chyba brakuje operatorów . Co innego doświadczenie oraz zaangażowanie w pracy . Nikt po kursie nie będzie od razu super specjalistą ( w żadnej branży tak nie jest ) dlatego szukani są pracujący operatorzy .Zarobki całkiem dobre ale też dużo wyrzeczeń , taki sprzęt nie może sobie stać . Awarie w lesie się zdarzają więc umiejętność naprawy też wchodzi w grę . Co do urlopu jak nie ma zmiennika to kicha możesz zapomnieć . Sama praca wygodna , chodzi o upały czy deszcz a tego w pracy leśnej nie brakuje . Zacznij od rozeznania wśród ZUL czy ktoś by chciał abyś zainwestował pieniądze w swoje uprawnienia , każdy ZUL może w ten sposób zaoszczędzić na pracowniku .Samych maszyn przybywa i chyba jest to najlepszy moment na zatrudnienie .
sergiusz1702
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 10 wrz 2021, 09:26

Re: OPERATOR HARWESTERA / JAK TO JEST?

Post autor: sergiusz1702 »

OK, dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ