Rozdrabniacz

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

mar83iusz
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: środa 30 sty 2013, 18:43
Lokalizacja: z lasu

Post autor: mar83iusz »

Można tę pracę wykonać nie posiadając sprzętu a wynajmując inną firmę. Problem w zapisie SIWZ, że dane urządzenie/ maszyna może być użyta na 1-2 leśnictwa. Potem konkurencja szuka czy dana maszyna nie była użyta na więcej pakietów. A cena to ponad 50tys za taki najzwyklejszy rozdrabniacz. Wiem bo sprawdzałem. Są też takie za ponad 100 tys. Na 1 czy 2 leśnictwach taka maszyna jest nie wykorzystana i trzeba bardzo długo czekać na to aż się zakup zwróci. Spokój był jak orki i rozdrabniania były w osobnym pakiecie. Niektóre firmy specjalizują się tylko i wyłącznie w tego typu pracach a po wrzuceniu wszystkiego "do jednego wora" zrobił się problem, oczywiście tylko dla Zuli. Ja osobiście bym wolał zakupić kolejną przyczepę z Hds bo by zapracowała na siebie a prac na rozdrabniacz jest u mnie mniej niż na tydzień, w całym nadleśnictwie na miesiąc może mniej.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Kilka typów rozdrabniaczy produkuje Jarocin. Z opisu wynika, ze prowadzi on również wynajem tych urządzeń. Nie mam pojęcia, jakie są o nich opinie. Na stronie Jarocina brak też cen. Ale w obrocie maszyn używanych też się trafiają.

http://www.otljarocin.lasy.gov.pl/porza ... TANCE_kCS6
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Bijakowe sprawdzają się pewnie w okolicy sosny... do świeżych gałęzi czeremchy, czy też brzozy to raczej tylko takie o stałych zębach... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Frezarka do pniaków

Post autor: Naj »

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Naj, nie do zastosowania w lesie. Po pierwsze wydajność znikoma (jeden pniak średniej wielkości na 2 i pół minuty) po drugie trzeba jeszcze mieć maszynę (albo grupę ludzi) do rozgarniania takich kopczyków po wierceniu... :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Nie twierdziłem, ze w lesie. Ale w niezardzewieniach (np. drogowych), można się zastanowić.
madrala1212
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:12

Post autor: madrala1212 »

trzeba sobie ulatwiac zycie ;)
ODPOWIEDZ