czym ładować i wozić metry

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
T25A2
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2017, 21:41

czym ładować i wozić metry

Post autor: T25A2 »

Cześć wszystkim . Mam taką zagwostkę mam ciągnik rolniczy i mały wóz ( wchodzi ok 2t zboża) chciałem dokupić 2 taki wóz i ciągać metry z lasu tylko jest taka sprawa ze z lasu przejeżdżać muszę przez drogi ogóle publiczne . Nie wiem czy jak sobie takim zaladowanym zestawem pojadę to jakiś policjant nie będzie chciał żebym podreperował dziurę budżetową 😁 .może ktoś takim czymś urzęduje i wie jak to wygląda od str. Prawnej
Rzecz jasna ciągnik ma OC i badanie tech. Wiem ze prościej przyczepę wziąć ale nie mam takowej a jak bym już musial kupic to i ciągnik trzeba by większy to prędzej jakies auto dostawcze kupie bo taki zestaw to tak na szybko ok. 30 tyś. A może ktoś ma inny pomysl jak taki transport rozwiązać.
PS. Mam uprawnienia .B .C+E. T tak ze tu nie ma problemu .Odnośnie ilości to ok 50 m3 może 80 zależy jak wyjdzie😅
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Przyczepa poruszająca się po drodze publicznej musi być zarejestrowana.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Sten , kolega pyta o wóz kiedyś konny, obecnie przerobiony pod ciągnik (tak mi się wydaje) Tak na marginesie przyczepy zrywkowe też nie są rejestrowane. Nie wiem czy oświetlenie i okrągły znak 30 km/h nie pozwoli zinterpretować tego jako maszyny rolniczej. Musisz się dowiedzieć, ale pytaj pod tym kątem , bo jak zaczniesz pytać o coś do stricte do przewozu ... to Ci wyjdzie przyczepa.

W Twoim przypadku przyczepa 4,5 tony z żurawim powinna sprostać wymaganiom i ciapek podoła.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

T25A2 pisze:Odnośnie ilości to ok 50 m3 może 80 zależy jak wyjdzie😅
Nie bardzo rozumiem co ty nazywasz "ciąganiem metrów z lasu"? To po pierwsze.
Po drugie te ilości to w jakim okresie czasu? 50 - 80 metrów dziennie? Tygodniowo?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14101
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

T25A2 pisze:mały wóz ( wchodzi ok 2t zboża)
- czyli 2-3 m3 drewna.
Piotrek pisze:50 - 80 metrów dziennie? Tygodniowo?
Załóżmy wersje optymistyczną - na raz. 8)
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

SZCZEPAN pisze:Załóżmy wersje optymistyczną - na raz. 8)
Szczepan, bez żartów... Przecie to niemożliwe. W przypadku iglastego 50 m³ to będzie trochę ponad 40 ton. Ciapkiem?! :shock:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Przecie to niemożliwe. W przypadku iglastego 50 m³ to będzie trochę ponad 40 ton. Ciapkiem?! :shock:
Piotrze więcej optymizmu i wiary w T25 :) Może ciapek będzie ciągnął to 40 ton na wagonie , po szynach z górki :P
666Przyrodnik
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: sobota 29 paź 2011, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 666Przyrodnik »

takie ilości (pewnie rocznie) to ... znalazłem wyjście zgodne z prawem - zakup jednoosiowego rozrzutnika obornika :wink:
T25A2
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2017, 21:41

Post autor: T25A2 »

Dzięki za zainteresowanie postaram się uściślić T25 tzw ciapek lub Władimir 😁 mam 1 wóz narazie ale mogę 2 kupić w cenie powiedzmy to okazjonalnej . Jak ktoś wcześniej zauważył na 1 ok.3 m3 by się zmiescilo( tak też liczyłem wstępnie) ilości to na sezon - rok jak kto woli.
Rozrzutnik kiedyś szukałem to ok.5tyś. kolo chcial za w miarę wyglądający ale pasowałby do niego już większy ciągnik ( jak kolega wyżej zauważył ok4.5 t wchodzi) to za dużo dla wladimira wiec tak sobie wymyśliłem czy nie da się to jakoś powiedzmy to po kosztach zrobić. A też wezmy pod uwagę ze łatwiej na wóz powrzucać niż na rozrzutnik , a
no i jeszcze miedzy drzewa łatwiej węższym wjechać.
To takie trochę nieuczesane 2 wozy bardziej mi pasują niż rorzutnik , poza tym kasa kasa.
Chociaż może ktoś ma inny pomysl jak to ogarnąć
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Na dwukółkę wrzucisz podobną ilość co na wóz, a manewrowanie łatwiejsze.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
T25A2
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2017, 21:41

Post autor: T25A2 »

Sten pisze:Na dwukółkę wrzucisz podobną ilość co na wóz, a manewrowanie łatwiejsze.
Masz rację ale nie mam takiej😞 w sumie to taka dwukółka jak mówisz i do tego ciągnik ( c-360 co najmniej myślę) to już się robi spory wydatek.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Przeca taką dwukółkę można ze złomu zespawać, a koła zastosować od wozu.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

T25A2, ja się na tym słabo znam ale coś mi wychodzi, że ciapek więcej spali niż zarobi...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

T25A2
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2017, 21:41

Post autor: T25A2 »

Sten pisze:Przeca taką dwukółkę można ze złomu zespawać, a koła zastosować od wozu.
Aaaha mnie się pomyślało o takiej zklonicami itd.😂 to takie cos mam tylko głównie chodzi o to czy np. Zapnę wóz i potem taką przyczepę i po drodze na legalu i bez strachu pojadę.
Ja wiem że jestem cienki bolek wśród was ale na chwilę obecną nie dam rady inwestować z 30 tysi nawet 10 nie mam .wiem że wynająć kogoś jest prościej ale nie o go chodzi.
No chyba że taki numer nie przejdzie to muszę coś innego wymyślić.

PS. Pali ok.3,5l/mth
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14101
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Piotrek pisze:Szczepan, bez żartów... Przecie to niemożliwe.
Yyhhmm.Powiedz to szwagrowi , albo przewoźnikom z ....... :wink:
T25A2 pisze:mam 1 wóz narazie ale mogę 2 kupić w cenie powiedzmy to okazjonalnej .
Człowieku - powodzenia i trzymam kciuki.
Naprawdę i bez sarkazmu.Jesteś jednym z niewielu,którzy coś chcą , a za to Wielki Szacun.Przypomniałeś mi historię ludzika, podobnie jak Ty z marzeniami,zaczynającego od traktorka i zrywki.Teraz , po 20 latach ma dużą firmę transportową,nowoczesny sprzęt,zadowolonych pracowników,i świetną opinię.Do wszystkiego doszedł powoli,uczciwą pracą.Czego i Tobie życzę. :spoko:
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

T25A2 pisze:Aaaha mnie się pomyślało o takiej zklonicami itd.
W temacie kłonice to i owszem dobry pomysł. Możesz również zainwestować i u dobrego spawacza popełnić je samemu. Widziałem takie w klształcie litery L ze wmocnieniem na złączeniu ramion. Kładziesz je wówczas na podłodze przyczepy, a w lesie tylko stawiasz. Wałki na podłodze stabilizują kłonice i pozwalają na ułożenie dość wysoko drewna. Później tylko spinasz wszysko pasami i można sporo metrów na raz z lasu wywieźć :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ