Procesor leśny Hypro 450

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sylwester
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek 29 cze 2015, 14:36
Lokalizacja: z Kaszub

Post autor: Sylwester »

Kolego Dron, nie pierwszy raz wyrażasz się tak mądrze na naszym forum, aż miło mi czytać twoje komentarze. Jako sprzedawca maszyn mógłbym książkę napisać o sprzętach jakie jeżdżą w naszych lasach. Widziałem ostatnio starą OSĘ 250 pomalowaną na zielono z naklejkami Timberjack i sprzedana jako rocznik 2003 z 14tys. Mh! Inna sytuacja, mój klient właściciel 770D po kilku próbach dobrania mu tarczy sprzęgłowej wysyła mi zdjęcie tabliczki znamionowej gdzie jak byk stoi WX1070D...... czyli co to za maszyna? Jako sprzedawca części nie powinienem w zasadzie narzekać ale krew mnie zalewa, że ludzie kupują maszyny po kilkaset tysięcy złotych bez podstawowej nawet wiedzy o danej maszynie.
omen
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 20:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: omen »

Najważniejsze że młoda,mało godzin, ładne opony i lakier :lol:
lesny...
początkujący
początkujący
Posty: 61
Rejestracja: środa 11 lut 2015, 18:12
Lokalizacja: kraina rozpusty

Post autor: lesny... »

Kolego,lepiej zrobisz wtedy,gdy te pieniądze które masz przeznaczone na tą maszynę zainwestuj np w kupno mieszkania w jakiejś większej miescinie.
Zysk będziesz miał napewno,bo z lasu to nie zostanie nic !!!
Wiem to że swojego doświadcenia
Koniec z inwestycjami w ten niepewny biznes
pozdr
Sylwester
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek 29 cze 2015, 14:36
Lokalizacja: z Kaszub

Post autor: Sylwester »

Zawsze można kupić starego sztrucla za 30-50 tysi, wyremontować, doinwestować i jeździć dopóki w nim ducha wystarczy. Stare sprzęty z lat 90-tych są jak Golf II :wink:
Forest
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 08:31

Post autor: Forest »

Z tego wszystkiego wynika że najlepiej pracować piłą aż się padnie :lol:

Przed zadaniem pytania o hypro myślałem że czegoś sie dowiem i się dowiedziałem że to pomyłka potem pomyślałem o harvesterze jeżeli chodzi o używany to duże ryzyko bo nie wiadomo co się kupi tak wynika z waszych odpowiedzi. Dlatego teraz mam jeszcze wiekszy metlik w głowie niż przed zadaniem tego pytania :lol:

:twisted:

Pozdrawiam
Forest
Forest
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 08:31

Post autor: Forest »

Jeżeli mały harvester zrobi na TW 30m3 na zmianę to w tydzień 180 a w miesiąc 720 to przybliżone ilości niech zrobi 500 o ile się nie popsuje :P to i tak o 300 więcej niż zrobimy na dwie piły przy pracy po 8,9 godzin więc harvester powinien na siebie zarabiać albo sie mylę??
Forest
omen
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 20:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: omen »

Kiedyś pracowali piłą i nie padli ale oczywiście trzeba sobie ułatwiać. Nawet jak coś się popsuje to i tak to 500 zrobisz, no chyba że miesiąc będzie stał. Sprzedawcy czasem dają gwarancje. Tylko u Ciebie najwiekszym problemem według mnie jest to, że niewiadomo czy coś nie odwali twojemu zleceniodawcy jak kupisz maszynę...
Forest
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 08:31

Post autor: Forest »

Omen wiem że kiedyś pracowali tylko piłą ale pracowali dla lasów a nie dla zuli wystarczy pogadać z jakims starszym pilarzem to co opowiadają to sie w głowie ni mieści, mieli wszystko piły paliwa oleje ubrania nawet dostawali jedzenie i to wszystko od lasów państwowych. Tamte czasy wspominają bardzo dobrze, ale niestety się skończyły. Co do mojego zlecenidawcy to mam ich dwóch na jednego nie mogę narzekać a drugi to różnie z nim bywa. Chyba zaryzykuje z zakupem jakiegoś małego harvestera kto nie próbuje nie zyskuje jak się nie uda to trudno.
Forest
omen
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 20:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: omen »

Nie tylko za państwowego tak było...
Tylko wszystko dokładnie policz
piter_181
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2013, 14:34
Lokalizacja: DTR

Post autor: piter_181 »

Kolego Forest a może ciągnik rolniczy z głowicą harvesterową? Ewentualnie miniharvester z głowicą ARBRO. Nie wiem jak wygląda sprawa wydajności i kosztów ale może warto zapoznać się z tematem.
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

Posiadam małego harwestera i uwierz mi ze tw nie opłaca się tym ciąć. A to dlaczego? Leasing operator paliwo amortyzacja i wychodzisz na zero. A gdzie awarie? Gdzie przestoje? Do tego zrebki zostają pod pilarkę bo głowica też nie obrobi wszystkiego. No i najlepiej poskładać zrebki z czubków ręcznie bo jak zrzucisz po 2 3 zrebki to nie wiem czy ktoś ci to zerwie. No i 30 m3 w 10 godz mało realne. I niech niektórzy nie przesadzają ile to nie tną bo wychodzi później w praniu. U mnie na tw jak juz miałem mus to wychodziło od 18 m3 do 35 m3 jak ładna TW. Licz się z tym ze mowie tu o w miarę doświadczonym operatorze. Jeżeli siądziesz sam to może po kilku miesiącach taką wydajność osiągniesz. Pracowałem na maszynach i nie jest to wcale lekka praca jak ktoś z boku widzi.
piter_181
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2013, 14:34
Lokalizacja: DTR

Post autor: piter_181 »

Tak tylko podrzucilem temat, dobrze, że napisałeś jak to wygląda. A jakiego masz harvestera?
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

Sampo 1046
Awatar użytkownika
yahoo
początkujący
początkujący
Posty: 195
Rejestracja: sobota 28 kwie 2012, 11:39
Lokalizacja: stąd

Post autor: yahoo »

Animal, a jaka stawka z m3 w TW?
Obrazek Obrazek
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

35 zł za m3
Awatar użytkownika
yahoo
początkujący
początkujący
Posty: 195
Rejestracja: sobota 28 kwie 2012, 11:39
Lokalizacja: stąd

Post autor: yahoo »

Ze zrywką? :shock:
Obrazek Obrazek
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

Nie bez przesady. Za pozysk bo o tym tu rozmawiamy przecieź
Forest
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 08:31

Post autor: Forest »

Animal dzięki za rade w sprawie harvestera chociaż ty napisałeś jak to dokładnie wygląda czyli odpowiedziałeś mi na pytanie na które chciałem znać odpowiedź :) właśnie najbardziej obawiam się tego że za dużo czasu minie zanim nauczę się operować harvesterem a przecież musiałby zarabiać od samego początku a nie po pół roku ;/ Druga sprawa że te TW nie są zbyt ciekawe i 30 m3 na 10 godzin pracy myślę że było by ciężko wyciągnąć. Dlatego bardziej interesuje mnie ten procesor hypro tylko że niema nigdzie informacji na ten temat . co o tym myślisz??
Forest
Forest
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 08:31

Post autor: Forest »

Piter_181 Głowica Harvesterowa pod Ciągnik całkiem odpada nie nadaje się na to co robię ;/ Ten temat już przewałkowałem i odpada ale dzięki za rade.
Forest
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105066
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Forest pisze:Dlatego bardziej interesuje mnie ten procesor hypro tylko że niema nigdzie informacji na ten temat . co o tym myślisz??
Co prawda pytanie nie do mnie ale ja to sobie tak myślę, że brak opinii może znaczyć, iż nikt takim sprzętem nie pracuje. Co już jest informacją "zapalającą czerwoną lampkę"... :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ