Procesor leśny Hypro 450

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Forest
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 08:31

Post autor: Forest »

Piotrek mnie też zastanawia dlaczego nikt nic o tym nie wie dostałem zaproszenie do obejrzenia tego sprzętu podczas pracy i pewnie pojadę zobaczyć tylko wcześniej chciałem sie dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. Te maszyny pracują u naszych południowych sąsiadów i w Skandynawii na pewno niema ich tyle co harvesterów ale jednak tam pracują.
Forest
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Forest pisze:Piotrek mnie też zastanawia dlaczego nikt nic o tym nie wie
Cena? Być może nowy kosztuje tyle, że taniej (albo w tym samym przedziale) wychodzi używka harwestera?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Forest
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 08:31

Post autor: Forest »

Piotrek zgadzam się że w tej cenie można kupić używanego harvestera tylko będzie on już dosyć bardzo wyeksploatowany co wiąże się częstymi naprawami a mi chodzi o to że maszyna ma zarabiać a nie stać i czekać na mechaników. Nowy sprzęt ma przynajmniej gwarancje i serwis no i jest nowy.
Forest
Sylwester
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek 29 cze 2015, 14:36
Lokalizacja: z Kaszub

Post autor: Sylwester »

Kolego Forest myślę, że przesadzasz z tym wyeksploatowaniem. Te maszyny są stworzone po to, żeby służyły długie lata. W cenie Hypro sam sobie znajdziesz kilka maszyn, nawet ja nie musiałbym się wysilać za nadto. Pomyślałeś co byłoby gdyby procesor Hypro nie spełniłby twoich oczekiwań? A harwester zawsze sprzedasz jakby się robota skończyła albo znudziłaby się Tobie praca w lesie. Myślę, że w ogóle nie powinniśmy porównywać tego bajkowego sprzętu, którego jak dotąd nikt nie spotkał, do żadnej z maszyn leśnych.
Na marginesie, rozmawiałem wczoraj z doświadczonym operatorem, pracuje na 1070D, nie ma systemu MultiTree Handling i na TW wyrabia ok 30m3 w ciągu 10 godzin. Napisałem ok. bo raz zrobi 28, innym razem 31.
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Jeszcze jedno: harvester nie a hypro tak według ciebie. A dlaczego nie głowica do ciągnika? Myślisz, że hypro będzie lepszy niż żuraw z głowicą?
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

Sylwester pisze:Kolego Forest myślę, że przesadzasz z tym wyeksploatowaniem. Te maszyny są stworzone po to, żeby służyły długie lata. W cenie Hypro sam sobie znajdziesz kilka maszyn, nawet ja nie musiałbym się wysilać za nadto. Pomyślałeś co byłoby gdyby procesor Hypro nie spełniłby twoich oczekiwań? A harwester zawsze sprzedasz jakby się robota skończyła albo znudziłaby się Tobie praca w lesie. Myślę, że w ogóle nie powinniśmy porównywać tego bajkowego sprzętu, którego jak dotąd nikt nie spotkał, do żadnej z maszyn leśnych.
Na marginesie, rozmawiałem wczoraj z doświadczonym operatorem, pracuje na 1070D, nie ma systemu MultiTree Handling i na TW wyrabia ok 30m3 w ciągu 10 godzin. Napisałem ok. bo raz zrobi 28, innym razem 31.
1070 w TW gdzie takim harwesterem pozwalają ciąć takie klasy? :wow:
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

Kolego Forest wg mnie jeżeli chcesz inwestować w ten biznes to ja bym zaczął jednak od zrywki. Dlaczego odbiegam od tematu? a dlatego ze nikt ci tych TW nie zabierze bo ludzi coraz mniej a w tym momencie najmniejszym kosztem jeżeli chodzi o zmechanizowanie mógłbyś zainwestować w przyczepę i ciagnik i zobaczysz jak to będzie szło. Ja bym się bynajmniej nie zgodził i nie poszedł na taki układ ze kupuje harwestera za ogromne pieniądze i pozyskuje 25m3 dziennie a ktoś mi wpadnie i to zerwie. U mnie na TW zrywają przyczepy nawet ok 40m3 wiec przyjmując zysk ze zrywki a pozyskania oczywistym jest ze szkoda zrywki po sobie oddać. Koszt pozyskania m3 jest dużo dużo wyższy niż zrywki. To tak nawiasem mówiąc. Zaczynałem kiedyś podobnie jak ty tylko ze ja pierwszą maszynę kupiłem gdy miałem już umowę podpisaną z nadlesnictwem. Jako podwykonawca nigdy bym się na maszynę nie zdecydował. Zrywki na moim terenie nikt nikomu nie odda. Jak ktoś chce robić to komplet. Trza się trochę pomartwić jak tu sobie najpierw na ciąć i kim to pozyskać :wow:
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Kolego Animal a dlaczego nikt nikomu zrywki nie odda? Jakbyś miał stawki około 15-16 zł to każdy by oddał :) .
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

To ja wybieram zrywkę za 16 niż pozyskanie TW za 35 :wink:
Nie samą pracą człowiek żyje..
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

jakub pisze:Kolego Animal a dlaczego nikt nikomu zrywki nie odda?
Bo koszty niższe a dzięki temu (mimo niższych stawek) dochód większy :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

Piotrek pisze:
jakub pisze:Kolego Animal a dlaczego nikt nikomu zrywki nie odda?
Bo koszty niższe a dzięki temu (mimo niższych stawek) dochód większy :)
:spoko:
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Animal pisze:
Piotrek pisze:
jakub pisze:Kolego Animal a dlaczego nikt nikomu zrywki nie odda?
Bo koszty niższe a dzięki temu (mimo niższych stawek) dochód większy :)
:spoko:
Zgadza sie. Dzięki temu kolega Forest ma prace :D . Jakby byo odwrotnie to pewnie robilby zrywke :lol:
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

W dzisiejszych czasach gdy wszystko jest nie pewne ryzykowne jest trochę inwestowanie w sprzęt choć racją jest to ze dzięki maszyną możemy pozwolić sobie na zejście ze stawek i wygranie przetargu. Nie ma roku żeby ktoś z zewnątrz nie chciał wjechać :cry:
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

Myślę że tutaj masz odpowiedz czy inwestować w ten sprzęt. Fajnie napisane dlaczego sprzedaje :lol:
Mam do zaoferowania Procesor Leśny Hypro 755 (maszyna okrzesująca-przeżynająca), w bardzo dobrym stanie technicznym, wyprodukowana w 2015 roku. Sprzedaję tylko ze względu na to, że posiadam również harwestera John Deere 1270 w związku z czym procesor bardzo mało pracował. Fajny sprzęt oraz tani w utrzymaniu , możemy połączyć z każdym traktorem rolniczym, sterowanie za pomocą joysticków. Można nią pozyskać ok 40-60 m3 w III klasie wieku, ok20-40 m3 w II klasie wieku lub ok 100 m3 w IV klasie wieku, spalając przy tym od 20 do 40 litrów paliwa w zależności od traktora ( osobiście mam podłączony do Valtry 6250 i spala ok 25 l na dzień)
[mod] proszę nie dawać linków do aukcji... [*/mod]
Forest
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 08:31

Post autor: Forest »

Kolego Animal pracuje na dwa leśnictwa w jednym niema problemów ze zrywką natomiast w drugim leśnictwie niestety zrywkę ma tylko zleceniodawca dlatego chciałem się skupić głównie na pozyskaniu. Wiem że inwestowanie w maszynę jest bardzo ryzykowne tylko cos trzeba myśleć bo jak pisałem wcześniej pilarka wiecej niż 100 m3 za miesiąc nie zrobię a wszyscy mnie gonią wiecej i wiecej a tu się nieda mimo że mam pracownika który raczej się nie przemęcza ;/
Forest
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

Ja Cię rozumiem jak najbardziej. Przedstawiłem Ci tylko punkt widzenia i jak to się ma w praktyce. Nie dziwię się ze cie gonią bo pewnie niema komu robić tych TW. Jaką prowizję zabiera Ci zleceniodawca? O stawkę nie pytam bo brak słów do tych stawek normalnie. Wiem po sobie ze prawie zawsze z naszyn musze dokładać do ludzi. Chodzi mi o wszystkie koszty ukryte i pensje bo nie każdy wie ile tak naprawdę kosztuje utrzymanie pracownika :cry:
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Temat uciekł na boczny tor ..., czy autor tematu widział już na żywo ten procesor w akcji ? , czy lewitujemy w obrębie final fantazy ?
Forest
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 08:31

Post autor: Forest »

Animal co do stawek to mam 16 zł za roboczo godzine plus dodatki ale to już zależy od powierzchni. 2.55 rh za 1 m3. Z tego co wiem to zleceniodawca ma 19 zł za rh ale czy tak jest naprawde to niewiem.
Forest
Forest
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 08:31

Post autor: Forest »

Dron temat uciekł na boczy tor bo nikt nie jest w stanie się dokładnie wypowiedzieć na temat tego procesora. niestety ciężko mi znaleźć czas żeby pojechać zobaczyć jak pracuje procesor. Dzwoniłem pytałem kto tym pracuje i udało mi sie dojść do dwóch firm jedna jest gdzieś przy Białymstoku a druga okolice Świebodzina.
Forest
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Forest pisze:udało mi sie dojść do dwóch firm jedna jest gdzieś przy Białymstoku a druga okolice Świebodzina
Napisałeś do nich w tej sprawie, którą poruszyłeś w pierwszym poście?
Poza tym dla mnie dość symptomatyczny jest fakt, że w całej Polsce tylko dwie firmy z tego korzystają...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ