Z kabiny Harvestera

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

mojzyq
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 11:40
Lokalizacja: Dąbrowa Opolska

Post autor: mojzyq »

margita pisze:Podoba mi się Twoja praca i to co robisz. Dzięki twoim postom zaczęłam się trochę interesować maszynami leśnymi. Życzę sukcesów w pracy.
P.S. Ja także jestem z okolic Opola
Heh... ja się zainteresowałem odkąd zacząłem pracować :D wcześniej jedynie do lasu jeździłem na grzyby :D
To może kiedyś się spotkamy w lesie :lol:

Harvester Vimek 404t4 produkowany na szwecki rynek. niskie temperatury brak problemów z chłodzeniem. Dzisiaj po śniadaniu czyli koło 11-12 słoneczko wyszło i zaczęły się schody bo temperatura oleju hydr. dochodzi do 60 stopni i można powiedzieć że maszyna na opory... ktoś ma jakieś pomysły jak przyspieszyć chłodzenie? większa chłodnica? jak tak to z czego? może z jakiegoś większego harvestera. Myślałem też nad drugim wentylatorem montowanym od przodu bo oryginalnie jest za chłodnicą... jest tu jakiś znawca tematu?
-Vimek 404 t4
-Valmet 911.3
[center]Politycy kłamią wycierając pysk godłem, ludzie podobnie do dzieci są na kłamstwo podatni, więc zamknij ryj, żryj, pracuj i płać podatki - Efekt Lucyfera[/center]
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

Teraz dopiero zajrzałem do tego tematu ...... witam kolegę z sąsiedniego nadleśnictwa :)

Ciekawy temat, tak trzymaj.
mojzyq
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 11:40
Lokalizacja: Dąbrowa Opolska

Post autor: mojzyq »

kurcze nawet nie ma czasu coś napisać :D tylko praca, dom, treningi. teraz jeszcze usamodzielnienie od rodziców, w końcu :lol:

Ale jade ostro.. cały czas odkrywam nowe tajniki tej maszyny :D wszystkie awarie staram się naprawiać i wgl i jak na razie dobrze mi to idzie :) no i oczywiście dochodzę do perfekcji jako operator :) w poniedziałek komputer mi wyliczył że na godzine miałem 7 kubików... z czego oszukuje na 100 kubikach o 14 :/ ale myślę że to i tak dobrze...

może ktoś ma jakieś pytania? chętnie się czymś podziele żeby pomóc :) pozdrawiam.
-Vimek 404 t4
-Valmet 911.3
[center]Politycy kłamią wycierając pysk godłem, ludzie podobnie do dzieci są na kłamstwo podatni, więc zamknij ryj, żryj, pracuj i płać podatki - Efekt Lucyfera[/center]
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77498
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... :beer: ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
mojzyq
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 11:40
Lokalizacja: Dąbrowa Opolska

Post autor: mojzyq »

Rok pracy na Harvestrze. Postępy spore, pierwsze miesiące po 25~ kubików dziennie maksymalnie, ostatnie poniżej 35 nie schodziło a 40 to była moja norma :)

Harvester jest po wymianie wszystkich olei, płynów i filtrów , może uda mi się to udokumentować co i jak bo powiem że zaskoczyło mnie parę rzeczy. Od stycznia startuje dalej, myślę że teraz uda mi się coś więcej pokazać typu prace, awarie itp.
-Vimek 404 t4
-Valmet 911.3
[center]Politycy kłamią wycierając pysk godłem, ludzie podobnie do dzieci są na kłamstwo podatni, więc zamknij ryj, żryj, pracuj i płać podatki - Efekt Lucyfera[/center]
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77498
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

mojzyq pisze:Rok pracy na Harvestrze. Postępy spore,
... gratulacje! ...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

mojzyq pisze:myślę że teraz uda mi się coś więcej pokazac typu prace, awarie itp.
Czekamy z niecierpliwością :) :beer:
Awatar użytkownika
Mechamaniak
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 16:51

Post autor: Mechamaniak »

Kiedyś to Ty Patryku będziesz uczyć obsługi tego sprzętu, wyszkolisz wielu takich ;)

Pozdro dla również młodego kolegi, ja akurat zajmuję się zrywką nasiębierną, więc temat lasu/drewna/kupek/sztabli/sortów jest mi bliski. A co do złożonych kupek to np. dla mnie nie byłoby żadnego problemu ze zrywką tego, są bardzo ładnie złożone i powiem szczerze, że tam gdzie ja zrywam tak ładnie tego nie robią :roll:
mojzyq
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 11:40
Lokalizacja: Dąbrowa Opolska

Post autor: mojzyq »

Ktoś kojarzy z której części polski jest ten sprzęt ?
Aktualnie jest w moich rękach :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-Vimek 404 t4
-Valmet 911.3
[center]Politycy kłamią wycierając pysk godłem, ludzie podobnie do dzieci są na kłamstwo podatni, więc zamknij ryj, żryj, pracuj i płać podatki - Efekt Lucyfera[/center]
Krystiano
początkujący
początkujący
Posty: 105
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 12:27
Lokalizacja: Polska

Post autor: Krystiano »

W Polsce takich pewnie kilka jest. Zachód Polski? :D
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

Ten w porównaniu do vimka to bestia :wink:
mojzyq
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 11:40
Lokalizacja: Dąbrowa Opolska

Post autor: mojzyq »

Animal pisze:Ten w porównaniu do vimka to bestia :wink:
To racja, sama głowica w nim jest jak kabina w Vimeku :lol:
Vimek nie jest złą maszyną lecz brakuje mu wykończenia. W Valmecie nawet nie wiem kiedy ten czas leci a w Vimeku czuć każdą kolejną godzinę przez brak wygody. :cry: a szkoda bo powiem że gdyby Vimek miał lepsze wygłuszenie... wgl. gdyby miał jakiegokolwiek wygłuszenie to wolał bym prace na nim jak na Valmecie.
-Vimek 404 t4
-Valmet 911.3
[center]Politycy kłamią wycierając pysk godłem, ludzie podobnie do dzieci są na kłamstwo podatni, więc zamknij ryj, żryj, pracuj i płać podatki - Efekt Lucyfera[/center]
mojzyq
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 11:40
Lokalizacja: Dąbrowa Opolska

Post autor: mojzyq »

Jest jakiś "specjalny" sposób na podwieszenie głowicy na przejazd ? Ja podwiesiłem za swożnie od przechyłu i oczka koło lamp na żurawiu... Myślę że go to nie zaboli :cry:
-Vimek 404 t4
-Valmet 911.3
[center]Politycy kłamią wycierając pysk godłem, ludzie podobnie do dzieci są na kłamstwo podatni, więc zamknij ryj, żryj, pracuj i płać podatki - Efekt Lucyfera[/center]
Kotaishi
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 25 lis 2016, 21:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kotaishi »

mojzyq, Witam

Jaki Harvester z dotychczasowego własnego doświadczenia Pan by polecił głównie to trzebież??A może jakieś namiary...Na firmę która importuje używki.I kontakt do Pana jestem z Okolic Opola:)
kornik1
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 08 lis 2011, 15:09
Lokalizacja: z bażin

Post autor: kornik1 »

Witam
A procentowo ile trzebieży w stosunku do zrębów zamierzasz ciąć?
Jaką średnią średnicę mają drzewa na Twoich powierzchniach? Musisz pamiętać, że głowicę dobiera się zawsze z 10-15 centymetrowym zapasem.
Pozdrawiam
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

U mnie samo 1046 na trzebieze zarówno twp tpp idealne.
Nie samą pracą człowiek żyje..
ODPOWIEDZ