Wciągarka - jaka dobra?

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
D-M
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 03 lis 2010, 23:57
Lokalizacja: 42-600

Wciągarka - jaka dobra?

Post autor: D-M »

Witam!!! Jestem od roku ZUL i chcę rozwijać firmę, dlatego pomyślałem o wciągarce ok 5,5T ale nie wiem jakiej szukać :oops: !!! W necie znalazłem wiele od 6 - 36 tysięcy , ale wiadomo że cena to nie wszystko... Całkiem porządnie wyglądają (na zdjęciach na razie) BGU , MKLN firmy MK Kovo i Igland 4001 , ale czy ktoś z Was , szanowni forumowicze zna te typy? A może warto się zainteresować inna marką? Co z autopsji możecie mi - "świeżakowi" polecić? :?:
A może ktoś zajmuje się sprowadzaniem/ sprzedażą takiego sprzętu? Podobno warto wybrać się do czech po dobry zakup? To prawda? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
Serdecznie Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
adaś
początkujący
początkujący
Posty: 185
Rejestracja: wtorek 13 mar 2007, 12:38

Post autor: adaś »

Na łamach Drwala publikowany jest właśnie w częściach przegląd wciągarek leśnych, zdaje się że otwierało go zestawienie wciągarek dużych. W poprzednim numerze zamieszczono tez artykuł, który po krótce i dość ogólnie opisuje wciągarki. POLECAM do lektury.

Cięzko jest polecić konkretny model czy producenta - oferta rynkowa jest niezwykle bogata. decydując się na zakup warto jednak kierować się bliskością ewentualnego serwisu.
Z moich obserwacji wynika, że pewnym zainteresowaniem cieszą sie wciągarki Uniforest.
cobrahs10
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: środa 22 wrz 2010, 21:58
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: cobrahs10 »

adaś pisze:Na łamach Drwala publikowany jest właśnie w częściach przegląd wciągarek leśnych, zdaje się że otwierało go zestawienie wciągarek dużych. W poprzednim numerze zamieszczono tez artykuł, który po krótce i dość ogólnie opisuje wciągarki. POLECAM do lektury.

Cięzko jest polecić konkretny model czy producenta - oferta rynkowa jest niezwykle bogata. decydując się na zakup warto jednak kierować się bliskością ewentualnego serwisu.
Z moich obserwacji wynika, że pewnym zainteresowaniem cieszą sie wciągarki Uniforest.
uniforest daltego ze sa to wciagarki stosunkowo niedrogie jesli chodzi o ich uciag


A co do podpowiedzi dla kolegi napisz do jakiego ciagnika chcesz to podczepic bo wciagarki o uciagu powyzej 4ton to juz 300kg i wiecej wagi wiec i na to musisz spojrzec ja osobiscie uzywam wciagarki firmy tajfun nieco drozsza opcja niz uniforest ale mam juz 4 lata i nie narzekam jedyne co przy niej naprawialem to sznurki :)
endrju
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 18 lis 2008, 21:21
Lokalizacja: z lasu

Post autor: endrju »

ja polecam fransgard mam 2 i bez problemu chodzą
D-M
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 03 lis 2010, 23:57
Lokalizacja: 42-600

Post autor: D-M »

" A co do podpowiedzi dla kolegi napisz do jakiego ciagnika chcesz to podczepic "

W tej chwili dysponuję Zetorem 5745 i Ursusem 914
Awatar użytkownika
adaś
początkujący
początkujący
Posty: 185
Rejestracja: wtorek 13 mar 2007, 12:38

Post autor: adaś »

Wiem, że trzy z oferowanych w Polsce marek produkowane są w tej samej fabryce, tylko na rynek trafiają pod inną nazwą. Niestety nie pamiętam ktore to marki, ale wydaje mi się, że dwie z nich to właśnie tajfun i uniforest.
cobrahs10
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: środa 22 wrz 2010, 21:58
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: cobrahs10 »

D-M pisze:" A co do podpowiedzi dla kolegi napisz do jakiego ciagnika chcesz to podczepic "

W tej chwili dysponuję Zetorem 5745 i Ursusem 914


to ja ci w takim razie proponuje zebys sie rozejrzal za wciagarka o uciagu do 4,5t silniejsze beda zbyt ciezkie dla twojego sprzetu no chyba ze mialbys zamiar wciagarki uzywac tylko do wyciagania a sztuki odbieral by drugi ciagnik to wtedy mozna podczepiac nawet do pol tony wciagarke ale zeby komfortowo jezdzic z wciagarka i ciagnac dluzyce a nie bawic sie w podjezdzanie i popuszczanie liny. z tego co wiem wciagarka tajfun 4,5t byla by idealna ja aktualnei pozbylem sie wiekszej i uzywam tajfuna 3,5t wazy 260kg i predzej zerwie mi line 12mm niz sie zatrzyma a podczepiona jest wlasnie do ursusa 912 poprostu patrz przy kupnie na wage wciagarki bo na oko tego nie widac a swoja mase maja ja przed kupnem myslalem o wciagarce powyzej 5 t ale jak zobaczylem ile to warzy to zmieklem :) w skrocie patrz na wage uciag i jak ktos juz wspomnial wczesniej serwis zeby blisko byl no i w zadnym wypadku nie kupuj wciagarki ktorej sami ci fachowcy nie zloza kolega kupil bo chial szybciej oczewiscie sie nie znal cos tam przykrecil nie tak i w pierwszy dzien hamulec spalil we wciagarce :) to tyle odemnie udanego zakupu zycze
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

cobrahs10 pisze:silniejsze beda zbyt ciezkie dla twojego sprzetu
Do Ursusa 914 ?....
Ja od 4 lat używam mechanicznego Tajfun'a. Syn od roku hydraulicznego Uniforest'a.
Obie: 5 ton. Uniforest wydaje się solidniejszy. Tajfun zerwał mnóstwo drewna (Cyryl). Jedyna zniszczona rzecz to zębatki napędzające łańcuch, ale tylko i wyłącznie z mojego niedbalstwa - nie naciągałem łańcucha :oops:
I ważna sprawa: teraz nie kupił bym innej wciągarki niż hydrauliczna !. I tylko ze sterowaniem radiowym !
cobrahs10
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: środa 22 wrz 2010, 21:58
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: cobrahs10 »

zul pisze:
cobrahs10 pisze:silniejsze beda zbyt ciezkie dla twojego sprzetu
Do Ursusa 914 ?....
!

no tu mozna sie sprzeczac kazdy w innym terenie pracuje a zaczepic na tyl wciagake ponad 300kg i sztuke ponad 1,5kubika to ursusik 914 moze miec ciezko z tym jesli trzeba jedzdzic po gorach i dolach . ale tez kazdy ma inny punkt widzenia :)
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Do każdego sprzętu, wciągarki w szczególności, ciągnik musi być odpowiednio zbalastowany.
Mówiąc po ludzku, nieodzowny jest balast z przodu. Np. "przerośnięta" mygłownica:

Obrazek
endrju
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 18 lis 2008, 21:21
Lokalizacja: z lasu

Post autor: endrju »

jak ta hydrauliczna się sprawuje i czym się różni napędu i sterowanie od zwykłej mechanicznej na wałek, ja kiedyś widziałem uniforesta z jakimś hydromotorem w miejscu wałka czy masz właśnie taką ???
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

endrju pisze:ak ta hydrauliczna się sprawuje i czym się różni napędu i sterowanie od zwykłej mechanicznej na wałek, ja kiedyś widziałem uniforesta z jakimś hydromotorem w miejscu wałka czy masz właśnie taką
Nie, nie chodzi o przekazanie mocy z ciągnika. PTO zostaje. Chodzi o sterowanie. Zamiast linkami sterujesz przyciskami, albo na panelu podłączonym przewodem, albo zdalnie - radio. Hydraulika włącza ciągnięcie, zwalnia linę, uruchamia hamulec. Może też sterować ciągnikiem - droższe modele sterowania.
endrju
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 18 lis 2008, 21:21
Lokalizacja: z lasu

Post autor: endrju »

a to rozumiem mój fransgard v 5000 jest właśnie tak sterowany i naprawdę to jest świetna sprawa polecam wszystkim
drwalek19
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 18:47
Lokalizacja: Białystok

Re: Wciągarka - jaka dobra?

Post autor: drwalek19 »

siemka mam taki mały problem ze swoją wćiągarką niedawno ją kupiłem i przy każdym rozwijaniu liny muszę wyłączać wałek przekażnika mocy wiesz może co może być?? wszystko dobrze pracuje tylko własnie mam taki jeden problem żę przy każdym rozwijaniu liny musze wyłączac wałek..... odpisz na mój numer gg 2058180 z góry dzięki :)
dieyoung
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 16:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: dieyoung »

Polecam Wciągarki Krpan. Od niedawna na Polskim rynku, ale warte polecenia.
Mietek
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 27 lis 2016, 12:16

wciągarki leśne

Post autor: Mietek »

witam mam pytanie przywiozłem z Austrii wciągarkę używaną firmy forst rok prod 1995 typ sw 22 i nie chce ciągnąc ślizga sprzęgło choć wymieniłem tarcze sprzęgłową i przetoczony też był bęben i dalej nic przy większym obciążeniu ślizga a wciągarka ma uciąg 5 ton była już u paru mechaników i wszyscy ręce rozkładają ze wszystko jest dobrze szukam jakiejś rady morze ktoś miał podobny problem pozdrawiam
Mieczysław Guzik
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Mietek dołącz zdjęcia. Opcja jest tylko raczej jedna - za małe tarcie. Wiec , albo dźwignia za krótka - ta do załączania, albo powierzchnia "styku" zbyt mała.
ODPOWIEDZ