ocieplenie klimatu nie zwalnia

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77737
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

ocieplenie klimatu nie zwalnia

Post autor: drwalnik »

... Tegoroczny czerwiec pokazał w wielu krajach świata, że zmiany klimatu postępują w zastraszającym tempie. Na niektórych kontynentach tak gorącego czerwca nie było nigdy przedtem!... https://wiadomosci.onet.pl/pogoda/zmian ... ly/h393c2n
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Sylvan

Re: ocieplenie klimatu nie zwalnia

Post autor: Sylvan »

A ja sobie tylko na mapę świata popatrzyłem. I tak jakoś mi się porównało, że ta cywilizowana UE walcząca z ociepleniem klimatu to taki nie za wielki wrzód na dupie Azji, która z ociepleniem walczy jakby trochę mniej. Nie oglądając innych kontynentów i nie porównując już niczego, gołym okiem widać, że te wszystkie UE działania to pic na wodę, fotomontaż.
A my tylko za to płacimy.....
Coraz więcej i coraz mniej z własnej woli.
No to o co tu chodzi?
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Re: ocieplenie klimatu nie zwalnia

Post autor: Brzost »

Sylvan pisze: czwartek 22 lip 2021, 15:29 A ja sobie tylko na mapę świata popatrzyłem. I tak jakoś mi się porównało, że ta cywilizowana UE walcząca z ociepleniem klimatu to taki nie za wielki wrzód na dupie Azji, która z ociepleniem walczy jakby trochę mniej. Nie oglądając innych kontynentów i nie porównując już niczego, gołym okiem widać, że te wszystkie UE działania to pic na wodę, fotomontaż.
A my tylko za to płacimy.....
Coraz więcej i coraz mniej z własnej woli.
No to o co tu chodzi?
Kulega jakiś defetyzm tu sieje ;-)
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Sylvan

Re: ocieplenie klimatu nie zwalnia

Post autor: Sylvan »

Zaraz tam defektyzm :wink:
USA mają gdzieś wszystkie konwencje klimatyczne. Najpierw pieniądze - potem fanaberie -tak to określają.
Chiny i Indie nawet nie zająkną się w temacie. Tak jak i Rosja.
Tylko UE zbawia świat. I też nie chodzi tu o środowisko, a co łatwo wykazać kasę.
A zwłaszcza o wydrenowanie portfeli zwykłych zjadaczy chleba, którzy chcąc nie chcąc wydają na to coraz więcej kasy, a ci co nawołują do ochrony środowiska z reguły najbardziej je eksploatują i szkodzą mu.
I taki to mój defektyzm...... :) :(
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: ocieplenie klimatu nie zwalnia

Post autor: Capricorn »

Owo zbawienie to takie jak oglądanie jedzacech ciastko w kawiarni. Bogate kraje przenoszą produkcję do biednych krajów i twierdzą, że walczą o środowisko...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33748
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: ocieplenie klimatu nie zwalnia

Post autor: góral bagienny »

Świat zamarł w trwodze! Kraje pustynne pod wodą! Dubaj, Doha, metra, autostrady, lotniska... Czy trzeba jeszcze jakichś dowodów że doprowadziliśmy Planetę na skraj katastrofy?
A u nas? To gorąco to zimno, to wiosenna burza to śnieg! Zgroza co uczyniliśmy Planecie tym dwutlenkiem węgla... Słuchajmy błogosławionej Grety, słuchajmy obrońców Planety!
Chcę czy nie to muszę co raz słuchać tych doniesień, bo tak jak nie ma filtru na wszechobecne reklamy, tak i nie ma filtru na bzdury. Dziś w jakimś serwisie informacyjnym tv znów mnie dorwali... POWODZIE NA POSTYNI TO KOLEJNY DOWÓD NA EFEKT CIEPLARNIANY. I zanim znalazłem pilota by, jak to w takich wypadkach się ratuję, przełączyć kanał na Mezzo, to w tej samej informacji, ten sam lektor uświadomił mnie, że TAKICH ANOMALII NIE DOŚWIADCZONO NA PÓŁWYSPIE ARABSKIM OD 75 LAT!
Acha... To 75 lat temu też było podobnie, też były kataklizmy spowodowane zmianami klimatycznymi? :shock:
Czy ja w 1990 roku, będąc młodą lekarką..., tfu! - będąc młody szkółkarzem, w nocy z 25 na 26 maja nie ratowałem sadzonek paląc ogniska z cetyny (i również z innych, karygodnych rzeczy, ale cóż, cel uświęca środki...) przy temperaturze -7C. Zresztą bezskutecznie, bo ostały się tylko wschody w promieniu trzech metrów od ogniska, a ile takich ognisk mogłem rozpalić na 6 ha kwater w produkcji?
Czy wcześniej, na zajęciach z inżynierii, nie uczono mnie jakie hydrobudowle trzeba obliczać na powstrzymanie (a może przetrzymanie...?) wody stuletniej?
A jeszcze dużo wcześniej, dobrze ponad pół wieku temu, czy na lekcjach języka polskiego w II lub III klasie SP, podczas nauki o miesiącach, nie uczono mnie związanych z nimi porzekadeł ludowych? W marcu jak w garncu, kwiecień plecień, itd... To Marian Falski wymyślił te przysłowia żeby dzieciom uświadomić iż pogoda zmienną jest?
Szlachetni obrońcy klimatu! To od Arabów zło całe się bierze. Co tam nasz węgiel przy ich ropie. Tam jedźcie, tam do kiwonów się poprzykuwajcie, do szybów poprzyklejajcie! Zróbcie to, a zapewniam was że Planeta odetchnie! I przejdziecie do historii, w książkach was opiszą, może i medalami uhonorują.
Ta historia to suplement Historii głupoty w Polsce, książka - podręcznik psychiatrii. A medale? Nagrody Darwina, przyznawane pośmiertnie... 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2620
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: ocieplenie klimatu nie zwalnia

Post autor: Kuna lesna »

Nie jestem zwolennikiem teorii zagłady ale dzieje się w przyrodzie, i to w tempie trochę za szybko jak na nasze życie. Pozostaje kwestia czy jest to związane tylko z efektem cieplarnianym czy jest to proces w którym sama planeta ma w swoim życiu zaprogramowane. Nie jest już tajemnicą że życie na Ziemi było zabijane 3 razy i też w tempie kilkudziesięciu lat . Po każdej katastrofie przeżywało kilka procent życia biologicznego.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77737
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Re: ocieplenie klimatu nie zwalnia

Post autor: drwalnik »

... nic nie jest wieczne, wieczność chyba też nie
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33748
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: ocieplenie klimatu nie zwalnia

Post autor: góral bagienny »

drwalnik pisze: piątek 19 kwie 2024, 09:42 ... nic nie jest wieczne, wieczność chyba też nie
I to mi się podoba, podążamy w stronę kwantowej teorii wszystkiego! :)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: ocieplenie klimatu nie zwalnia

Post autor: Piotrek »

Kuna lesna pisze: piątek 19 kwie 2024, 09:39Nie jest już tajemnicą że życie na Ziemi było zabijane 3 razy i też w tempie kilkudziesięciu lat .
Już około 20 lat temu George Carlin uświadamiał ludziom, że wymieranie gatunków jest procesem ciągłym i niezależnym od działań człowieka. Wówczas wymierały w tempie 25 gatunków dziennie - zupełnie niezależnie od tego co ludzie robili lub czego zaniechali...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ