ocieplenie klimatu nie zwalnia

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77494
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

ocieplenie klimatu nie zwalnia

Post autor: drwalnik »

... Tegoroczny czerwiec pokazał w wielu krajach świata, że zmiany klimatu postępują w zastraszającym tempie. Na niektórych kontynentach tak gorącego czerwca nie było nigdy przedtem!... https://wiadomosci.onet.pl/pogoda/zmian ... ly/h393c2n
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Sylvan

Re: ocieplenie klimatu nie zwalnia

Post autor: Sylvan »

A ja sobie tylko na mapę świata popatrzyłem. I tak jakoś mi się porównało, że ta cywilizowana UE walcząca z ociepleniem klimatu to taki nie za wielki wrzód na dupie Azji, która z ociepleniem walczy jakby trochę mniej. Nie oglądając innych kontynentów i nie porównując już niczego, gołym okiem widać, że te wszystkie UE działania to pic na wodę, fotomontaż.
A my tylko za to płacimy.....
Coraz więcej i coraz mniej z własnej woli.
No to o co tu chodzi?
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Re: ocieplenie klimatu nie zwalnia

Post autor: Brzost »

Sylvan pisze: czwartek 22 lip 2021, 15:29 A ja sobie tylko na mapę świata popatrzyłem. I tak jakoś mi się porównało, że ta cywilizowana UE walcząca z ociepleniem klimatu to taki nie za wielki wrzód na dupie Azji, która z ociepleniem walczy jakby trochę mniej. Nie oglądając innych kontynentów i nie porównując już niczego, gołym okiem widać, że te wszystkie UE działania to pic na wodę, fotomontaż.
A my tylko za to płacimy.....
Coraz więcej i coraz mniej z własnej woli.
No to o co tu chodzi?
Kulega jakiś defetyzm tu sieje ;-)
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Sylvan

Re: ocieplenie klimatu nie zwalnia

Post autor: Sylvan »

Zaraz tam defektyzm :wink:
USA mają gdzieś wszystkie konwencje klimatyczne. Najpierw pieniądze - potem fanaberie -tak to określają.
Chiny i Indie nawet nie zająkną się w temacie. Tak jak i Rosja.
Tylko UE zbawia świat. I też nie chodzi tu o środowisko, a co łatwo wykazać kasę.
A zwłaszcza o wydrenowanie portfeli zwykłych zjadaczy chleba, którzy chcąc nie chcąc wydają na to coraz więcej kasy, a ci co nawołują do ochrony środowiska z reguły najbardziej je eksploatują i szkodzą mu.
I taki to mój defektyzm...... :) :(
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66906
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: ocieplenie klimatu nie zwalnia

Post autor: Capricorn »

Owo zbawienie to takie jak oglądanie jedzacech ciastko w kawiarni. Bogate kraje przenoszą produkcję do biednych krajów i twierdzą, że walczą o środowisko...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ