Wajrak atakuje

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Wajrak atakuje

Post autor: Naj »

Jak zwykle - żadnych liczb. W kominku spalanie OK w elektrowni be...


Mamy prawo do prawdziwych lasów
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Mamy też prawo do prawdziwych dziennikarzy. Przede wszystkim wiedzących o czym się wypowiadają.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77779
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... ale media go promują, a nie rzetelne informacje
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33788
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Szkoda czasu i nerwów. Kundel ujada a karawana jedzie dalej. 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Tym razem to W. przegiął bardziej niż kiedykolwiek. Ale PR LP jest zupełnie bezsilny... Przecież ten wywiad powinien znaleźć komentarz...
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77779
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... PR LP zajmuje się roślinkami i zwierzątkami, albo sobą samym :lol:
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

Naj pisze: Tym razem to W. przegiął bardziej niż kiedykolwiek. Ale PR LP jest zupełnie bezsilny... Przecież ten wywiad powinien znaleźć komentarz...
nie dyskutuje się z idiotami - sprowadzą do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem. Od razu przypomina mi się pewna dziewczynka lecąca samolotem, korzystająca z dobrodziejstw typu komórka, laptop by walczyć ze śladem węglowym i niszczeniem środowiska.
Przykładowo Pan Wajrak mieszkający w domu - ogrzewa go czym? Załóżmy że prądem z paneli słonecznych - ekologicznie tak? A te panele to przypłynęły żaglowcem z Chin? A te panele to wyprodukowano przy pomocy zielonej energii? A ile wody zostało skażonej podczas produkcji. A może niech powie ile poszło odpadów żeby zrobić falownik do tych paneli. Dobra - załóżmy, że pali drewnem. A to drewno to pozyskał sam siekierą zrobioną z kamienia czy kupił np. fiskarsa... A tego Fiskarsa do sklepu to przynieśli na plecach czy przywieźli TIRem? Niech spojrzy w lustro i powie - dobra - truję tak samo jak inni, ale trując wpływam na czyjąś świadomość, może mniej będą zanieczyszczać. Niech przestanie wskazywać innych winnych a zacznie od siebie.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

W. pisze, że ogrzewa drewnem. Ale jego ogrzewanie nie wydziela CO2... ;/ Ale pisze chwytliwe bzdury, wymachuje mapą a komentarze wiadomo jakie. Jednak LP powinny coś zrobić...
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5595
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Ja bym tego człeka i tych co za nim, nie lekceważył. Ma darmową, wręcz dobrze mu płacącą tubę w postaci Wyborczej i TVNu, mają przekaz o wiele mocniejszy niz PGL, Popatrzcie na jego kampanię przez Wybiórczą -mapa wycinki lasów. Poczytajcie komentarze. Psu na budę nasza "edukacja i misja". wywalone pieniądze w błoto. Cały CILP na tydzień urlopu, dla przemyślenia co się dzieje. Ruszcie d....y bo po wyborach może być kiepsko.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

http://firmylesne.pl/lista/informacje/p ... 6Sx5VGJSMA
Mapę można powiększać, by zobaczyć konkretne oddziały leśne.
Dlaczego na mapie jet tak wiele czerwonych obszarów? Czy te wszystkie lasy zostaną lub już są wycięte?
NIE!
Na mapie zaznaczone na czerwono są wszystkie oddziały leśne, w których w ciągu 10 lat (bo na taki okres robi się Plany Urządzenia Lasu) są już wykonane lub będą prowadzone jakieś prace w ramach rębni.
A rodzajów rębni jest wiele, niektóre oznaczają wycinkę na raz całego drzewostanu, ale wiele zakłada stopniowe usuwanie drzew i wprowadzanie na ich miejsce nowych.
I autorzy mapy to uczciwie zaznaczają. Gdy powiększy się jakiś czerwony obszar pokazuje się okienko, a na nim często napis głosi, że w danym obszarze przewiduje się np. "wycinkę 30% starych drzew w formie dziur na całej powierzchni w ramach rębni gniazdowej IIIA (w dwóch etapach)", albo "wycinkę prawie wszystkich drzew na części powierzchni", i podana jest ta część powierzchni.
Tyle że na mapie na czerwono zaznaczona jest nie ta część powierzchni, ale cały obszar oddziału czy pododdziału (wydzielenia).
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Z tą mapą oboje z Agnieszką już próbowaliśmy walczyć (bezskutecznie) na FB.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

Jak się nie po myśli wypowiedziałem na "Nasze Lasy", toń od razu mnie wyautowali. I wcale im nie bluzgałem. W przeciwieństwie do nich. Tam mogą być tylko wpisy "po linii". Tym bardziej cenne jest to forum.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Mnie nie wyautowali ale nawyzywali... :cry:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33788
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

To tak jest. Siedzimy w okopie i od czasu do czasu na kiju czapkę wystawiamy. I po czapce... A my dalej siedzimy trwożnie szepcząc O, KURWA, O,KURWA... I czekamy żeby sztab powziął jakąś akcję, ruszył z kontratakiem. Ale to jest wojna, nie o takie przyczółki tam chodzi tylko o wielką politykę. Kto wie, może już jesteśmy po stronie strat zapisani w statystykach. 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Blues Brothers pisze:"edukacja i misja". wywalone pieniądze w błoto.
A dwa miliardy na tvpis??? :lol: :lol:
Blues Brothers pisze:Ruszcie d....y bo po wyborach może być kiepsko.
prorok??????? :lol: :lol: :lol:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

W grupie "Przyrodnicy" na FB całkiem zgrabny komentarz nctwa Daleszyce. Spokojny i rzeczowy. Ci ciekawe, autorzy mapy z niem się (prawie ) zgadzają. Oczywiście jet trochę nawiedzonych ale jakby mniej... Siedzeniem w okopach i odrzucaniem kulek z gówna nic się nie zwojuje...
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5595
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

carabus, posłuchaj niejakiego Hołowni, a słupki wciąż mu rosną.
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Kubuś Puchatek pisze:Jak się nie po myśli wypowiedziałem na "Nasze Lasy", toń od razu mnie wyautowali.
:D Mnie już dwa razy wyautowali i zwyzywaniu nie wspomnę. Kiedyś koleżanka spytała mnie po co się tam produkuję, przecież ich nie przekonam, ale ja nie piszę dla nich tylko dla tych którzy czytają komentarze. Może uda się przekonać chociaż z jednego skręcającego w ich stronę.
Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

carabus pisze:Blues Brothers napisał/a:
"edukacja i misja". wywalone pieniądze w błoto.

A dwa miliardy na tvpis??? :lol:
Przynajmniej Zenek ma się dobrze.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Okazuje się, że pani, której na FB najbardziej przeszkadza "rabunkowa wycinka" jako przykład zza jej okna podaje Parkową Górę koło Głuchołazów. Sprawdziłem - co nie kliknę na tej górze to KO i Rb. IVd. Jak z takimi ludźmi dyskutować, żeby ich nie obrazić...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ