Wajrak atakuje

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5588
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Tylko " fejs tu fejs " daje pozytywne efekty. Może czas, aby etatowi edukatorzy, zamiast czekać w Covidzie, na klasę która nie przyjdzie, z urzędu ruszali na społeczne zrywy, i edukowali :wink:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Strona internetowa nie jest dla specjalistów. Ona jest dla "zwykłego Kowalskiego". Naj sobie zajrzy do PULu. Kowalski nie. I dlatego LP przegrywają z Wajrakiem... I tymi wrzeszczącymi nad czerwoną mapą...
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Blues Brothers pisze:... i edukowali
Każda edukacja jest dobra jeżeli opiera się na faktach a nie na romantycznych i infantylnych "Jesteśmy takie dzięki leśnikom...". :P
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5588
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Naj, dlatego podoba mi się rozmowa na fejsie Pani Rzecznik Małgorzaty Krokowskiej-Paluszak, z taktem, kulturą i rzeczowo.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Naj pisze:Ona jest dla "zwykłego Kowalskiego".
Tak, i właśnie dlatego suche liczby o niczym Kowalskiemu nie powiedzą. Tak jak nie powiedzą niczego dane opojemności mojej vitary i mojej galaktyki. Oba auta mają 2 litry pojemności. Czy to wystarczająca informacja, by wiedzieć, które auto jest oszczędniejsze?

EDIT:
Poza tym dzisiaj widziałem na pewnej stronie fotki stosów drewna. Niby nic, ale stosy są juz dawno spalone, bo drewno z ubiegłego roku, a na stronie info, że ci niedobrzy leśnicy dalej rżną i ciupią, choć już się okres lęgowy zaczął. Walczyć nie ma sensu, bo i tak nie przekrzyczysz... Nie jestem Adrianem żeby się do zniżać do poziomu ekomatołków. Robię swoje, a CILP musi kombinować, bo pieniądze za informacje bierze... Nie lubię wchodzić komuś w kompetencje.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Capricorn pisze:...dlatego suche liczby o niczym Kowalskiemu nie powiedzą..
Zacytowałem informacje o pozyskaniu drewna ze strony nctwa Katowice. I ta informacja ma coś Kowalskiemu powiedzieć ? To ma być dla niego ważne ile % wypijają :oops: wycinają Niemce ? Informacja jest o pozyskaniu. Bez pozyskania... :x Czy myślisz, że Kowalski może być nazywany przez literata :?: :lol:
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Blues Brothers pisze:Może czas, aby etatowi edukatorzy, zamiast czekać w Covidzie, na klasę która nie przyjdzie, z urzędu ruszali na społeczne zrywy, i edukowali
Jakiś czas temu kiedy w PB straszacy leśni pacyfikowali obrońców byłem na rodzinnej imprezie gdzie zostałem jako przedstawiciel TZW gospodarki leśnej zaatakowany pytaniami o prowadzone tam wycinki. Spokojnie i merytorycznie wytłumaczyłem cykl od nasionka do deski na stół, niektóre rzeczy tłumacząc wielokrotnie dla większego zrozumienia. Na koniec po krótkiej konsternacji usłyszałem: "was to tak szkolą żebyście tak mówili". Cały wysiłek psu w d....
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

I ta informacja ma coś Kowalskiemu powiedzieć ?
Powie dokładnie tyle, ile mapa rębni. Cała Polska na czerwono...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
czerwonobrody
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2989
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

Mnie się zdaje że Naj ma rację co do pełnej przejrzystości; ci co umieją czytać numerki to sobie wnioski wyciągną; skończyłyby się dyskusje o ukrywaniu danych itp - a w każdym razie łatwo można byłoby je ucinać.
Głos laika na Twoim forum!
Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

Naj pisze:Ale są tacy, którzy chcieli by się dogadać... Ale nie mają innych źródeł informacji niż Wajrak.
Bo nie chcą mieć. Weź przykład naszego kolegi z forum. Geniusza ekonomicznego.
Tak to funkcjonuje. Źle, źle i źle. A jak napiszesz, że lepiej, to jeszcze gorzej. NIKT nie jest zainteresowany prawdą. To się nie sprzedaje. Każdy tylko wietrzy sensacje. Rabusie, złodzieje. Itp, itd.
Aby tylko w kociołku bulgotało.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Kubuś Puchatek pisze:...Bo nie chcą mieć. ...Tak to funkcjonuje. Źle, źle i źle. A jak napiszesz, że lepiej, to jeszcze gorzej. NIKT nie jest zainteresowany prawdą...
Chcą mieć. "Nasze lasy" to nie jest jedyne forum o lasach. Na innych forach ludzie piszą o swoich odczuciach. Podając dokładną lokalizację. Piszą mniej więcej tak: "... chodzę tam od wielu lat. Skala wycinki jest ogromna. Nigdy takiej nie był...". Oni tak to widzą. I jak im odpowiedzieć? Wchodzę na stronę nadleśnictwa. A tam informacja o pozyskaniu w... Skandynawii. A także o ilości sadzonek zasadzonych w ciągu dnia, uratowaniu zajączka z przerębla i patriotycznej manifestacji z asystą SL. I inne tego rodzaju bzdety. Nie wystarczy napisać: "... jest lepiej, lepiej,lepiej..". Gdyby tam było podane pozyskanie np. w ciągu ostatnich iluś lat - można by dyskutować. Przecież ten piszący nie ogląda całego nadleśnictwa tylko jego wycinek... Często odpowiadam wysyłając skan z satelity. Ale to nie zawsze jest możliwe. LP gubią tych wątpiących choć nie zawsze wrogów... Szkoda...Na fundamentalistów można machnąć ręką.
W zarządzaniu dobrem SP powinna obowiązywać przejrzystość. Do bólu...
PS. Na jednym z forów, kiedy podałem dane ze sprawozdania LP, dyskutant napisał: ".... oni zawsze kłamią...". I wyobraź sobie, że został sponiewierany. Przez tych samych, którzy atakowali LP...
Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

A ten Wajrak to kiedyś prowadził taki program przyrodniczy w telewizji i opowiadał o różnych zwierzętach leśnych.
Patrzyłem kiedyś na ten program.
Przyrodnik z zamiłowania.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kondi pisze:Przyrodnik z zamiłowania.
Niestety niewiele wie. A wypowiada się jakby co najmniej doktorat z tego, o czym mówi zrobił.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

Piotrek pisze:
Kondi pisze:Przyrodnik z zamiłowania.
Niestety niewiele wie. A wypowiada się jakby co najmniej doktorat z tego, o czym mówi zrobił.
A to tego to nie wiem, więc tu nie będę oceniał.

On może nie jest z wykształcenia przyrodnikiem, ale prowadził taki program przyrodniczy.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kondi pisze:On może nie jest z wykształcenia przyrodnikiem
On z wykształcenia jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego, w którym maturę zdał dopiero za drugim razem.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

Trrrach!!!!! Ihahahahah!!!!! Trrrrach!!!!!!
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77767
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... wysokiej klasy specjalista :lol:
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5588
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Ale wykłady na uczelniach, ma :roll:
Hmm..... Lubię jeździć motocyklem..... Mam na to uprawnienia od kilkudziesięciu lat.....
Czy uważacie że powinienem nauczać na politechnice :|
Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

Piotrek pisze:
Kondi pisze:On może nie jest z wykształcenia przyrodnikiem
On z wykształcenia jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego, w którym maturę zdał dopiero za drugim razem.
No ale wiesz to nie jest takie istotne jaką on ma szkołę ukończoną i, że za drugim razem zaliczył maturę.
To jest jego sprawa osobista, jak i każdego.

Nie zawsze, studia wyższe się liczą.
Ludzie ze średnim wykształceniem wcale nie muszą być gorsi od tych, co mają studia.
Liczy się też to co ma się w głowie, a nie zawsze wykształcenie idzie z tym w parze.
To może być mylone często, ale tak nie jest.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Dasz sobie zrobić operację gościowi po liceum, który tylko oglądał seriale o lekarzach? :|
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ