Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Iga już po porażce z Greczynką poza finałem, ale zrekompensuje nam to HH!
Hubert Hurkacz o 15:30 zagra w Metz w finale singla, a po krótkiej odsapce również w finale debla.
Tego to chyba jeszcze nie grali! :lol:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Brzost »

:brawo:
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Capricorn »

No i chłopaki w U21 z 2:0 dali sobie zrobić 2:2 w pojedynku z Włochami. Teraz tie-break i od razu 0:2... ;/
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Capricorn »

No i przegrali... :(
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Dziewiątego października "kulki potoczyły się znów"...
W Belfaście trwa Northern Ireland Open (9-17 października 2021). Chwilowo trwa pierwsza runda (last 64) i niewiele się dzieje. Myślę, że będzie o czym pisać od rundy drugiej (last 32).
Nawiasem mówiąc coraz bardziej mi się nie podoba ta nowa formuła rozgrywania turniejów Home Nations. Głównie przez ten "sprinterski" dystans (do czterech wygranych) na jakim rozgrywane są mecze.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: j24 »

Mecz oglądaliście?
Albańska dzicz na trybunach! Zwierzęta się lepiej od tej hołoty zachowują!

Walkower to jedyne sensowne rozwiązanie w tej chwili.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Capricorn »

A co, sędzia go całkiem zakończył? Wyszedłem na chwilę gdy tylko przerwał...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: j24 »

Niestety nie zakończył.
Właśnie go wznowił.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Naj »

I już zakończony 1:0
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Dzicz, zwierzęta... To cytaty z angielskich gazet w 1973?
Butelki z wodą poleciały, bo stadion był źle przygotowany. Na Malcie w 1980 kamienie leciały na naszych kopaczy i zygzakiem musieli wiać do szatni. U nas za to na bogato - niejaki Misiek nóż zwany motylem wyrzucił z emocji i makaroniarz przypadkiem w łeb zarwał. Ale to nie my, Polacy, to tylko Misiek. My, Polacy, grzecznie na mecze kopanej jeździmy pociągami i tak do kasacji przeznaczonymi, a jak chcemy porozmawiać z kibicami innej drużyny to umawiamy się na dyskusję w szczerym polu i tam dyskutujemy.
Kwiat naszego kibolstwa teraz zapewne pod stadionem w Tiranie dyskutuje z albańskim kibolstwaem o przebiegu i wyniku meczu. Znów pewnie z honorem i do krwie ostatniej walcząc z przeważającymi siłami wroga odniesiemy bohaterską porażkę w jedynie słusznej sprawie...

A sam mecz? Wygraliśmy, no to ważny i niecodzienny sukces. Co prawda wygraliśmy ze słabszym (no bo przegrany to słabszy!) więc to żaden splendor. Pierwsza połowa bardzo mi się nie podobała! Okazało się że Puchacz na lewej jest dobry, no to dawaj na lewą i na Puchacza! Na prawe skrzydło dawać piłkę? A po co? Wszak tam się nic nie kleiło. Co innego na lewym, tam Puchacz szalał no to jedźmy tym Puchaczem od pierwszej do ostatniej minuty. A na prawym skrzydle nuda....
Puchacz był dziś herosem, jakoś przetrwał pierwszą połowę, a i w drugiej też jeszcze próbował, ale sił jakby brakło.
Mimo wszystko jednak Puchacz był dla mnie dziś bohaterem i MVP tego meczu.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Brzost »

góral bagienny pisze: środa 13 paź 2021, 00:08
Butelki z wodą poleciały, bo stadion był źle przygotowany. Na Malcie w 1980 kamienie leciały na naszych kopaczy i zygzakiem musieli wiać do szatni. U nas za to na bogato - niejaki Misiek nóż zwany motylem wyrzucił z emocji i makaroniarz przypadkiem w łeb zarwał.
Najlepszym dowodem, że to szukanie na siłę symetrii, jest fakt, że trzeba się cofnąć do incydentu sprzed 22 lat ;-)
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Fakt, ekspertem od zachowań ludzkich w stanie silnych emocji związanych z przemieszczaniem okrągłego, sprężystego przedmiotu nogami nie jestem. Ale i nie uważam, że trzeba mieć w pamięci wszelkie wybryki miłośników kopanej (wszelkich nacji) by nie odbierać dobrze określeń "dzicz" czy porównań ze zwierzętami.
Dałem się sprowokować, czego tu czynnie żałuję i obiecuję poprawę. Jedyne co chciałem bezpośrednio po meczu poddać pod osąd forumowy, to, niejako związany poprzez nazwę własną ze światem zwierzęcym, przypadek piłkarza Puchacza, którego występ odebrałem jako najjaśniej błyszczący składnik konstelacji naszego narodowego gwiazdozbioru kopaczy. I chciałem się podzielić refleksją, iż to, że temu zawodnikowi udawało się co rusz wprowadzać chaos i trwogę na lewej flance nie powinno przyczynić się do tego, że z gry prawą nasz zespół narodowy jakby zrezygnował, zwłaszcza w pierwszej połowie. Przez to i Puchacz zaczął być coraz mniej wydolny, i akcje naszego zespołu stawały się czytelne.
Nieszczęsny Szczęsny! Gest WODY CI U NAS DOSTATEK, ALE I TĘ PRZYJMĘ JAKO ZNAK NASZEGO ZWYCIĘSTWA, zastosowany już przez niego kilkakrotnie, niewątpliwie krzepiący cały nasz zespół, wqurviający przeciwnika a zwłaszcza jego fanów, doprowadzić może do tego, że w końcu łyknie usłużnie podrzuconego w butelce po mineral water (lub waser) kwasu solnego czy innego napoju wysokoenergetycznego.
A kibice sportowi są wspaniali, patriotyczni, empatyczni i w ogóle -iczni. Sam to niejednokrotnie widziałem na meczach żużlowych czy rozgrywkach w piłkę siatkową. Jeśli przy spotkaniach w piłkę kopaną odnoszę czasem inne wrażenie, to zapewne wynika z mojego niechętnego nastawienia do tzw. kibolsta i z tendencyjnych, żądnych sensacji relacji mediów. Zgadzam się, że moje szukanie symetrii jest o dupę rozbić, a "najlepszy dowód" przyjmuję w całości i z pokorą...
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Capricorn »

Tak sobie myślę, że najlepszym dowodem na klasę kibiców jest obecność policji w czasie rozgrywek naszej ligi. Ciekawe dlaczego nie zabezpieczają samych stadionów, ale dworce kolejowe, drogi krajowe i parkingi... ;)
A poważnie mówiąc te tabuny kibolstwa wszędzie się pojawić mogą. Był czas, gdy w UK też się działo nieciekawie. Ino tam bez policja i sądy były bezwzględne, a władza nie była w stanie permanentnej kampanii wyborczej i skutecznie poradziła sobie z bandytami maści wszelakiej. U nas to teraz niemożliwe, wszak od zawsze kibolstwo i wszelkiego rodzaju radykalne bojówki to kwiat narodu, któremu płacić należy, bo nie lubią Tuska.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5470
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Blues Brothers »

Bez przesady , zobaczcie co się dzieje we Francji, Włoszech, a nawet na Wyspach ( też poza stadionami) U nas są same baranki. Nawet w Niemczech relacje w TV lecą z opóźnieniem, aby można było "wyciąć" rozróby.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Capricorn »

Masz rację. Chyba czasy się zmieniły nieco. Starzy kibole stworzyli gangi, powiązali z polityką, narkobiznesem lub... założyli rodziny i oglądają mecze na ekranie. Młodzi wolą strzelanki od mordobicia w realu, więc na mecze chodzą normalni ludzie. Weźmy taki Widzew. 18 tysięczny stadion bywa zapełniony, a o okołomeczowych burdach mało co słychać. Fakt, swego czasu kibole zniszczyli nowy katowicki dworzec podczas gościnnych występów zanim go jeszcze oddano do użytku, ale ogólnie rzecz biorąc bandytyzmu jest mniej.
Nie wiem jak było faktycznie w Albanii, ale jakaś kobitka bodaj na wp.pl wypowiadała się, że problem stwarzali kibole z jednego sektora. Można śmiało powiedzieć, że i u nas jakaś banda np. na Żylecie potrafi bydła narobić i karę dla Legii zarobić. Wszędzie znajdą się idioci.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

W Northern Ireland Open kończy się rund, którą oceniłem jako wartą oglądania, bo na etapie "last32" nie ma już w w zasadzie słabeuszy. Sensacji raczej nie było, no może poza jedną (miłą) - Ricky Walden [29] "wykopał" z turnieju Neila Robertsona [4] wynikiem 4:1. A zanosiło się nawet na 4:0...
Z turnieju odpadł też Kyren Wilson [6], który przegrał z nisko notowanym Mitchellem Mannem [93] 4:2.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Największa sensacja trzeciej rundy: Yan Bingtao [14] 4:3 Ronnie O'Sullivan [3]...
Jeden z fanów na FB napisał:
O i tak to jest kibicować Ronniemu. Raz wbije 129, potem nie trafi niebieskiej z punktu, potem ukradnie partię przegrywając 71:0, potem zawali kilka prostych odstawnych - i ostatecznie odpadnie z turnieju.
Obawiam się, że wróciły problemy z bezsennością (widać zmęczenie). Ma przebłyski totalnego geniuszu, ale brakuje powtarzalności i konsekwencji. Chyba wiek i brak koncentracji powoli robią swoje 🙁
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Dziś przerwa u Chopina a finał snookera. Były emocje! Takiego snookera chciałbym zawsze oglądać. piękne zwycięstwo Allena nad Higginsem, wiele kombinacyjnej taktyki, kapitalne wbicia, no i zwroty akcji. Było na co popatrzeć!
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Zajęty wczoraj konkursem w Krakowie i cały nim podminowany nic nie wspominałem o snookerze. Dziś, gdy emocje opadły, zasiadłem do klawiatury aby parę słów skrobnąć - a tu bach! i Góral mnie uprzedził! :)
Nie pozostaje nic dodać a jedynie potwierdzić - każdy kto nie widział niech żałuje. Dawno tak ładnego i ciekawego meczu nie widziałem. Pozostaje mieć nadzieję, że ktoś ten mecz wstawi na YT i ci, którzy nie obejrzeli będą mogli nadrobić. Choć czy takie oglądanie, gdy się zna wynik, jest przyjemnością?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Znów się nas czepiają!
https://www.onet.pl/sport/onetsport/pzp ... k,d87b6cc4
Premier jest w pełnym rozruchu, forma ustabilizowana, więc niech jeszcze w tej całej Fifie poustawia w pionie tzw. działaczy.
Inna rzecz, że ten "zakaz wyjazdowy" to nawet jest nam na rękę. Niech się chłopaki skupią na ważnej krajowej imprezie w wigilię meczu, a nie po Andorach włóczą. Bo i na własnym podwórku trochę porządku trzeba uczynić. Wszak, jak mawiał CKN Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
ODPOWIEDZ