Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

No, chłopcy już kilka dni kulki taczają, a Piotrek nic! Ile można samym piwem żyć!
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Góralu, mam po prostu trochę innych zajęć i problemów więc English Open musiałem porzucić i go nie śledzę.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Chwila przerwy w tym szaleństwie, które ostatnio mnie zaprząta, pozwoliła zerknąć na stoły English Open. W sam raz tyle aby zobaczyć skład "ósemki" ćwierćfinalistów:
Judd Trump v Mark King
Ronnie
O'Sullivan v Luca Brecel
Kyren Wilson v Neil Robertson
John Higgins v Yan Bingtao

W trwających meczach Judd przegrał z Markiem 3:5, zaś Ronnie prowadzi z Lucą 4:1.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Po wczorajszych ćwierćfinałach:

Mark King [59] 5:3 Judd Trump [1]
Neil Robertson [4] 5:4 Kyren Wilson [5]
Ronnie O'Sullivan [3] 5:1 Luca Brecel [44]
John Higgins [7] 5:3 Yan Bingtao [15]

dziś w półfinałach zobaczymy:
o 14:00
Ronnie O'Sullivan [3] v John Higgins [7]
o 20:00
Mark King [59] v Neil Robertson [4]

PS. Czy Mark King ma szanse na finał?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Wczorajsze półfinały:

John Higgins [7] 6:5 Ronnie O'Sullivan [3]

24-75 (75), 104-24 (104), 91-4 (54), 7-67 (50)
1-74 (69), 0-113 (108), 77-9 (76), 0-103 (103), 72-9 (63), 55-47, 63-41

Neil Robertson [4] 6:4 Mark King [59]

24-67, 73-26, 103-0 (51, 52), 16-78
36-58, 47-72, 115-4 (111),53-29, 101-28 (101), 84-0 (84)

Cóż powiedzieć... Mecze bardzo nierówne. O ile pierwszy mecz to pokaz naprawdę dobrego snookera i trzymające w napięciu widowisko, o tyle mecz drugi nudny i słaby. Nie wiem na ile na obiór tego drugiego meczu wpłynął fakt, że żadnego z jego uczestników nie lubię... :)
Dzisiejszy finał Neil Robertson [4] v John Higgins [7] jak dla mnie jest wielka zagadką. Z całego serca życzę zwycięstwa Higginsowi ale obawiam się, że Robertson pokona go kondycją. Higgins może być już zmęczony.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

No i w pierwszej sesji moje obawy się potwierdzają. 5:3 dla Robertsona przy prostych błędach Higginsa i zastraszająco (jak na niego) niskiej skuteczności na długich wbiciach.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Trochę zamieszania dzisiaj i nie opisałem jak się skończył finał. Niestety wygrał "Kangur" czy jak nazywają go na Wyspach "Piorun spod spodu" (The Thunder from Down Under).
Neil Robertson [4] 9:8 John Higgins [7]
Choć patrząc na to jak Higgins w drugiej sesji odrabia straty, przekonany byłem o jego właśnie wygranej. Higgins bowiem ze stanu 5:3 dla Robertsona doprowadził do wyniku 5:7 wygrywając cztery partie z rzędu! Potem jednak coś "pękło" i wrócił Higgins z sesji porannej, co umożliwiło Robertsonowi doprowadzenie do "decidera" i wygranie go.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Sten »

Jak to jest, że lichwiarska firma "pożyczkowa" jest zarazem sponsorem naszych narciarskich skoczków ...? :shock:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77494
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: drwalnik »

... ma wejścia "narodowe"?
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Od czasów rzymskich obowiązuje bowiem zasada: Pecunia non olet :D
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Sten »

Mi to trochę nieświeżością zalatuje ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Dziś Iga gra o honor, kopacze o pietruszkę. No, może jednak jest to o coś, bo jak już nasz wypróbowany przyjaciel Orban nasyci się grą swoich chłopców i pojedzie, to będzie można przywrócić Narodowemu jego najważniejszą funkcję - polowego lazaretu dla covidowców.
Zapowiada się pasjonujący wieczór.
A na TVP Sport są szturchane kulki, i to chyba na żywo. Wydarzenie owo zarejestrowałem, ale komentator skutecznie mnie do tego kanału zniechęcił i nie wiem po co oni te kulki szturchają. :cry:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: j24 »

Polska - Węgry 1:2

Brzydki mecz. Fatalna gra naszych. Nowy nabytek kadry to jakieś nieporozumienie. Wpisał się do protokołu meczowego zdobywając żółtą kartkę (sędzia był nad wyraz wyrozumiały - za atak z tyłu na nogi przeciwnika powinien wywalić faularza z boiska). "Uratował" go trener, zdejmując w przerwie z boiska.
Zapewne po barażach będziemy śpiewać: "Polacy nic się nie stało ... ', albo: "Znów za rok eliminacje ....'
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

j24 pisze: poniedziałek 15 lis 2021, 22:45 Polska - Węgry 1:2

Brzydki mecz. Fatalna gra naszych. Nowy nabytek kadry to jakieś nieporozumienie. Wpisał się do protokołu meczowego zdobywając żółtą kartkę (sędzia był nad wyraz wyrozumiały - za atak z tyłu na nogi przeciwnika powinien wywalić faularza z boiska). "Uratował" go trener, zdejmując w przerwie z boiska.
Zapewne po barażach będziemy śpiewać: "Polacy nic się nie stało ... ', albo: "Znów za rok eliminacje ....'
Śpiewy już się niosły po meczu.
Cash na początku zrobił na mnie dobre wrażenie, ładnie i zdecydowanie posuwał po flance, niczym Puchacz dwa mecze wcześniej, ale szybko mu to przeszło, a ciągoty do faulowania "taktycznego" zneutralizowały rodzącą się sympatię. Zresztą tak paskudnego meczu pod względem anty fair play dawno nie oglądałem. Ataki z tyłu, polowanie na trudne do wychwycenia nadeptanie stopy rywala, ciągnięcia za tekstylia i nie tylko, pajacowanie że jak to, to niby ja faulowałem?, sprawiły, że nie widziałem na boisku zawodników a dwudziestu wydzierganych, wyżelowanych dupków-celebrytów. Gdyby to ode mnie zależało to obie drużyny kończyłyby w składach nie większych jak ośmioosobowe. ;/ :twisted:
Iga Świątek też zachowała się nieelegancko i wygrała psując swej przeciwniczce dwudzieste czwarte urodziny. No, ale przynajmniej częściowo odkuła się na niej za olimpijską z nią porażkę. :P
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Spojrzałem (jednym okiem i nie na wszystkich) na naszych skoczków w Niżnym Tagile,:
16. Piotr Żyła (Polska) 202 (120,5/122)
30. Andrzej Stękała (Polska) 170,4 (120/108,5)
33. Kamil Stoch (Polska) 90,1 (112 m)
35. Dawid Kubacki (Polska) 89,5 (113,5 m)
44. Jakub Wolny (Polska) 78 (111 m)
Wszyscy zaprezentowali tragicznie niski poziom.
Nadeszła Ruka. Znów popatrzyłem tylko chwilkę i nie zanosi się na jakieś "przebudzenie" naszych reprezentantów. Może to kwestia wieku? Przecie obecna kadra to panowie w wieku:
Stefan Hula - 35
Kamil Stoch - 34
Piotr Żyła - 34
Dawid Kubacki - 31
Maciej Kot - 30
Klemens Murańka - 27
Aleksander Zniszczoł - 27
Andrzej Stękała - 26
Jakub Wolny - 26
Paweł Wąsek - 22
Jarosław Krzak - 21
Tomasz Pilch - 21
Kacper Juroszek - 20
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Skandal! Lewego okradziono ze Złotej Piłki! Szmatławiec "France Football" postanowił po raz n-ty wcisnąc ten komercyjny produkt jakiemuś Argentyńczykowi. Mam nadzieję, że nasz wiceminister sportu opracowuje już zestaw sankcji dla organizatorów tej farsy, z zakazem stadionowym-narodowym włącznie. Czekam też na ruch naszej dyplomacji, bo wezwanie w trybie pilnym ambasadora Francji na dywanik do Sęka to należne Żabojadom minimum.
Czas chyba najwyższy rozważyć sens uczestnictwa naszych piłkarzy coraz bardziej wyklętych w tych różnych fifach i ułefach . Polfootexit światu się już od dawna należy! :twisted:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Marniutko coś rozkręcają się nasi spadonarciarze. To i zrozumiałe, że w mediach i na forum cisza pełna zażenowania.
Panie szczypiorniakowe też ambitnie, choć bez polotu, poległy z Serbią na MŚ. Zdaje się, że plan minimum to wygrana z Kuwejtem (a może z Kamerunem...?) i awans z grupy do następnej fazy, co nie jest trudne, bo awansują trzy zespoły z czwórki w grupie.
Za to panczeniści i panczenistki pięknie szaleją, ale to nie jest nasz sport narodowy...
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Jaja jak berety!
Zerkam na mecz kopany Legi-Spartak. Ponoć dlaczegoś tam ważny. Jak odpadną to przegrają albo na odwrót. Zdaje się, że jedno i drugie wiąże się brakiem kasy na dalsze lekkie i mało kłopotliwe życie w naszej wspaniałej lidze.
Legia przy Łazienkowskiej przegrywa, co skłania komentatora do wyrażania swojego oburzenia (bo mieli wygrać!) a kibiców do śpiewania co chwila Hymnu Państwowego, i to chyba w wersji pełnej lub z bisami (nie rozumiem śpiewanych słów), bo zaśpiew patriotyczny trwa w każdej powtórce z 10 minut.
Faktycznie, sytuacja Legii jest nieciekawa, bo jak da ciała to skąd weźmie kasę na zapłacenie kar za doping kibiców w poprzednich meczach wyjazdowych?
Już byłem świadkiem jak w przerwie meczu Solinki Cisna zdesperowany komornik zajął stroje zawodników. Na szczęście przeciwnik miał zapasowe swoje stroje i mecz został dokończony bez wypraszania nieletnich kibiców ...
65-ta minuta meczu Legia-Spartak, wynik jak z młodzieńczego serialu - do przerwy, i kwadrans po, 0:1.
Obawiam się, że po meczu słuszny gniew kibiców może przenieść się na ulice stolicy...
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Sten »

Szczęśliwie dość daleko mieszkam od tego miejsca ...
Tak na marginesi, to uważam, że na terenie owego obiektu sportowego o wielce ciekawiej wychodzi Warszawski Festiwal Piwa ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Zdaje się, że obiektowi już niewiele więcej zostanie, oprócz tego świetnego wydarzenia...
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
ODPOWIEDZ