Osłona przeciwwiatrowa - pomocy

Geodezja, teledetekcja, inwentaryzacja, plan urządzenia lasu...

Moderator: Moderatorzy

crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3714
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Fichtel pisze:Jak Waść odnosi się do odpowiedzi Innych Forumowiczów to niech nie "miesza" postów...
Nie mieszam... i pisałem o drzewach stanowiących osłonę w ogrodzie, czego dotyczyło zapytanie.


Nikt nie pytał o założenie zardzewienia - stąd nietrafiona literatura i gatunki jakie polecasz. Z resztą jeśli polecasz takie gatunki na pasek 40x8m ... to przykry będzie los kogoś kto się zastosuje (założy minimum 2 rzędy z pozostawieniem 3 m od ogrodzenia).
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

crocidura pisze:
Fichtel pisze:Jak Waść odnosi się do odpowiedzi Innych Forumowiczów to niech nie "miesza" postów...
Nie mieszam... i pisałem o drzewach stanowiących osłonę w ogrodzie, czego dotyczyło zapytanie.


Nikt nie pytał o założenie zardzewienia - stąd nietrafiona literatura i gatunki jakie polecasz. Z resztą jeśli polecasz takie gatunki na pasek 40x8m ... to przykry będzie los kogoś kto się zastosuje (założy minimum 2 rzędy z pozostawieniem 3 m od ogrodzenia).
chodziło mi o to, że pod MOIM cytatem w Twojej odpowiedzi było ad. do innej (nie mojej) wypowiedzi... :beer:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Lunarii
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: sobota 22 mar 2014, 16:29

Post autor: Lunarii »

To ma być bardziej pas wysokich krzewów i niskich drzew niż las. Przypominam, że główny cel to zapora przeciwwiatrowa o wysokości około 5 metrów. Wybrałem dwa gatunki - Świdośliwa Lamarcka i Klon Tatarski odm. Ginnala. Ktoś mi polecił także Bez Koralowy zamiast Pospolitego. Do tego zastanawiam się nad iglakiem - może Cis pośredni Hicksii - rośnie szybko jak na Cis i jest mniej wymagający od pospolitego.
Lukasz105
początkujący
początkujący
Posty: 201
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 12:37
Lokalizacja: z Puszczy

Post autor: Lukasz105 »

Stwórz coś na zasadzie ścian ochronnej na granicach polno-leśnych w LP czego niestety się nie robi w praktyce wogóle. Pierwsze 2 metry jakieś krzewinki potem sobie posadź np. bukszpany, potem znów jakieś 2 m coś większego np. jakieś rośliny na wzór roślin z motylkowych np. żarnowiec miotlasty może być też coś z różowatych jakaś tarnina,róża później leszczynę a na koniec typowe gatunki drzewiaste ( ja bym sadził iglaste bo dużo igieł więcej zatrzymają wiatru, będzie "trochę cieplej" bo dobrze izolują np. Świerk , między Św wsadź graba czy buka . Musisz się liczyć z tym że Świerk na otwartym terenie będzie chorował( osutki, przebarwienia igieł i może dojść do tego że w wieku 10-15 lat wypadnie i nic z niego nie będzie). Takie zróżnicowanie gatunków to jak namiastka tego co rośnie w lesie na żyznym siedlisku lasu świeżego no może z wyjątkiem żarnowca.
,,Rób w życiu to co lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować''
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Lukasz105 pisze:np. żarnowiec miotlasty
Tego nie! Bo jak ci się "wymknie spod kontroli" to się go nie pozbędziesz.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Tak czytam i czytam te nasze porady, a założyciel tematu ciągle wybrzydza. A to za wysolie, a to za niskie, a to trzeba strzyc, a to trzeba grabic..... W takim razie polecam parkan z arkuszy blachy. Najlepiej aluminim. W 100% bezobsługowy.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77501
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

filipesku pisze:W takim razie polecam parkan z arkuszy blachy. Najlepiej aluminim. W 100% bezobsługowy.
:brawo: :beer: ale amelinium nie da się malować!
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Da, da... Wszystko się da.
:)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Niom, tylko trzeba mieć farbę ameliniową :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

farbę na amelinium o kolorze ameliniowym :)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
ODPOWIEDZ