Aktualizacja z 12 października 2021 r. — KB5006670

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Aktualizacja z 12 października 2021 r. — KB5006670

Post autor: Piotrek »

Mam zwyczaj wyszukiwać informacje na temat tego co nowa aktualizacja może mi zepsuć, zanim ją zainstaluję. No i tym razem też wpisałem w wyszukiwarkę ciąg "KB5006670".
Przy okazji tej aktualizacji wstrząsnęła mną automatycznie przetłumaczona strona z support.microsoft.com. Nawet ja (a uważam, że znam się na sprawach komputerowych lepiej niż przeciętny Kowalski) mam poważne problemy ze zrozumieniem tego, co tam jest w języku polskim (bo nie po polsku!) napisane.
Np. Jak byście zinterpretowali fragment z sekcji nazwanej "Znane problemy z tą aktualizacją":
Objawy
Urządzenia z Windows utworzonymi na podstawie niestandardowego nośnika offline lub niestandardowego obrazu ISO mogą zostać usunięte Starsza wersja Microsoft Edge w tej aktualizacji, ale nie są automatycznie zamieniane na nowe Microsoft Edge. Ten problem występuje tylko w przypadku utworzenia niestandardowego nośnika offline lub obrazów ISO przez źródło poślizgowe tej aktualizacji na obraz bez uprzedniego zainstalowania aktualizacji autonomicznego stosu obsługi wydanej 29 marca 2021 r. lub nowszej.

Uwaga Urządzenia, które łączą się bezpośrednio z Windows Aktualizowanie w celu odbierania aktualizacji, nie mają wpływu. Dotyczy to również urządzeń korzystających z Windows Update dla firm. Każde urządzenie łączące się z aktualizacją Windows zawsze powinno otrzymywać najnowsze wersje aktualizacji SSU i najnowszej aktualizacji skumulowanej (LCU) bez dodatkowych kroków.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Aktualizacja z 12 października 2021 r. — KB5006670

Post autor: Capricorn »

Przeczytaj to:
Instruments with Home windows installments produced from personalised offline media or custom-made ISO image may have Microsoft Aspect Custom eradicated by this improve, but not instantly modified by the brand-new Microsoft Aspect. This drawback is simply run into when personalised offline media or ISO images are produced by slipstreaming this improve proper into the photograph with out having really initially mounted the standalone upkeep pile improve (SSU) launched March 29, 2021 or afterward.
Chyba jest czytelniejsze ;)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Aktualizacja z 12 października 2021 r. — KB5006670

Post autor: Piotrek »

Przynajmniej się nie zastanawiam o co chodzi z tym "źródło poślizgowe". :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Re: Aktualizacja z 12 października 2021 r. — KB5006670

Post autor: Fichtel »

Ja już na dwóch laptokach zainstalowałem.
Jeden starszy
Drugi nowy
Jedyny "problem" jaki zauważyłem to ten, że "Pobieram - 100%" wyświetlało się bardzo dłuuuugo. - Na tym starszym to parę godzin.
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Re: Aktualizacja z 12 października 2021 r. — KB5006670

Post autor: Fichtel »

A szukałem tego pliku do pobrania. Niestety mojej kompilacji systemu nie znalazłem, więc cierpliwie czekałem :)
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Re: Aktualizacja z 12 października 2021 r. — KB5006670

Post autor: Fichtel »

Fichtel pisze: czwartek 14 paź 2021, 12:21 A szukałem tego pliku do pobrania. Niestety mojej kompilacji systemu nie znalazłem, więc cierpliwie czekałem :)
P.S. Piotrze - ja to tak od XP-ka przestałem doszukiwać się czegokolwiek w łatkach MS. Tylko jak coś się zwieszało albo blokowało, to wyszukiwarka i naprawianie. :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
ODPOWIEDZ