WannaCrypt atakuje!

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

WannaCrypt atakuje!

Post autor: Piotrek »

Microsoft ostrzega:
Celem zakrojonego na szeroką skalę ataku oprogramowania WannaCrypt wymuszającego okup są niezaktualizowane urządzenia z systemem Windows. Zagrożenie jest bardzo poważne, dlatego zalecamy jak najszybsze zainstalowanie aktualizacji
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jeszcze więcej informacji, niestety tylko po angielsku: https://technet.microsoft.com/library/s ... 7-010.aspx
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Wanna wymuszająca okup? Może coś więcej dla takich profanów jak ja, bo ta notka mnie śmieszy, tumani, ale nie przestrasza..
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No Wiesz, różne wanny ludzie mają w domu, być może niektóre są szantażystkami ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

góral bagienny pisze:Może coś więcej dla takich profanów jak ja
Najpierw co do nazwy. Oczywiście wzięta z "narzecza dorzecza" i znaczy w przybliżeniu "Chcę szyfrować". I nie tylko chce ale szyfruje, o czym niżej:
Na komputery z systemami Windows padł blady strach - po sieci krąży niebezpieczne cyberzagrożenie, które szyfruje zawartość dysków twardych i tradycyjnie w tej formie nękania użytkowników - żąda za odblokowanie dostępu do informacji okupu.

Dalej -> http://antyweb.pl/wannacrypt-jak-usunac-co-robic/
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ostatnio jeden z naszych skoczków zanabył strasznie skomplikowany kibelek. Ja bym się na nim bał siadać, bo gdyby tak znienacka prądu zbrakło to strach pomyśleć, co mógłby mi zrobić. Wyobraźcie sobie teraz taką elektroniczną wannę i co ona może z człowiekiem uczynić... :shock:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ