Awaria drukarki w kancelarii leśnictwa

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
oper4
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 16:46

Awaria drukarki w kancelarii leśnictwa

Post autor: oper4 »

Cześć - czy mógłby ktoś dla początkującego wskazać jakieś scenariusze postępowania? Za parę dni będę musiał prawdopodobnie w pojedynkę próbować "naprawić" źle działającą drukarkę w kancelarii leśnictwa. Nie wiem na razie jaki to model drukarki i czy jest na stałe podpięta kablem usb do laptopa czy też bezprzewodowo, jak każe instrukcja KNX Stanowisko L-czego.
Wiem, że albo przez 30 minut nic nie jest drukowane, i nagle po tych 30 min. idą wszystkie puszczane wcześniej wydruki, albo jeśli w ogóle drukuje to idą całe białe kartki z jakimiś paskami u góry.
Dopiero niedawno zostałem zatrudniony i na razie "walczę" z pismami i papierzyskami, a sprawy "informatyczne" też mam w obowiązkach itd.
Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie - np. co można próbować robić (najlepiej jakby nie trzeba było od podstaw nagrywać na nowo knopiksa leśniczemu), czy ktoś miał podobne historie i jak sobie poradził - wiem, że nie podaję modelu drukarki, ale dzięki za cokolwiek
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

oper4 pisze:Wiem, że albo przez 30 minut nic nie jest drukowane, i nagle po tych 30 min. idą wszystkie puszczane wcześniej wydruki, albo jeśli w ogóle drukuje to idą całe białe kartki z jakimiś paskami u góry.
Zacząłbym od polecenia na stanowisku Preferencje ->Przeładuj drukarki :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Lub przy wydruku zaznacz opcję L2 drugi sterownik . Pierwszy czasem nie daje radę PDF om
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Re: Awaria drukarki w kancelarii leśnictwa

Post autor: poreba »

oper4 pisze:Nie wiem na razie jaki to model drukarki i czy jest na stałe podpięta kablem usb do laptopa czy też bezprzewodowo, jak każe instrukcja KNX Stanowisko L-czego.
Znaczysia, w sumie nic, co pomogłoby w identyfikacji problemu ne wiesz. Stawiasz nam trudne zadanie... Przy takim zakresie info najwłaściwszą radą wydaje ta już podana: reset ustawień systemu wydruku do domyślnych, na typowych podłączeniach.
oper4 pisze:niedawno zostałem zatrudniony i na razie "walczę" z pismami i papierzyskami, a sprawy "informatyczne" też mam w obowiązkach itd.
Jakkolwiek to zabrzmi: a obsługę suwnic BR-14 i naprawę pompowtrysków też Ci jakiś racjonalizator organizacyjny w zakres obowiązków wcisnął?
ODPOWIEDZ