Urządzenie wielofunkcyjne do Knopiksa

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
oper4
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 16:46

Urządzenie wielofunkcyjne do Knopiksa

Post autor: oper4 »

Witam!

Czy ktoś mógłby polecić sprawdzony model urządzenia wielofunkcyjnego, które bezproblemowo działa pod Knopiksem Lasów? W n-ctwie szykują się do zakupu czegoś, i m.in. mi przypadła rola wyszukania czegoś pewnego.

Na stronie http://knx.lasy.gov.pl/ są podane tylko drukarki przetestowane ze "stanowiskiem l-czego", a nie wiem gdzie można by szukać w necie (lub intranecie LP) takich informacji - podejrzewam, że nie istnieją :/

Z góry dziękuję za jakąkolwiek informację
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wyślij maila do informatyki RDLP.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Sten pisze:Wyślij maila do informatyki RDLP.
Ja wysłałem na System Błędów i Wypaczeń propozycję, aby zrobić i udostępnić bazę urządzeń z uwzględnieniem ich zgodności (lub nie) z kaeniksem. Została odpowiednio potraktowana.
#To na marginesie.
W odpowiedzi: sprawdzone i przetestowane mam kilka różnych DCP Brothera, działa i skaner, i duplex, i ADF. AFAIR to 8250DN (wycofywane z rynku) a z nowych serii L5500DN. BTW Brother daje linuksiane sterowniki.
oper4
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 16:46

Post autor: oper4 »

@poreba - dzięki za odpowiedź - wiesz może coś nt. urządzeń "atramentowych"? Pytam, bo w tym przypadku koszty mają być niższe
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

oper4 pisze:@poreba - dzięki za odpowiedź - wiesz może coś nt. urządzeń "atramentowych"? Pytam, bo w tym przypadku koszty mają być niższe
Nic-a-nic. Miałem kiedyś (a więć wiele mogło się zmienić) jakiegoś atramentowego Brothera, wrednie oddałem bez cienia żalu do jakiejś organizacji PP jako darowiznę.
Lasery Brothera są zadziwiająco trwałe i użyteczne. Mogę to potwierdzić, np. HL-2150n wyglądały jakby miały się rozlecieć po tygodniu od samego stania, a wykręciły po 300% przewidywanych przez producenta przebiegów i dalej działają.
Co do LED - opinie są podzielone (jakość wydruków).
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Od kilku lat używam w domu Brother-ów ("kombajny" atramentowe). Przez wiele lat używałem tylko sprzętu HP ale w pewnym momencie drukarka HP "padła" a ja zostałem z koniecznością wydruków natomiast z bardzo ograniczonym budżetem. Pojechałem do znajomego sklepu i za jakąś śmiesznie małą kwotę (chyba coś koło 120 zł) nabyłem pierwszego w życiu Brothera - DCP-195C. Służył mi wiernie chyba z pięć lat po czym bez ostrzeżenia padło mu coś w elektronice i przestał rozpoznawać kartridże z tuszem.
Pojechałem więc do znajomego sklepu i za równie śmieszną co poprzednio cenę (w dodatku promocyjnie obniżoną poniżej stu złotych :) ) nabyłem obecnego DCP-J125. I także nie narzekam. Tusze kupuję tanio od drukuj123 (kartridże nie dość, że tańsze to jeszcze większej pojemności) a Brother nie straszył mnie nigdy utratą gwarancji (co HP robił nagminnie).
Złego słowa nie dam powiedzieć o tych Brotherach - jakość druku naprawdę rewelacyjna jak na urządzenie do użytku domowego (szczególnie zdjęcia na papierze foto), skany czyste i szybkie, kopiarka kopiuje tak, że sto złotych byłoby nie do odróżnienia, gdyby drukarka drukowała złotą farbą. :)
oper4 pisze:bo w tym przypadku koszty mają być niższe
Tego nie byłbym taki pewien. Trzeba by się było uważnie tej kwestii przyjrzeć.
Drukarka laserowa jest droższa w zakupie ale jeden wkład tonera/tonerów pozwala chyba wydrukować więcej stron niż jednorazowy zestaw tuszy. Trzeba by oszacować jaka ilość stron rocznie wchodzi w grę i wówczas przeliczyć to na zakupy kartridży i tonerów. Może się okazać (a wręcz "na czuja" jestem pewien), że droższa w zakupie laserówka jest dużo tańsza w eksploatacji i rocznie kosztuje wyraźnie mniej, a oszczędność rośnie wraz z ilością stron drukowanych w ciągu roku...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Piotrek pisze:Od kilku lat używam w domu Brother-ów ("kombajny" atramentowe).
A ja laser. Dlatego w wyborze plujki nie pomogę.
Piotrek pisze:
oper4 pisze:bo w tym przypadku koszty mają być niższe
Tego nie byłbym taki pewien. Trzeba by się było uważnie tej kwestii przyjrzeć.
Przede wszystkim kwestii potrzeb i "profilu drukowania". Rzadkie drukowanie nie służy plujkom (szczególnie stojącym przy kaloryferze). Są oczywiście różniaste systemy zapobiegające zasychaniu, często jednak wiąże się to ze zwiększonym zużyciem tuszu na przepłukiwania, oczyszczania, odtykania.
Piotrek pisze:droższa w zakupie laserówka jest dużo tańsza w eksploatacji i rocznie kosztuje wyraźnie mniej, a oszczędność rośnie wraz z ilością stron drukowanych w ciągu roku...
Kiedyś były takie analizy porównawcze ze ŚP Chipa, ostatnie jakie pamiętam wskazywały, że proporcje te nie są już tak jednoznaczne na korzyść laserówek.
A do knoppiksa to dochodzi jeszcze jeden problem - "sterowniki" w pakiecie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

poreba pisze:A do knoppiksa to dochodzi jeszcze jeden problem - "sterowniki" w pakiecie.
Brother ma debianowe sterowniki. Nie wiem czy do wszystkich modeli ale do "moich" są.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Piotrek pisze:
poreba pisze:A do knoppiksa to dochodzi jeszcze jeden problem - "sterowniki" w pakiecie.
Brother ma debianowe sterowniki. Nie wiem czy do wszystkich modeli ale do "moich" są.
Są i redhatowe "rpm" na stronie, do wielu, ale mnie bardziej chodziło o gotowce w kaeniksie wgrane.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

poreba pisze:mnie bardziej chodziło o gotowce w kaeniksie wgrane
Jeżeli ktoś potrafi sobie KNX zainstalować na dysku to i sterowniki dołoży... :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ