Od stycznia każdy musi mieć i dostęp do silpweb

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

poreba pisze:
Kuna lesna pisze:
krzycho pisze:niezależnie kto założył ROD (leśniczy czy podleśniczy) to i tak na wydruku podawało jako sporządzającego osobę, z loginu której drukowano dokument.
Wydruk jest dokumentem i jest wystawiony przez osobę tylko zalogowaną.
A który z kolei jest dokumentem? Pierwszy, ósmy czy dziesiąty wydruk roboczy RODu jest dokumentem?
Rozwiązanie z "drukujący=sporządzający" akurat sensowne jest.
Ostatni. Wpięty do segregatora - z podpisami.
A wcześniejsze wraz z "Historią Pracy ..." oddane do DT.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105061
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ja pamiętam, że "u zarania" elektronicznego wspomagania odbiórki i ewidencji drewna wyraźnie zaznaczono, że ROD nie jest dokumentem. Kiedy to się zmieniło? Jakim Zarządzeniem?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Piotrek pisze:Ja pamiętam, że "u zarania" elektronicznego wspomagania odbiórki i ewidencji drewna wyraźnie zaznaczono, że ROD nie jest dokumentem. Kiedy to się zmieniło? Jakim Zarządzeniem?
Nie podam Ci na szybko. Ale z 10 lat temu wprowadzono możliwość, by nie drukować WOD (ten funkcjonuje wyłącznie w formie elektronicznej). I od tego czasu ROD "zważniał". A później Zarządzenie nr 67 z dnia 01. października 2012 r. to "przyklepało".
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105061
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Bez sensu. Pamiętam gdy wprowadzono możliwość przechowywania WOD tylko w formie elektronicznej. No ale widać urzędnik leśny nie może funkcjonować bez wydruków. Więc czemuś, co od zarania dziejów było tylko "materiałem pomocniczym" podniesiono rangę tylko w celu by ten bzdet drukować i archiwizować.
A jeśli chodzi o Zarządzenie nr 67 to w załączniku do niego czegoś takiego jak ROD się nie wymienia. Natomiast jest w Zarządzeniu § 2, który brzmi:
Do czasu oprogramowania wydruku dokumentu WOD z rejestratora funkcjonowanie dokumentów ROD i WOD pozostawia się bez zmian.
Ludzie! Obudźcie się! Pierwsze dziesięciolecie XXI wieku już się skończyło! Może na początek cofnijmy się do lat dziewięćdziesiątych XX w. i wyobraźmy sobie, że oto jakieś zarządzenie podnosi do rangi dokumentu (z obowiązkiem przechowywania i archiwizacji!) tradycyjny "kajet leśniczego" czyli papierową formę rejestru odbiorczego. To powinno wam uzmysłowić skalę paranoi...

PS. I pamiętaj, że ten karteluszek, na którym dokonałeś odbiórki bo akurat nie miałeś przy sobie brulionu, też staje się dokumentem. I musisz go wraz z brulionem zarchiwizować. Opatrzywszy pieczątką i podpisem...

PPS. Z "ciekawostek" w załączniku do Zarządzeniu 67 to mnie szczególnie ubawiło, że choć nagłówek kolumny piątej zawiera zapis statusu przechowywania "U - do likwidacji"
Przechowywany:
L – leśnictwo,
N – nadleśnictwo,
U – do likwidacji
to żaden z dokumentów wymienionych w tym załączniku takiego statusu nie ma. Co jest zresztą sensowne przy zarządzeniu o tytule:
w sprawie dokumentacji funkcjonującej w kancelarii leśnictwa oraz miejsca i formy jej przechowywania
A jeśli chodzi o formę sporządzenia to w tym Zarządzeniu WOD jest jeszcze w formie papierowej wiec musiało być coś późniejszego, co przeniosło WOD w "krainę bitów i bajtów" a ROD "awansowało" na dokument.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

A ja tam WOD sobie drukuje
to taka uporządkowana wersja brulionu :)
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2620
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Od czasu hasła "Puste biurko leśniczego" te dokumenty są w nadleśnictwie i jest dobrze, od kilku lat mam porządek :lol:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Piotrek pisze:Bez sensu. Pamiętam gdy wprowadzono możliwość przechowywania WOD tylko w formie elektronicznej. No ale widać urzędnik leśny nie może funkcjonować bez wydruków. (...)
I tam właśnie było podane kilka możliwości, który dokument (WOD czy ROD) drukować, podpisywać i archiwizować.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3742
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Czy ten obowiązkowy dostęp dla wszystkich nie zawiesza serwerów ZILPu w okresie wypłat? Pytam bo nie wiem jak w innych dyrekcjach. I mnie leśniczy zamiast pracować wyrywa włosy ze złości czekając na reakcję SILPwebu. A grodzenia i odnowienia dopiero nadchodzą...

Czyżby znów praca o 3.00 nad ranem była jedynym realnym rozwiązaniem?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169939
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Dziś próbowałem wchodzić tak mniej więcej od 9 do 13. Nawet nie mogłem się zalogować.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

crocidura pisze: Czyżby znów praca o 3.00 nad ranem była jedynym realnym rozwiązaniem?
W marcu i kwietniu raczej na pewno, tym bardziej, że doszły delegacje :]
Zresztą jak się ma grubsze rzeczy do zrobienia w panelu to niestety trzeba na 3 zmianie.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Sten pisze:Nawet nie mogłem się zalogować.
U mnie zalogowanie nie stanowiło problemu, ale jakiekolwiek wydane polecenie powodowało wywalenie mnie z SILPwebu.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105061
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Tylko pożar może was uratować. Bo tylko po totalnej destrukcji waszej "farmy serwerów" można liczyć, że ktoś zdecyduje o zakupie czegoś na miarę obecnych wymagań...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77737
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... farma to brzmi dumnie, nazwałbym to protezą serwerów
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Piotrek pisze: ...można liczyć...
Ale o co Ci chodzi. System jest ustawiony pod od lat ustalony i sprawdzony modelowy model. Dzień w lesie noc w papierach. Szanujmy tradycję... :P
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105061
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

drwalnik pisze:... farma to brzmi dumnie, nazwałbym to protezą serwerów
Po pierwsze nie chciałem być okrutny a po drugie proteza umożliwia osobie jej używającej w miarę normalne funkcjonowanie...
kolorowe kredki pisze:Szanujmy tradycję... :P
Masz rację, człek za młodu siedział nad płachtami, drzemał z głową wsparta na liczydle, prawnuk może drzemać przed ekranem, główkę złożywszy na klawiaturze. :lol:
To się nazywa "postęp" :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3742
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

... jest jeszcze kauczukowa poduszka pod nadgarstek.
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3742
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Dziś leśniczy miał wypisać delegację... biorąc pod uwagę prędkość SILPwebu, wyrzucanie z systemu i brak możliwości zalogowania zajęło mu to jakieś 30 minut.
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Spokojnie, dzień coraz dłuższy. Zagwarantowaną w KP 15 min przerwę sobie zrobiliście.
Mam jednak nadzieję, że o pozostały czas przedłużyliście dzień pracy :|
ODPOWIEDZ