Pomiar gniazd, ogrodzeń smartfonem z mLas Inżynierem

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

No więc jeśli chodzi o telefon to mam ryczałt . Do czasu jak był służbowy operator który miał wtedy podpisaną umowę z nadleśnictwem olewał nas pod względem sprzętu jak i usługi której nie mogłem wykorzystać a i tak dopłacałem . Wniosek do nadleśniczego i tak przetarłem drogę do normalności(teraz 90% u nas z tego korzysta ) . Moim obowiązkiem jest aby ten telefon był dostępny dla wszystkich którzy chcą się skontaktować ( włączona usługa SMS ktoś dzwonił oraz poczta głosowa )w sprawach służbowych .
Co do błędów Mlas inż to jest cały dział poświęcony temu problemowi i tak w skrócie :
- termin pomiaru
- warunki terenowe
- sprzęt i systemy nawigacji
- predyspozycje mierzącego
Tak w skrócie sam GPS na Mlasie to błąd +/- 10 m , z GPS+ Glonass +/- 5-8m , Mlas+ dalmierz z anteną +/- 3-5 m .
Ten ostatni mają inż nadzoru dlatego przyjmujemy ich pomiar jako końcowy .
Co do certyfikatu to jest on wydawany na osobę nie na sprzęt wiec po zmianie sprzętu można go przenieść na inny z tym samym systemem operacyjnym ( trzeba jednak do nich zadzwonić i podać dlaczego mają aktywować na innym sprzęcie )
Kiedyś był link do wersji trial na 30 dni aby sobie zobaczyć na swoim telefonie polecam .
ODPOWIEDZ