Panel leśniczego SILP

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

crocidura pisze: To wszystko jest śmieszne tylko do momentu kiedy, żeby zrobić wypłatę trzeba wstawać o trzeciej rano...
Za co nikt nigdy nie zapłaci :P
Niestety w ostatecznym rozrachunku obrazek jest ten sam. Krzakowi maja to zrobić uj wie jak i kiedy. Ważne by białe koszulki dostały swoje dane.
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Piotrek pisze:
Teo pisze:Niestety, kolejne wprowadzane "usprawnienia" celem celem "skracania czasu" - tylko go wydłużają coraz bardziej.
Niezmiennie twierdzę, że jest to efekt braku odpowiednio długich i rzetelnych testów w środowisku produkcyjnym (lub choćby zbliżonym do niego). /.../ autorzy przyjmują zasadę: "U nas działa prawidłowo, coś macie schrzanione u siebie". :evil:
Niezmiennie przyznaję Ci rację. Dodam jeszcze że IMHO rzetelnych analiz obciążenia i modelowania dynamicznej skalowalności pewnie nikt nie przeprowadzał przed puszczeniem w świat stanowiska leśniczego. Wyjaśnienie wyjaśnia oczywistość. Osiołek nie daje rady bo nie radzi załadowanego wózka. A policzyć ile osiołków trzeba ktoś pomyślał?
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3742
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

kolorowe kredki pisze:Krzakowi maja to zrobić uj wie jak i kiedy. Ważne by białe koszulki dostały swoje dane.
Prawda. Specjaliści mogący pracować, choć wolniej niż zwykle też mieli problem bo musieli oczekiwać na dane do ostatnich chwil... a niestety na niektórych czekał maraton "wypłaty nocą" by zdążyć do końca miesiąca.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

do.... :x :x :x
z tym Panelem
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

będzie kolejna przerwa
Informuję, że 07.04.2016 r. (czwartek) w godz. 17.00-18.00 w środowisku produkcyjnym nastąpi przerwa serwisowa dla aplikacji SILPweb. W trakcie przerwy zostaną wprowadzone zmiany związane z bieżącą realizacją zgłoszeń z systemu SZBM oraz instalacją do testu dla DGLP deklaracji CIT-ST(7), korzystającej z danych sprawozdania z etapu 4 „LPIO-12”.

Szczegółowy zakres zmian zostanie przesłany osobną korespondencją mailową.
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105055
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Zostaliście ostrzeżeni. Macie prawo się bać... :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5573
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

to czas juz zacząć POR za kwiecień, jest szansa że się uda :lol:
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Blues Brothers pisze:to czas juz zacząć POR za kwiecień, jest szansa że się uda :lol:
Hmm. Po ostatnich przebojach zakończone pozycje uzupełniam na bieżąco... :]
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67091
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Próbuj, dzisiaj jakoś działa :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Dziś rano awaria zdalnych transferów.
Za to od godziny każda próba zalogowania się do SILP-WEB (po pozytywnym zalogowaniu do panelu i włączeniu aplikacji natywnych) kończy się komuniaktem:
Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
Apache/2.2.3 (Red Hat) Server at web.silp.lasy.gov.pl Port 443
Zatem na dziś fajrant. Szkice i karty sygnalizacyjne muszą poczekać...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105055
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:Zatem na dziś fajrant.
Zwrot temporarily unable jest niewymierny (oznacza nieokreślony okres czasu). Dziś też może jeszcze być dostępny. A może też i jutro nie być :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

u nas "śmigało"
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

może TU będzie szybciej/sprawniej/bardziej "sprawczo"
w porównaniu z modułem zgłaszania... :wink:

Chodzi o to czy jest szansa na ustawienie roku do wpisywania planów jako domyślnego kolejnego.
Czyli, bieżący+1... :roll:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3742
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Nie będzie szybciej.

Dziwi mnie natomiast, że to było aż tak trudne do przewidzenia na etapie budowy tego modułu... i że przeszło to testy w jednostkach (mam nadzieję, że było testowane?).
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

crocidura pisze:Nie będzie szybciej.

Dziwi mnie natomiast, że to było aż tak trudne do przewidzenia na etapie budowy tego modułu... i że przeszło to testy w jednostkach (mam nadzieję, że było testowane?).
"złośliwe komunikaty" to standard np. Leśnika

Czy tu nie może np. "wyskakiwać" - PLANUJESZ W ZATWIERDZONM PLANIE/ROKU... :P

W dobie zrywanych połączeń, wklepywanie nowej pozycji od ZERA jest troszkę "upierdliwe", zwłaszcza gdy trzeba pamiętać w ferworze walki aby spojrzeć na górę czy rok jest prawidłowy...
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5573
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

nawet nie chce mi się gadać/pisać o SILPIe :evil: po prostu przypomniałem sobie co było zgłaszane w zeszłym roku :x ktoś ma nas w ....pompie :x
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

...
gdyby tak jeszcze w danym leśnictwie podleśniczy widział' szkice leśniczego i vice versa :roll: (czytaj długa choroba a plany zrobić MUS).
albo poprzednich pracowników leśnictwa (czytaj emerytów)...
Bo po co autorowi" szkice z innego leśnictwa w nowym leśnictwie...
...
A tak w systemie jest - a ty zasuwaj koła z kwadratów od nowa :)
...
ale to marzenia, jak te o roku planowania.
... :P
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Mam pytanie odnośnie WebSILP-u. Podpowiedźcie mi jak odszukać w webie grodzenia. Takie w tabeli. Szukam, szukam i jedyne co mogę to w inwentarzu z tekstem.
A chciałbym jak kiedyś dostałem kiedy było założone, długość itp. Bedę wdzięczny za podpowiedź.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2616
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Panel leśniczego - raporty - las - ochrona lasu -grodzenia - zaznaczasz lata i masz .
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Dzięki. Zrobione. Wcześniej tego nie miałem jak sie okazało. A zauważyłem, że remiz nie pokazuje.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
ODPOWIEDZ